Connect with Us

All posts tagged "Gjermania"

BundesLiga 17:31 - 18 Mars, 2020

Kombëtarja e Gjermanisë me gjest të madh, ja sa milionë euro jep për luftën ndaj “coronavirus”

Lufta ndaj Coronavirusit është gjëja kryesore tashmë dhe të gjithë, sidomos në botën e futbollit po solidarizohen, duke dhënë edhe kontribut monetar për spitalet. Shumë klube...

Kombëtare 15:57 - 2 Dhjetor, 2019

Mesazhi prekës nga Gjermania, klubi me 4 shqiptarë formon shqiponjën

Klubet e futbollit që janë solidarizuar me Shqipërinë pas tërmetit që goditi vendin tonë, janë të shumta. Pas klubeve të huaja nga Greqia apo Italia, mbështetje...

BundesLiga 21:38 - 30 Tetor, 2019

E bujshme/ Kampioni i botës mendon tërheqjen nga futbolli në moshën 28-vjeçare

Andre Schurrle nuk po kalon një moment të mirë. Ish-kampioni i botës me Gjermaninë në 2014-ën po mendon seriozisht të tërhiqet nga futbolli në moshën 28-vjeçare....

BundesLiga 12:30 - 25 Shtator, 2019

Plas keq në Gjermani / Ja çfarë do të bëjë Bayerni nëse Ter Stegen do të luajë para Neuer

Kush duhet të jetë portieri titullar i Gjermanisë, Neuer apo Ter Stegen? Ky është debati më i madh që ka përfshirë në ditët e fundit Gjermaninë....

Sport 21:27 - 9 Korrik, 2019

E mbani mend këtë lojtar?/ Do të luajë sërish me kombëtaren gjermane

Lucas Podolski është shumë pranë rikthimit në kombëtaren gjermane. Mëngjarashi mund të përzgjidhet si një ndër tre lojtarët mbi moshën 23 vjeç në skuadrën që Gjermania...

Sport 13:36 - 31 Maj, 2019

Gjermania pa trajner në dy ndeshjet e radhës/ Low përfundon në spital

Gjermania nuk do të drejtohet nga Joachim Low në dy ndeshjet eliminatore të Euro 2020 kundër Bjellorusisë (8 qershor) dhe Estonisë (11 qershor). 59-vjeçari ka ndjerë...

Sport 16:17 - 27 Mars, 2019

Po prisnit reagimin e Hummels-it? / Ja si e komenton vendimin e Low

Para se të luheshin ndeshjet kundër Serbisë dhe Holandës, trajneri i Gjermanisë, Joachim Löw, zyrtarizoi një vendim të guximshëm në lidhje te “Mannschaft”. Ai vendosi të...

Sport 18:15 - 25 Mars, 2019

“Kundër Gjermanisë meritoj notën 4” / De Ligt flet hapur

Mbrojtësi i Ajax-it dhe i kombëtares së Holandës, Matthijs de Ligt, nuk ka qenë aspak i kënaqur me paraqitjen e bërë në ndeshjen e humbur 3-2...

Sport 17:46 - 25 Mars, 2019

“Zbulimi” i ri i Gjermanisë ka një ëndërr / “Interi është skuadra e zemrës”

Gjermania dje fitoi 3-2 në Holandë dhe ishte Schulz i cili shënoi golin e fitores për “Pancerat”. Pas ndeshjes, mbrojtësi i Hoffenheimit dha një deklaratë pikante...

Sport 22:37 - 24 Mars, 2019

VIDEO: Gjermania hakmerret ndaj Holandës / Low fiton me të rinjtë

Gjermania e re e Joachim Low sonte ka fituar klasiken e Europës ndaj Holandës 3-2. Ndeshja e zhvilluar në “Johan Cruijff Arena” të Amsterdamit ishte spektakolare....

Sport 22:08 - 24 Mars, 2019

VIDEO: Holanda barazon / Mbrojtja gjermane skandal!

Holanda sapo ka barazuar 2-2 ndaj Gjermanisë në ndeshjen e grupit C, të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2020. “Pancerat” ishin duke fituar 1-2 në...

Sport 21:57 - 24 Mars, 2019

VIDEO: De Ligt korrigjon gabimin / Ndeshja shkon 1-2

Goli i parë i Gjermanisë është shënuar nga Sane pasi qendërmbrojtësi De Ligt rrëzohet papritmas brenda zonës. Megjithatë, holandezi që po kërkohet nga gjysma e Europës...

Sport 21:24 - 24 Mars, 2019

VIDEO: Gol spektakolar nga Gnabry / Gjermania nuk mbahet

Manuel Neuer ka treguar kundër Holandës se është portieri më i mirë jo vetëm i Gjermanisë, por në të gjithë botën. Numri një i kombëtares së...

Sport 21:05 - 24 Mars, 2019

VIDEO: Gjermania shënon pas 15′ / Sane rrëzon De Ligtin

Holandë-Gjermani, ndeshja e madhe e Grupit C të fazës eliminatore për Euro 2020 është zhbllokuar pas 15 minutash. Miqtë kanë arritur të gjejnë golin me yllin...

Sport 20:06 - 24 Mars, 2019

Holandë – Gjermani / Publikohen formacionet zyrtare

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Holandë – Gjermani, e vlefshme për Eliminatoret e Kampionatit Europian 2020. Trajneri Low nuk ka bërë surpriza, me përjashtim...