Connect with Us

All posts tagged "Gol"

Sport 15:11 - 17 Mars, 2020

VIDEO: Futbollisti i Skënderbeut shënon si Messi, në kushte shtëpije

“Gol në shtëpi” është një nga sfidat në “Instagram” që po ndjekin futbollistët shqiptarë dhe sfidën e ka pranuar edhe mesfushori i Skënderbeut, Bruno Dita. Futbollisti...

Sport 22:51 - 11 Mars, 2020

Video: Shënoi golin e fitores në fund, futbollisti brazilian bën festimin epik

Shumë shtete kanë vendosur të pezullojnë kompeticionet sportive, ndërsa në vende të tjera po luhet futboll pa praninë e tifozëve. Kampionati në Arabinë Saudite vazhdon me...

Kombëtare 19:27 - 7 Mars, 2020

Video: Sulmuesi kuqezi gjen golin, nuk e duartroket askush

Taulant Seferi i ka dhënë fund periudhës së gjatë pa tundur rrjetën, teksa ka arritur të provojë sërish shijen e golit. Talenti shqiptar ka arritur të...

Sport 13:37 - 5 Mars, 2020

U rikthye në fushë dhe te goli pas dy vitesh, Jashanica bën dedikimin prekës

Rikthim pas dy vitesh para tifozëve korçarë dhe gol ndaj Luftëtarit. Bajram Jashanica është ambientuar më shpejt nga sa mendohej, duke treguar se do të jetë...

Sport 13:43 - 3 Mars, 2020

Video: Donte të shënonte gol spektakolar, përfundon duke thyer hundën

Një moment i çuditshëm u regjistrua në ndeshjen e kampionatit polak mes Arkës dhe Lodzit. Mbrojtësi i Lodz, Makej Dabrovski theu hundën në minutën e 6-të...

Kombëtare 15:11 - 2 Mars, 2020

Sadiku qenka tifoz i çmendur i Realit, ja si e festoi golin e parë të madrilenëve

Reali Madridi arriti të merrte një fitore në “Santiago Bernabeu” kundër Barcelonës në ndeshjen e djeshme, duke gëzuar shumë tifozë të tyre në të gjithë botën....

Sport 17:18 - 1 Mars, 2020

Të gjithë në këmbë për Ylber Ramadanin, ja çfarë ka bërë ish-lojtari i Partizanit

Fundjava e golave kuqezi ka vazhduar sot me një kryevepër të Ylber Ramadanit, mesfushori i përfaqësueses shqiptare tregohet gjithnjë e më shumë lideri i skuadrës së...

Sport 14:44 - 29 Shkurt, 2020

Tifozët nuk do ta harrojnë kurrë këtë gol/ Video: “Perla” e vitit shënohet në Irlandë

Golat e bukur shënohen kudo, por ai që është realizuar mbrëmjen e sotme në Irlandë nuk ka koment. Dundalk po luante në transfertë kundër Shamrock Rovers,...

Kombëtare 13:05 - 28 Shkurt, 2020

Video: Armando Broja shënon një gol spektakolar, por arbitri i bën gjëmën

Armando Broja ka luajtur në mbrëmjen e djeshme në “Stamford Bridge”, atje ku Chelsea U18 ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Millëall në çerekfinalen e Kupës...

La Liga 21:16 - 16 Shkurt, 2020

Video: Tronditet Reali, pëson gol në shtëpi pas 7 minutash lojë

Reali është surprizuar në “Bernabeu” nga Celta Vigo, në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 24-të të La Ligës. Pas 7 minutash...

Premier Liga 13:52 - 15 Shkurt, 2020

Video: Shënohet goli i rrallë në Angli, ndodh njëherë në 10-15 vjet

Kishim kohë pa shijuar një gol nga goditja e këndit. Një i tillë është realizuar në Premier League në përballjen Southampton-Burnley. Skuadrës mike i kanë mjaftuar...

Sport 15:20 - 8 Shkurt, 2020

Video: Ju prezantojmë më golin më të bukur të këtij viti/ Shijojeni këtë perlë

Mrekulli e Antoine Rabillard, sulmuesit francez që luan në Holandë. Një emër jo i njohur, edhe pse në të shkuarën është aktivizuar me Marseille. Futbollisti 25-vjeçar,...

La Liga 19:03 - 7 Shkurt, 2020

Eliminoi Barcelonën me golin e tij në minutat e fundit/ Sulmuesi bën reagimin epik (foto)

Inaki Williams ishte heroi i Athletic Bilbao në përballjen e mbrëmshme në çerekfinalet e Copa del Rey ndaj Barcelonës. Spanjolli shënoi në minutën e 93-të golin...

Sport 10:02 - 6 Shkurt, 2020

Goli më i bukur i muajit/ Ylli francez shënon nga ‘këndi i pamundur’

Dimitri Payet ka shënuar një nga golat më të bukur të këtij sezoni. Francezi realizoi nga një kënd pothuajse i pamundur në ndeshjen ndaj Saint Etienne....

La Liga 16:49 - 1 Shkurt, 2020

Derbi i Madridit: Mbyllen 45 minutat e para, ja rezultati

Derbi i Madridit, Real-Atletico, që po luhet në “Santiago Bernabeu” filloi me një minutë heshtje në nder të Kobe Bryant dhe viktimave të tjera të tragjedisë...