Connect with Us

All posts tagged "gjobe"

Seria A 18:27 - 11 Shkurt, 2020

Ish-bomberi italian humb betejën, tani duhet të paguajë 263 mijë euro

Antonio Cassano ka humbur betejën ligjore me Kasacionin kundër Agjencisë së të Ardhurave. Siç ka bërë të ditur Ansa, ish-sulmuesi i Romaës dhe Barit do të...

Seria A 17:41 - 21 Janar, 2020

I tha arbitrit “shko pirdhu”/ Mario Balotelli e pëson keq

Në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Cagliarit, Mario Balotelli u ndëshkua me karton të kuq pasi kishte hyrë në lojë vetëm 8 minuta më parë....

Seria A 18:38 - 8 Janar, 2020

Dënohet Lazio e Tares, “fajin” e ka Balotelli

Sfida e luajtur fundjavën e shkuar mes Brescias dhe Lazios u ndërpre për pak momente si pasojë e koreve të shumta raciste ndaj Mario Balotellit. Diçka...

Sport 13:59 - 21 Dhjetor, 2019

“Kosova është Serbi”/ UEFA dënon kombëtaren e njohur

UEFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Çekisë me 17,750 euro për mesazhe politike provokuese dhe hedhjen e sendeve në fushë gjatë ndeshjes ndaj Kosovës. Më...

La Liga 21:47 - 20 Dhjetor, 2019

E çuditshme/ Trajneri i klubit francez gjobit lojtarët se panë El Clasicon

Një ngjarje e paprecedentë në Francë, aty ku dy futbollistë rrezikojnë të gjobiten rendë. Antoine Kombouar, trajneri i Toulouse. ka mbledhur skuadrës pas ndeshjes me Lyon...

Premier Liga 20:12 - 17 Tetor, 2019

Zyrtare/ UEFA jep dënim qesharak për Man. Cityn

UEFA ka dënuar Man. Cityn me 15 mijë euro gjobë, për shkak se gjatë ndeshjes për Champions League kundër Dinamo Zagreb, tifozët e “Qytetarëve” hodhën sende...

La Liga 14:50 - 4 Tetor, 2019

Diego Costa pranon fajin, ja sa do të dënohet

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa, sipas “El Mundo” ka pranuar fajësinë për shkeljen e taksave që kapin vlerën e 1.1 milionë eurove. Lojtari ka qenë...

BundesLiga 21:54 - 2 Shtator, 2019

Ylli i Bayernit dënohet me 20 mijë euro gjobë/ I ndodhi e papritura në aeroport, pas takimit me të dashurën

Gjobat janë në modë tek Bayern Munich, pasi Renato Sanchez u detyrua të paguajë 10 mijë euro, tani është radha e të riut Alphonso Davies, i...

Premier Liga 14:32 - 7 Gusht, 2019

Interi nis sulmin final për yllin e madh/ Ai gjobitet me 400 mijë paundë

Interi do të bëjë lëvizjen e fundit tani, për sa i përket një transferimi të mundshëm të Romelu Lukakut, në Itali. Sulmuesi belg prej ditësh po...

Sport 19:07 - 14 Korrik, 2019

Zyra e taksave në Spanjë shokon Neymarin/ Ja sa milionë euro gjobë duhet të paguajë nëse rikthehet te Barça

Neymar kërkon kthimin te Barcelona dhe Barcelona kërkon kthimin e yllit brazilian, tashmë kjo është e qartë për të gjithë, edhe për PSG-në. Por një lëvizje...

Sport 18:44 - 5 Qershor, 2019

Bëri xhiron e botës gjatë finales së Championsit/ UEFA gjobë të majme për bukuroshen seksi

Pamja e saj bëri xhiron e botës brenda pak minutash, por kjo i ka kushtuar shtrenjtë xhepave të saj. Bëhet fjalë për bukuroshen seksi, Kinsey Wolanski,...

Sport 11:47 - 2 Maj, 2019

Ky qenka më keq se shqiptarët/ Zbulohet arsyeja e vërtetë pse mesfushori i Milanit u paraqit me vonesë në stërvitje

Situatë aspak e mirë në shtëpinë e Milanit, teksa përveç rezultateve katastrofike të javëve të fundit, nuk mungojnë as problemet e brendshme të skuadrës. Kështu paraditen...

Sport 13:52 - 16 Prill, 2019

Merret vendimi për sherrin që ndodhi në Milan-Lazio/ E pëson dhe Igli Tare

Asnjë provë televizive për Kessie dhe Bakayoko, që në fund kanë ngritur fanellën e Acerbit gjatë festimeve poshtë tribunës. Gjykatësi sportiv ka rikthyr mbrapsht filmatot dhe...

Sport 12:08 - 9 Prill, 2019

Rrezikon rënien nga kategoria/ Ekipi shqiptar paguan 12 milionë lekë gjobë

Humbjet ndaj Elbasanit dhe Cërrikut kanë sjellë një emergjencë totale te skuadra e Tomorit, e cila rrezikon zbritjen në Kategorinë e Dytë të futbollit shqiptar. Klubi...

Sport 09:49 - 5 Prill, 2019

Dështuan në Kupë / Gaz Demi gjobit rëndë lojtarët

Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, paralajmëronte në “Rubrikën Sportive” se nëse ekipi do të eliminohej nga Kupa e Shqipërisë, atëherë do të merreshin masa për skuadrën...