Connect with Us

All posts tagged "golashënues"

La Liga 14:50 - 8 Mars, 2020

Messi parakalon Ronaldon, arrin rekordin e frikshëm

Ronaldo dhe Messi janë në garë të vazhdueshme për golashënuesin më të mirë në histori të 5 ligave europiane. Argjentinasi me golin e shënuar ndaj Sociedadit...

La Liga 10:43 - 15 Janar, 2020

Messi ka shumë rekorde, por ky është më i veçanti për të në karrierën e tij

Leo Messi është padyshim lojtari i rekordeve, me 6 “Topa të Artë”, 5 “Këpuca të Arta” e shumë rekorde të tjera, por njëri prej tyre është...

Sport 09:34 - 30 Dhjetor, 2019

Lewandowski? Messi?/ Jo, jo/ Ja lojtari që ka shënuar më shumë gola në vitin 2019

Sulmuesi maroken, Abderrazak Hamdallah është golashënuesi më i mirë i vitit 2019, duke shënuar 57 gola në të gjitha kompeticionet. Ai luan për Al Nassr në...

La Liga 20:24 - 24 Dhjetor, 2019

Mbappe tregon ferrin me Messin: Ishte çmenduri!

Sulmues i PSG-së, Kylian Mbappe, ka folur për duelin me Lionel Messin për këpucën e artë për sezonin 2018-19. Kampioni i botës ka folur në lidhje...

La Liga 11:13 - 8 Dhjetor, 2019

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri...

Sport 16:18 - 5 Dhjetor, 2019

Këpuca e Artë: Ja lojtarët që kanë shënuar më shumë gola këtë sezon/ Mungojnë Ronaldo dhe Messi

Gara për Këpucën e Artë këtë sezon do të jetë shumë interesante. Për herë të parë pas shumë vitesh, në krye të listës nuk janë Ronaldo...

Sport 11:35 - 15 Tetor, 2019

700 gola për Ronaldon/ Ja pesë legjendat që kanë shënuar më shumë se portugezi

Me golin e shënuar mbrëmë ndaj Ukrainës, Cristiano Ronaldo arrin shifrën e 700 golave në 974 ndeshje në karrierën e tij. Portugezi është golashënuesi i gjashtë...

Sport 10:36 - 17 Shtator, 2019

Champions League/ Ja kush janë golashënuesit më të mirë në histori

E përditshmja spanjolle “AS” ka publikuar golashënuesit më të mirë në historinë e Champions League, duke qenë se ky kompeticion për këtë sezon fillon ditën e...

Sport 12:49 - 16 Shtator, 2019

Edhe portier, edhe golashënues/ Hidi zbulon se kush e fiton titullin këtë sezon

Isli Hidi vendosi këtë sezon të transferohej te skuadra e Bylisit, ku për eksperiencën e madhe, është shndërruar në një lider të ekipit. Portieri ka marrë...

Sport 11:53 - 28 Mars, 2019

Ish-golashënuesi i njohur frikëson Barçën/ Ata do të eliminohen në çerekfinalen e Champions League

Ish-sulmuesi i Manchester United, Diego Forlan, beson se “Djajtë e Kuq” përbëjnë shqetësim serioz për Barcelonën dhe Lionel Messin, mund t’i eliminojnë ato në çerekfinalen e...

Sport 19:30 - 4 Janar, 2019

Messi apo Ronaldo? Jo, jo!/ Ja kush është në të vërtetë golashënuesi më i mirë i vitit 2018

Ronaldo dhe Messi shënojnë gola thuajse çdo javë dhe në fund të vitit duket se askush nuk bën më mirë se ata të dy. Por në...

Sport 17:33 - 16 Dhjetor, 2018

Messi-Ronaldo/ Kjo do të jetë sfida e fundit mes tyre për vitin 2018

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, edhe pse në kampionate të ndryshme po vazhdojnë garën me njëri tjetrin. Tani, ata janë në garë se cili do ta...

Sport 20:41 - 27 Shtator, 2018

“Golashënuesi i Harruar” që u vra në dhomën e gjumit/ I vetmi që ishte më i mirë se Cristiano Ronaldo

Mbase nuk keni dëgjuar për Josef Bican. Padyshim që keni dëgjuar për Cristiano Ronaldo-n, por ai nuk mund të krahasohet me këtë njeri. Bican, “Golashënuesi i...

Sport 11:30 - 24 Gusht, 2018

Ciro Immobile ia thotë në sy Cristiano Ronaldos se nuk ka frikë nga ai/ Ky është reagimi i tij

Sezonin e kaluar, Ciro Immobile, shënoi 41 gola në 47 ndeshje zyrtare me Lazion, duke u shpallur golashënuesi më i mirë i Serie A. Këtë sezon...

Sporti Kryesore 17:40 - 15 Gusht, 2018

Ronaldo, Higuain, Icardi?/ Ky do të jetë golashënuesi më i mirë në Serie A

Këtë sezon do të jetë një garë e fortë për golashënuesin e Serie A. Në garë do të jenë Ronaldo, Higuain, Icardi pa harruar edhe Immobilen....