Connect with Us

All posts tagged "goal"

Seria A 16:36 - 9 Tetor, 2019

Një super formacion/ Ja 11 lojtarët më të mirë të 10 viteve të fundit në Serie A

Edhe pse ka patur një rënie në vitet e fundit, Serie A sërish mbetet një nga pesë ligat kryesore të Europës. Në dekadën e fundit vihet...

Sport 09:16 - 28 Maj, 2019

Formacioni i sezonit në pesë ligat kryesore të Europës/ Ja kush janë 11 më të mirët

Liverpool dominon në formacionin më të mirë të sezonit me 3 futbollistë edhe pse të kuqtë nuk arritën të fitonin titullin kampion në Angli. Sajti prestigjoz...

Sport 15:20 - 26 Nentor, 2015

Formacioni i javës në Champions League (FOTO)

Cristiano Ronaldo, Luis Suarez dhe Lionel Messi. Kjo është treshja e sulmit në formacionin më të mirë të javës në Champions League. “Goal” ka përzgjedhur njëmbëdhjetëshen...

Sport 13:40 - 2 Mars, 2015

Si sot 13 vite më parë, Denis Berkamp realizoi një gol të mrekullueshëm kundër Njukastëllit (Video)

Goli magjik i Denis Berkmp mbush sot 13 vjeç. Edhe në ditët e sotme ai renditet në golat më të bukur të historisë së futbollit. Me...