Connect with Us

All posts tagged "Granit Xhaka"

Premier Liga 12:08 - 10 Janar, 2020

Nuk ka më dilema/ Ja ku do të luajë Granit Xhaka

Granit Xhaka është përfolur shumë këtë merkato për një kalim te Hertha Berlin. Mesfushori nuk po kalonte një moment të mirë tek Arsenal, por ardhja e...

BundesLiga 13:33 - 22 Dhjetor, 2019

Sa poshtë që ka rënë Granit Xhaka/ Lë Arsenalin për një ekip të vogël

Mund të duket si çmenduri, por duket se palët e kanë shumë seriozisht! Granit Xhaka po flirton me Hertha Berlin. Ekipi gjerman po mendon të rikthejë...

Premier Liga 18:13 - 21 Nentor, 2019

Xhaka bëhet pishman, ja çfarë i kërkon Arsenalit tani

Granit Xhaka nuk e pranon dot situatën në të cilën ndodhet dhe kërkon të kthehet sa më shpejtë në dispozicion të Arsenalit për të zbritur në...

Premier Liga 21:42 - 5 Nentor, 2019

U bë ashtu siç deshën tifozët/ Arsenali i bën gjëmën Granit Xhakës

Granit Xhaka nuk do të jetë më kapiteni i Arsenalit. Ka qenë vetë trajneri Emery që ka konfirmuar lajmin e bujshëm. “Kam komunikuar me Xhakën dhe...

Premier Liga 20:35 - 31 Tetor, 2019

“Do të vrasim gruan”/ Granit Xhaka thyen heshtjen, tregon kërcënimet e tmerrshme që ka marrë këtë javë

Granit Xhaka më në fund ka reaguar pas sherrit të tij me tifozët e Arsenalit. Mesfushori me origjinë shqiptare ka shkruar një letër të gjatë për...

Premier Liga 21:38 - 27 Tetor, 2019

Granit Xhaka bëri gjest skandaloz/ Trajneri i Arsenalit e paralajmëron publikisht

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, e ka komentuar si një veprim të gabuar mënyrën si Granit Xhaka reagoi kur u zëvendësua. Mesfushori me origjinë shqiptare u...

Premier Liga 20:01 - 27 Tetor, 2019

Tifozët e vërshëllejnë/ Granit Xhaka shpërthen keq: pir****

Në “Emirates”, Arsenal dhe Crystal Palace u ndanë në barazim 2-2, për javën e 10-të të Premier League. Edhe pse “Topçinjtë” shënuan dy gola në dy...

Premier Liga 12:32 - 7 Tetor, 2019

Granit Xhaka feston “golin” më të rëndësishëm të jetës/ Shumë urime!

Granit Xhaka feston “golin” më të rëndësishëm të jetës. Futbollisti shqiptar i Arsenalit është bërë baba për herë të parë dhe këtë gëzim të madh e...

Sport 20:26 - 11 Qershor, 2019

Një yll i madh i pranishëm në “Elbasan Arena”/ Shpresoj që Shqipëria të fitojë

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, është sot i pranishëm në “Elbasan Arena” për të ndjekur ndeshjen e Shqipërisë dhe vëllain e tij, Taulant Xhakën. Para fillimit...

Sport 10:40 - 12 Prill, 2019

E bujshme/ Mesfushori shqiptar në listën e drejtuesve të Interit

Mediat italiane kanë zbuluar detaje të reja nga udhëtimi në Londër i Drejtorit Sportiv të Interit, Piero Ausilio, i cili ndoqi nga afër sfidën mes Tottenhamit...

Sport 13:27 - 22 Mars, 2019

Video prekëse/ Futbollisti shqiptar lumturon tifozin e vogël me aftësi të kufizuara

Granit Xhaka, shqiptari i kombëtares së Zvicrës, ka qenë mik me djaloshin e vogël që nga viti 2015, kur e shoqëroi atë në fushë, në ndeshjen...

Sport 19:41 - 26 Janar, 2019

Arsenali eleminohet nga kupa/ Futbollisti shqiptar zihet me tifozët: Qepeni gojën

Eliminimi nga FA Cup, pas humbjes 1-3 në shtëpi përballë Manchester United, nuk ka kaluar fort qetë te Arsenali. Ishte pikërisht Granit Xhaka, i cili pasi...

Sport 12:08 - 26 Janar, 2019

Granit Xhakën nuk e mbajnë nervat/ Shikoni se çfarë i bën kundërshtarit

Manhcester United fitoi 3-1 ndaj Arsenalit duke siguruar kualifikimin për më tej në FA Cup. Një moment tensioni ishte në pjesën e parë, aty ku Kolasinac...

Sport 15:47 - 4 Janar, 2019

Gjyshja e tij ka ditëlindjen/ Futbollisti i madh shqiptar i bën urimin e veçantë

Granit Xhaka ka postuar një foto në  “Instagram” ku ka uruar ditëlindjen e gjyshes së tij duke e vlerësuar atë jashtë mase shumë. Lojtari me origjinë...

Sport 19:15 - 25 Nentor, 2018

Tifozët e Arsenalit sulmojnë futbollistin shqiptar/ “Pa tru dhe qesharak”

Tifozët e Arsenal kanë shfrytëzuar Twitter për të sulmuar mesfushorin e Arsenal Granit Xhaka për paraqitjen e tij në fitoren 2-1 ndaj Bournemouth të dielën, me...