Connect with Us

All posts tagged "guardiola"

Premier Liga 19:29 - 8 Mars, 2020

“Djajtë e Kuq” hedhin në tokë City-n e Guardiolës dhe fitojnë derbin e qytetit

Manchester United ka mundur 2-0 Manchester City-n në javën e 29-të të Premier League. Kjo ka qenë fitorja e parë e Djajve të Kuq në një...

Premier Liga 14:16 - 23 Shkurt, 2020

Lojtarët e tij kanë humbur 4 penallti rresht/ Guardiola merr vendimin e papritur

Manchester City fitoi në ndeshjen kundër Leicester me rezultatin 0-1, por kampionët e Anglisë kanë një problem të madh. Ata duket se i kanë kthyer në...

La Liga 14:00 - 20 Shkurt, 2020

Guardiola shpërthen ndaj presidentit të Barcelonës/ “Mos e ngri shumë zërin”

Manchester City është pezulluar të marrë pjesë për dy vite në kupat e Europës, por sigurisht “Qytetarët” do ta apelojnë këtë dënim të UEFA-s dhe presin...

La Liga 15:08 - 16 Shkurt, 2020

Gol i pamundur në Spanjë/ Video: Guardiola befason kundërshtarët dhe të gjithë tifozët

Në gusht ndaloi Real Madrid në “Bernabeu” dhe prej atëherë ka realizuar 3 gola deri te ai i shënuar në “Los Carmenes” ndaj Granada. Nuk vlen...

Premier Liga 20:47 - 14 Shkurt, 2020

Man. City u dënua rëndë nga UEFA/ Guardiola gjen ekipin e ri

Dënimi i Manchester City-t me dy vite përjashtim nga kompeticionet europiane kanë ngritur dyshime të forta për të ardhmen e Pep Guardiolës. Trajneri spanjoll mund të...

Premier Liga 22:34 - 13 Shkurt, 2020

Habit Guardiola/ Tregon se çfarë do të ndodhë me të në rast se e mund Real Madridi

Pep Guardiola flet hapur. Trajneri i Manchester City, i pyetur nga “Sky Sport”, pranoi se ekziston mundësia që të largohet nga “qytetarët”, ose më saktë të...

Premier Liga 19:02 - 11 Shkurt, 2020

A është trajneri më i mirë në botë? Guardiola habit gazetarët me përgjigjen e tij

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur për cilësitë e tij. Ai mendon se nuk është më i miri në botë. Numri një i stolit...

Seria A 18:01 - 11 Shkurt, 2020

Guardiola te Juventusi?/ Zbulohet kushti kryesor që spanjolli i ka vendosur klubit italian

Revolucion tek Juventus. Pronari Andrea Agnelli duket se është gati të hidhet në sulm për Pep Guardiola-n. Janë të sigurt për këtë në Angli, ku The...

Seria A 14:47 - 11 Shkurt, 2020

Plani i frikshëm i Juventusit/ Kërkon trajnerin dhe mbrojtësin më të mirë në botë

Ambiciet e Juventusit janë të mëdha dhe Andrea Agnelli dëshiron t’i kthejë bardhezinjtë në skuadrën më të fortë në botë. Lajmet që vijnë nga Anglia janë...

La Liga 14:53 - 7 Shkurt, 2020

A do të donte Messin te City?/ Guardiola jep përgjigjen që nuk e imagjinoni dot

Pep Guardiola ka kërkuar t’i shuajë njëherë e mirë spekulimet lidhur me një transferim të mundshëm të Lionel Messit te Manchester City, me bekimin e tij....

La Liga 11:17 - 6 Shkurt, 2020

Guardiola trondit Barcelonën/ “Përgatitu për…”

Pep Guardiola beson se Barcelona është para një periudhë të ligësht, e ngjashme me atë të Real Madridit, kur u largua Cristiano Ronaldo. Krahasimi është i...

Premier Liga 10:54 - 6 Shkurt, 2020

Guardiola habit me mesazhin për presidentin e Realit/ “Nëse do atë lojtar, më telefono”

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka deklaruar se nëse presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, kërkon të marrë mesfushorin belg Kevin De Bruyne, duhet ta...

BundesLiga 18:56 - 4 Shkurt, 2020

Zbulohet prapaskena e çmendur/ Guardiola planifikoi një rol të ri për Neuer në fushë, jo si portier

Pep Guardiola udhëhoqi skuadrën e Bayern Munich në periudhën 2013-2016 duke arritur sukses me bavarezët vetëm në Bundesligë. Trajneri spanjoll ka spikatur me eksperimentet e tij...

Premier Liga 19:50 - 2 Shkurt, 2020

Mourinho i jep leksione Guardiolës, Man. City ndahet me titullin

Jose Mourinho i jep “shuplakë” Pep Guardiolës, në Permier League, teksa Tottenhami i drejtuar nga portugezi mposhti me rezultatin 2-0 Manchester City-n e spanjollit, që pavarësisht...

Premier Liga 11:51 - 2 Shkurt, 2020

Habit Guardiola/ “Po nuk e bëra këtë gjë, do të jem dështak”

Pep Guardiola e di që njerëzit do ta quajnë dështak, nëse ai nuk fiton trofeun e Champions League as këtë sezon me Man. City-n. Sipas të...