Connect with Us

All posts tagged "gladbach"

BundesLiga 17:42 - 25 Janar, 2020

Video: Në Gjermani shënohet një gol spektakolar nga 45 metra

Borussia Monchengladbach ka mundur në shtëpi 3-1 Mainz për javën e 19-të të Bundesligës. Miqtë shënuan të parët por vendasit përbysën gjithçka me dy golat e...

BundesLiga 17:53 - 7 Dhjetor, 2019

Bayerni ka harruar të fitojë, Dortmundi bën manita

Bayern Munich ka harruar të fitojë. Pas humbjes 2-1 të pësuar në shtëpi kundër Leverkusen-it fundjavën e kaluar, bavarezët janë ndalur edhe në fushën e Monchegladbach....

BundesLiga 16:50 - 7 Dhjetor, 2019

Video: Bayerni në avantazh, supergol i Perisic

Bayerni ka gjetur golin e parë dhe të avantazhit në transfertën ndaj Gladbach për javën e 14-të të Bundesligës. Ishte Ivan Perisic, i cili dërgoi topin...

BundesLiga 16:29 - 7 Dhjetor, 2019

Bayerni i pafat/ Video: Portieri i kundërshtarëve iu mohon golin për punë milimetrash

Pjesa e parë e supersfidës së javës së 14-të të Bundesligës mes Gladbach dhe Bayern Munich është mbyllur në barazim pa gola. Episodi më interesant ka...

BundesLiga 14:36 - 7 Dhjetor, 2019

Bayerni përballet me kryesuesit e Bundesligës/ Ja formacionet zyrtare

Bayern Munchen do të luajë sot në transfertë ndaj Gladbach, për javën e 14-të të Bundesligës. Bavarezët do të kërkojën fitoren për t’ju afruar sa më...

BundesLiga 15:24 - 10 Nentor, 2019

As Bayern dhe as Dortmund, ja kush është padroni i Bundesligës

Borussia Monchengladbach ka mundur në fushën e saj 3-1 Bremen dhe vazhdon kryesimin me 4 pikë më shumë se Leipzig i vendit të dytë. Ekipi i...

BundesLiga 20:28 - 19 Tetor, 2019

Dortmundit i mjafton 1 gol ndaj kryesuesve të Bundesligës, ja si është renditja

Borussia Dortmund ka fituar 1-0 ndj Borussia Monchengladbach në “Signal Iduna Park”, për javën e tetë të Bundesligës. Goli i vetëm i takimit u shënua nga...

Sport 20:25 - 2 Mars, 2019

VIDEO: Rikthehemi në “Bayernliga” / Bavarezët kapin Dortmundin

Rikthehet Bayern i pamëshirshëm dhe në krye të tabelës së klasifikimit bashkë me rivalin më të madh të viteve të fundit, Borussia Dortmund! Skuadra bavareze sot...