Connect with Us

All posts tagged "haland"

BundesLiga 22:39 - 18 Shkurt, 2020

Champions/ Video: Ndeshje e çmendur në Dortmud, 2 gola në dy minuta

Ndeshje e çmendur në “Signal Iduna Park”. Pas golit të parë të takimit të shënuar nga Haaland 69′, parisienët barazuan pas 6 minutash me Neymar, pas...

BundesLiga 22:32 - 24 Janar, 2020

Fitore e thellë për Dortmundin, 19-vjeçari më i famshëm shënon dy gola

Haland është djaloshi që dashurohet nga e gjithë Europa, pasi nuk ndalet sa i përket golave të shënuara. Këtë herë sulmuesi norvegjez ka arritur të shënojë...

Premier Liga 14:30 - 15 Dhjetor, 2019

Nuk ka më dilema/ Sulmuesi më i kërkuar në Europë zgjedh ekipin e ri

Erling Braut Haaland zgjedh Manchester United, pavrësisht tentativave të klubeve gjermane si Borussia Dortmund dhe Leipzig. Mesa duket vizita e trajnerit të “Djajve të Kuq” Ole...

Seria A 22:23 - 13 Dhjetor, 2019

Interi hyn në garë për sulmuesin më të kërkuar në Europë

Humbja me Barcelonën në Champions, e cila solli dhe eliminimin e Interit, i shokoi të gjithë tifozët interistë që besonin shumë tek ekipi i tyre i...

Premier Liga 13:40 - 21 Nentor, 2019

Ia kalon edhe Messit me Ronaldo/ Man. United ble yllin e ri të futbollit për 75 milionë euro

Është padyshim një nga talentet më premtues sot në botë. Sulmuesi i Red Bull Salzburg, Erling Braut Haaland me golat e tij ka thyer dhe rekorde...

Premier Liga 17:03 - 19 Nentor, 2019

Juve, Man. United, Barça, Reali apo Bayerni?/ 19-vjeçari që ka çmendur Europën zgjedh klubin e ri

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij viti, 19-vjeçari norvegjez është gjithmonë e më pranë Manchester United. Babai i djaloshit që po çmend Europën me golat...

La Liga 16:26 - 11 Tetor, 2019

Benzema po plaket/ Reali piketon talentin që po çmend Europën këtë sezon

Reali Madridit po planifikon norvegjezin Erling Braut Haaland si zëvënduesin ideal të Karim Benzema në verën e ardhshme. 19-vjeçari po shkëlqen këtë sezon te austriakët e...

Sport 22:10 - 17 Shtator, 2019

E jashtëzakonshme/ Video: 19-vjeçari shënon 3 gola në pjesën e parë në Champions League

Salzburgu po fiton në fushën e vetë me rezultatin e thelle 5-1 ndaj belgëve të Genk, në 45 minutat e para në ndeshjen e vlefshme për...

Sport 21:18 - 30 Maj, 2019

Video: Shënon 9 gola në ndeshjen e Botërorit U-20/ Ky është talenti që po çmend botën e futbollit

Një talent i ri që mund të bëhet një nga sulmuesit më të mirë në botë po tërheq vëmendjen e të gjithëve. Ai quhet Erling Braut...