Connect with Us

All posts tagged "gjimshiti"

Seria A 12:00 - 14 Shkurt, 2020

Habit Berat Gjimshiti: Shën Valentinin do e kaloj me një shokun tim

Berat Gjimshiti është një nga ata lojtarët, që nuk flasin shumë dhe nuk kërkojnë vëmendje, por e fitojnë atë me punë dhe djersë në fushën e...

Seria A 12:08 - 12 Janar, 2020

Zyrtare/ Dështaku i madh largohet nga Milani dhe i prish punë Gjimshitit

Tashmë është zyrtare. Mattia Caldara largohet nga Milani dhe huazohet tek Atalanta. Lajmi konfirmohet nga faqja zyrtare e Milanit, e cila shkruan se Caldara do të...

Seria A 22:45 - 11 Janar, 2020

Interi ngec në shtëpi, Gjimshiti dhe Atalanta i bëjnë nder Juves

Është mbyllur takimi kryesor i javës së 19-të në Serie A, mes Interit dhe Atalantës. Kjo sfidë, u luajt në “San Siro” dhe u mbyll me...

Sport 19:33 - 3 Janar, 2020

Gati shqiptari i radhës te Atalanta, lojtari i kombëtares mund të bashkohet me Gjimshitin

Kualifikimi për në 1/16-tat e Ligës së Kampionëve, do të bëjë që Atalantës t’i ngjishet axhenda gjatë muajve të ardhshëm. Kështu që ekipi bargamask, do të...

Seria A 13:58 - 22 Dhjetor, 2019

Milani është për turp/ Atalanta e Gjimshitit i shënon dy gola në dy minuta

Atalanta ka shënuar dy gola brenda dy minutave, duke çuar shifrat në 3-0 në përballjen me Milanin. Këta të fundit janë inekzistentë në fushë, teksa nuk...

Seria A 12:07 - 22 Dhjetor, 2019

Atalanta-Milan, formacionet zyrtare/ Gjimshiti nga minuta e parë

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Atalanta-Milan, që starton në orën 12:30. Kjo sfidë, është shumë e rëndësishme për të dyja skuadrat, të cilat kërkojnë sa...

Kombëtare 20:50 - 15 Dhjetor, 2019

Notat/ Ja si u vlerësuan Gjimshiti dhe Kumbulla në ndeshjet e sotme

Dy mbrojtësit e përfaqësueses shqiptare, Berat Gjimshiti dhe Marash Kumbulla, kanë zbritur sot në fushën e lojës me skuadrat përkatëse në Serinë A dhe asnjë prej...

Kombëtare 21:22 - 11 Dhjetor, 2019

Atalanta kualifikohet mes 16 më të mirave në Europë, ja si e kanë vlerësuar Berat Gjimshitin

Mbrëmja e sotme është një ditë historike për Atalantën dhe në veçanti për futbollistin e Shqipërisë Berat Gjimshitin. Qendërmbrojtësi arriti të mbronte të paprekur portën e...

Seria A 17:49 - 7 Dhjetor, 2019

Derbi i Shqiptarëve fitohet nga Atalanta/ Gjimshiti ngre peshë stadiumin me golin e tij në minutat shtesë

Atalanta ka marrë një fitore të madhe në Bergamo 3-2 në minutat e fundit ndaj Veronës falë golit të Berat Gjimshitit. Për Veronën luajti nga minuta...

Sport 08:43 - 3 Dhjetor, 2019

Berisha e Gjimshiti në skuadrën e vitit të Serisë A

Gjithmonë ka ngjalluar diskutime. Në të mirë e në të keq. Në ceremoninë e “Topit të Artë” mungesa e tij nuk kaloi pa u vënë re....

Seria A 17:08 - 30 Nentor, 2019

Atalanta e Gjimshitit kap zonën Champions dhe zhyt në fund “dallandyshet”/ Ndoj luan për 64 minuta

Atalanta ka fituar 0-3 në transfertë ndaj Brescia, për javën e 14-të të Serisë A. Dominim total dhe fitore e pastër për bluzninjtë. Gjimshiti titullar i...

Seria A 14:18 - 23 Nentor, 2019

Atalanta-Juve/ Mbrojtësi kuqezi nga minuta e parë, mungon Ronaldo

Java e 13-të e Serisë A hapet me ndeshjen mes Atalantës dhe Juves. Sarri ka vendosur të lërë jashtë CR7, duke qenë se vuan nga një...

Seria A 17:07 - 27 Tetor, 2019

Napoli ngec përballë Berishës/ Fitore e frikshme e Atalantës së Gjimshitit

Atalanta ka fituar me rezultatin 7-1 kundër Udinese, duke treguar dhe njëherë tjetër forcën që ka ekipi i Gasperinit këtë sezon. Ekipi nga Bergamo e pa...

Kombëtare 14:59 - 21 Tetor, 2019

Gjimshiti, bëj kujdes/ Mbrojtësi kuqezi do të përballet me sulmin më të mirë në Europë

Nesër do të fillojnë ndeshjet e treta për grupet e Champions League. Në fushë do të jetë edhe mbrojtësi i kombëtares tonë, Berat Gjimshiti, i cili...

Sport 17:11 - 11 Maj, 2019

Atalanta i bën gjëmën Milanit dhe Romës/ Protagonist edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare (video)

Atalanta vazhdon e pandalshme rrugëtimit drejt Championsit sezonin e ardhshëm. Skuadra bergamaske, pjesë e së cilës janë dy lojtarët shqiptar, portieri Etrit Berisha dhe mbrojtësi Berat...