Connect with Us

All posts tagged "hakmarrje"

Seria A 17:44 - 26 Janar, 2020

Flet “Ninxha”: Interi më trajtoi si lojtar mediokër

Radja Nainggolan u rikthye si “ish” në “San Siro” dhe i hoqi fitoren nga duart Interit me golin e shënuar. Ndeshja u mbyll në barazim 1-1...

Premier Liga 21:44 - 17 Janar, 2020

Mourinho thurr planin/ Hakmerret keq ndaj ish-ekipit të tij

Kur në krye të stolit ke një si Jose Mourinho gjithmonë mund të presësh surpriza! Trajneri portugez po mendon për merkaton dhe ka hedhur sytë tek...

La Liga 14:55 - 9 Janar, 2020

Ylli i Barcelonës përgatit hakmarrjen/ Vendimi i Valverdes më befasoi

“Kurrë mos thuaj kurrë në jetë”, kjo ka qenë përgjigjja e Carles Alena-s, mesfushor në pronësi të Barcelona-s i huazuar te Betis, kur është pyetur në...

Seria A 21:14 - 3 Janar, 2020

Interi hakmerret ndaj Juventusit, i heq nga duart yllin e madh

Rivaliteti midis Juventusit dhe Interit këtë vit nuk mjaftohet me duelin në fushë, ku të dy ekipet kryesojnë klasifikimin, por edhe në “merkato”. Fillimisht ishte blerja...

Premier Liga 21:14 - 21 Dhjetor, 2019

Liverpooli hakmerret ndaj brazilianëve dhe fiton Botërorin e Klubeve

Hakmarrja është një pjatë që shërbehet e ftohtë. Liverpool e ka zbatuar me përpikëri këtë thënie të vjetër dhe pas 38 pas humbjes 3-0 të pësuar...

Seria A 23:10 - 7 Gusht, 2019

Ngjarje e rëndë në Itali/ Vritet me plumb në kokë lideri i tifozëve të klubit të madh

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në kryeqytetin e Italisë. Lideri i ultrasve të Lazios, Fabrizio Piscitelli, i njohur me nofkën Diabolik, është vrarë sonte...

Sport 13:38 - 15 Qershor, 2019

Interi nuk e do më në ekip/ Icardi hakmerret në mënyrën më të keqe të mundshme

Mauro Icardi po shndërrohet në çështje çdo ditë e më shumë tek Interi, me argjentinasin që është kthyer në të padëshirueshëm në Milano. Sipas mediave italiane,...

Sport 16:53 - 27 Prill, 2019

U ndëshkua me karton të kuq/ Hakmerret duke fikur dritat e stadiumit

Në një ndeshje të ligave inferiore në Angli, futbollisti Julius Muraga, është ndëshkuar me karton të kuq nga gjyqtari për një ndërhyrje të parregullt, që i...

Sport 09:40 - 6 Prill, 2019

Java e 27-të e Superligës/ Partizani për “hakmarrje”, Kukësi luan shpresën e fundit

Kategoria Superiore ul sot siparin e fazës së tretë me ndeshjet e javës së 27-të, për të nisur më pas sprintin final drejt përfundimit të sezonit....

Sport 15:32 - 10 Mars, 2019

VIDEO: Ngjarja e turpshme në Angli / Goditja me grusht përfundon me super gol

Një episod i rëndë u verifikua sot në ndeshjen e Championship-it të luajtur mes Brimingham dhe Aston Villa-s. Kapiteni i miqve, Jack Grealish, u godit me...

Sport 19:00 - 13 Janar, 2019

Futbollisti anglez ndahet nga gruaja/ Hakmerret keq ndaj familjes dhe të afërmve të saj

Mori fund pas 9 vitesh historia e dashurisë mes mbrojtësit të Manchester City-t, John Stones, dhe bashkëshortes së tij, Millie Savage. “Divorci” mësohet se është zyrtarizuar...

Sport 13:59 - 19 Dhjetor, 2018

Futbollistët e ekipit të Superligës i bënë “puç” në ndeshjen e fundit/ Ja si “hakmerret” trajneri durrsak

Dy humbjet e fundit e kanë bërë të zymtë situatën te Kastrioti, megjithatë krutanët nuk dorëzohen dhe dje kanë nisur përgatitjet për ndeshjen e radhës, të...

Sport 16:02 - 14 Dhjetor, 2018

Messi me shokë kërkojnë hakmarrje/ Ja cilin ekip duan që të kënë përballë në Champions League

Me katër fitore dhe dy barazime, Barcelona ka përfunduar fazën e grupeve në vendin e parë me 14 pikë. Katalanasit në shortin e 1/8 së finales...

Sport 22:00 - 22 Shtator, 2018

Hakmarrja e egër e yllit francez ndaj Pique/ “Më dogji këpucët, ndërsa unë i ….!”

Shakatë në një skuadër futbolli janë padyshim të përditshme. Nuk ekziston asnjë autobiografi futbollisti, në të cilën nuk përshkruhet të paktën një shaka, zakonisht absurd, e...

Sport 13:35 - 8 Shtator, 2018

I anulohet kalimi nga salla VIP në “Rinas”/ Ja si hakmerret shteti shqiptar ndaj Kombëtares tonë

Fitorja ndaj Izraelit mbrëmë duket se nuk i ka lënë të gjithë të kënaqur, duke u nisur nga ajo çfarë ka ndodhur gjatë paradites së sotme....