Connect with Us

All posts tagged "haaland"

La Liga 16:23 - 5 Mars, 2020

Reali gjen më në fund zëvendësuesin ideal të Cristiano Ronaldos, fenomeni i ri

Real Madridi po mendon për sezonin e ri dhe dëshira kryesore e drejtuesve është që të gjejnë një sulmues. Karim Benzema duket se po luan sezonin...

BundesLiga 15:55 - 3 Mars, 2020

Djaloshi Haaland zbulon idhullin e tij/ “Ai i shikon gjërat ndryshe”

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland, është një ndër lojtarit më të dashur në botën e futbollit, edhe pse është ende në fillimin e karrierës së...

BundesLiga 17:45 - 22 Shkurt, 2020

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi...

BundesLiga 16:19 - 22 Shkurt, 2020

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund...

BundesLiga 16:17 - 19 Shkurt, 2020

Po i habit të gjithë me formën e tij, miku i familjes zbulon vendin ku është ngjizur Haaland

Erling Haaland vijon të mahnitë botën e futbollit dhe dopieta e mbrëmshme ndaj PSG-së në Ligën e Kampionëve, vijon të përmirësojë rekordet e tij, që ndonëse...

BundesLiga 14:00 - 19 Shkurt, 2020

Video e javës/ “Fenomeni” i Dortmundit me sprinjt të jashtëzakonshëm, njësoj si Usain Bolt

Erling Braut Haaland nuk është vetëm një sulmues pykë, pasi në ndeshjen kundër PSG-së, ka treguar edhe shpejtësinë e tij të jashtëzakonshme dhe aftësitë e tij...

BundesLiga 23:01 - 18 Shkurt, 2020

Champions/ Dortmundi i jep leksione Neymarit me shokë, Haaland është një “monstër”

Dortmundi fiton 2-1 ndaj PSG-së në ndeshjen e parë të 1/8-ve të Champions League. 45 minutat e para ishin të qeta dhe pa shumë raste. Spektakli...

Sport 22:31 - 18 Shkurt, 2020

Shpërthen stadiumi/ Video: Djaloshi i artë shënon në ndeshjen e parë për Dortmundin në Champions

Dortmund ka kaluar në avantazh ndaj PSG-së në sfidën që po luhet në këto momentë në “Signal Iduna Park”. Ishte blerja e bujshme e janarit, Erling...

BundesLiga 19:39 - 5 Shkurt, 2020

Zbulohet prapaskena/ Ja si e bindi Dortmundi Haaland gjatë Krishtlindjeve

Borussia Dortmund fitoi garën e madhe për Erling Haaland dhe ia doli të transferonte bomberin norvegjez në “Signal Iduna Park”. 19-vjeçari është përshtatur për mrekulli me...

BundesLiga 17:26 - 1 Shkurt, 2020

Video: Dortmundi fiton me “manita”/ 19-vjeçari më i famshëm në botë shënon dy gola

Dortmundi ka fituar 5-0 në shtëpi ndaj Union Berlin, në ndeshjen e vlefshme ëpr javën e 20-të të Bundesligës. Erling Haaland e nisi na minuta e...

BundesLiga 16:01 - 1 Shkurt, 2020

Video: 19-vjeçari i Dortmundit nuk di të ndalet, shënon sërish

Bota e futbollit ka një fenomen të ri dhe ai quhet Erling Haaland. 19-vjeçari i Dortmundit e ka nisur nga minuta e parë sot kundër Union...

BundesLiga 16:55 - 29 Janar, 2020

5 gola në 57 minuta/ Ja sa milionë euro vlen sot 19-vjeçari i Dortmundit

Erling Haaland i ka surprizuar të gjithë. Blerja me e re Borussia Dortmundit mund të cilësohet si goditja me cilësore e kësaj merkatoje dimërore. 5 gola...

BundesLiga 12:15 - 11 Janar, 2020

Talenti që çmendi Europën zbulon idhullin e tij, nuk është as Messi dhe as Ronaldo

Pasi çmendi gjithë ekipet e mëdha, Erling Haaland vendosi në fund të transferohej te Borussia Dortmund, një operacion që kushtoi në total rreth 45 milionë euro....

BundesLiga 16:18 - 29 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Futbollisti më i kërkuar në Europë zgjedh klubin e ri

Erling Braut Haaland ka firmosur me Borussia Dortmund, ndërkohë që janë zbuluar edhe detajet e marrëveshjes. Verdhezinjtë bënë me dije se kontrata do të jetë e...

Seria A 11:39 - 24 Dhjetor, 2019

“Çmendet” Juventusi/ Bën gati transferimin e lojtarit më të kërkuar në Europë

Juventusi është pranë goditjes së madhe në merkaton dimërore. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër”, Paratici dhe Nedved, kanë arritur “të djegin” konkurrencën e skuadrave të mëdha...