Connect with Us

All posts tagged "hero"

Sport 15:56 - 22 Janar, 2020

Messi apo Ronaldo?/ Mbappe zbulon heroin e tij

Ylli i PSG-së, Kylian Mbappe, e ka një idhull si çdo futbollist tjetër. Në një intervistë të fundit, ai nuk e mohon admirimin për Zidane, por...

Sport 22:10 - 18 Maj, 2019

Ish-futbollisti kthehet në hero/ Ndalon masakrën në shkollë

Sulmet me armë zjarri në shkolla në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të jenë një alarm konstant për qytetarët. Rasti më i fundit ishte ai...

Sport 10:31 - 29 Prill, 2019

Ibrahimovic hero në Amerikë/ Shihni se çfarë i bën kundërshtarit (video)

Zlatan Ibrahimovic nuk ndalet në Amerikë. Në fakt për suedezin shënimi i golave nuk është një gjë e re pasi sulmuesi është mësuar të jetë një...

Sport 13:35 - 25 Mars, 2019

Momente paniku në ndeshjen për Euro 2020/ Futbollisti i shpëton jetën kundërshtarit

Futbollisti gjeorgjian, Jano Ananidze është heroi i fundjavës pasi ai i shpëtoi jetën lojtarit kundërshtar. Mbrojtësi i Zvicrës, Fabian Schar u rrëzua pa ndjenja pas një...

Sport 18:15 - 2 Mars, 2019

Kur thua Kane, ke thënë rekord / Sulmuesi anglez sot shkroi historinë

Harry Kane sot u bë golashënuesi më i mirë në historinë e përballjeve derbi Tottenham-Arsenal në Premier League, me golin e barazimit shënuar sot, në sfidën...

Sport 09:12 - 1 Shkurt, 2019

Strakosha heroi i çerekfinales/ Lazio eleminon Interin

Thomas Strakosha ka ndihmuar Lazion që të kalojë në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë, duke eliminuar një prej skuadrave favorite, Interin, në fushë e kësaj të...

Sport 21:00 - 9 Janar, 2019

Panucci e injoroi/ Futbollisti shqiptar bëhet hero në Greqi

Shumë kompeticione ende nuk kanë rinisur të luajnë për vitin 2019, ndërsa është momenti i ndeshjeve në Kupa. Kështu, në Greqi, pas derbit mes Andi Lilës...

Sport 10:33 - 18 Dhjetor, 2018

Shpëtoi fëmijët nga sulmi me thikë në Suedi/ Zlatan Ibrahimovic ka dy fjalë për heroin shqiptar

Suedia është tronditur së fundi nga një ngjarje teje e tmerrshme, nga një sulm që u krye në një shkollë. Një grua e sëmurë mendërisht ka...

Sport 10:42 - 6 Nentor, 2018

Mesfushori i Kombëtares bëhet hero/ I shpëton jetën futbollistit kundërshtar

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Kamer Qaka ka bërë heroin në Rumani, teksa në ndeshjen e ditës së premte mes Universita Krakovia dhe Poli Iasi, kundërshtari, Valentin...

Sport 12:03 - 8 Shtator, 2018

A është më i mirë se Foto Strakosha?/ Thomas na befason me përgjigjen e tij

Thomas Strakosha ishte pa diskutim heroi i Shqipërisë në fitoren 1-0 ndaj Izraelit me pritjet e tij vendimtare. Ne intervistat pas ndeshjes ai u shpreh dhe...

Sport 09:27 - 8 Shtator, 2018

Flet heroi i ndeshjes, Shqipëri-Izrael/ Mirë që nuk e bëra atë gjë

Golin e shënoi Taulant Xhaka, por në të vërtetë heroi kuqezi i fitores ndaj Izraelit ishte Thoma Strakosha. Me pritjet e tij vendimtare, portieri i Lazios...

Sport 23:16 - 8 Prill, 2015

Leverkuzen – Bayern Munich/Neuer hero, Bayerni kualifikohet pas penalltive

Koha e rregullt  90 minuta përfundoi pa gola, duke bërë që ndeshja të shkojë në lojë shtesë . Edhe në 30 minutat e shtesës nuk kishte...

Sport 10:42 - 5 Prill, 2015

Cikalleshi hero, vendos derbin e Splitit

Sokol Cikalleshi ka vendosur derbin e Rijekës me anë të një 11-metërshi. Sulmuesi shqiptar ka marrë përsipër fatin e supersfidës, kur ka ekzekutuar penalltinë e minutës...