Connect with Us

All posts tagged "Hertha Berlin"

BundesLiga 17:33 - 8 Shkurt, 2020

E ofenduan kundërshtarët/ Tifozët e klubit gjerman bëjnë gjestin e madh për lojtarin e tyre

Tifozët e Schalke 04 ofenduan me kore raciste lojtarin e Hertha Berlin, Jordan Tournarigha, me këtë të fundit që shpërtheu në lot gjatë ndeshjes së mesjavës...

BundesLiga 14:17 - 2 Shkurt, 2020

Pas letrës prekëse, Piatek “vjell vrer” ndaj Milanit

Pas letrës prekëse të lamtumirës, për sulmuesin polak Piatek duket se ka ardhur momenti të shfryjë në lidhje me faktin që Milani nuk besoi te ai...

Seria A 15:54 - 29 Janar, 2020

Mirupafshim Milan/ Piatek shokon tifozët me ekipin e ri

Krzysztov Piatek. është shumë pranë largimit nga Milani. Sky Sport Italia raporton se për sulmuesin polak ka ardhur një ofertë e fundit nga gjermanët e Hertha...

BundesLiga 16:58 - 19 Janar, 2020

Hertha Berlin-Bayern M/ Futbollisti më i kritikuar kalon në avantazh bavarezët

Pas 60 minutash lojë, shënohet goli i parë në “Olympiastadion” në ndeshjen e javës së 18-të, Hertha Berlin-Bayern Munich. Golin për bavarezët e shënoi Thomas Muller,...

BundesLiga 12:29 - 30 Dhjetor, 2019

Mirupafshim Arsenal, Xhaka me ekip të ri/ Zbulohen detajet e kontratës

Granit Xhaka nuk do të jetë më lojtar i Arsenalit. Mesfushori me origjinë shqiptare nuk u grumbullua në sfidën e djeshme përballë Chelsea dhe mediet britanike...

Premier Liga 12:23 - 27 Dhjetor, 2019

Xhaka gjen akordin me klubin e ri, mund të largohet që në janar

Ish-kapiteni i Arsenal, Granit Xhaka ka rënë dakord për t’u bashkuar me Hertha Berlin, të paktën kështu pretendon menaxheri i tij Jose Noguera. Ai thotë se...

BundesLiga 13:33 - 22 Dhjetor, 2019

Sa poshtë që ka rënë Granit Xhaka/ Lë Arsenalin për një ekip të vogël

Mund të duket si çmenduri, por duket se palët e kanë shumë seriozisht! Granit Xhaka po flirton me Hertha Berlin. Ekipi gjerman po mendon të rikthejë...

Premier Liga 11:47 - 20 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Granit Xhaka iu jep lajmin e papritur shokëve të tij

Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali. Gazeta e madhe gjermane “Bild”, raporton se mesfushori me origjinë shqiptare do të largohet nga “Emirates” dhe do të...

BundesLiga 15:57 - 30 Nentor, 2019

Klinsman e nis ters, Dortmundi i papërmbajtshëm/ 2 gola në 120 sekonda

Duket se aventura e Jurgen Klinsman në krye të Hertha Berlin do të nisë jo me këmbën e mbarë. Në ndeshjen e javës së 13-të të...

BundesLiga 22:27 - 16 Gusht, 2019

Video/ Bayerni zhgënjen në ndeshjen e parë të sezonit të ri

Bayerni e ka nisur me barazim sezonin e ri në Bundesliga, 2-2 ndaj Hertha Berlin. U duk se do të ishte një ndeshje e lehtë për...

BundesLiga 21:03 - 16 Gusht, 2019

Zhbllokohet ndeshja në “Allianz Arena”/ Ja kush e shënoi golin e parë për sezonin e ri të Bundesligës

Bayern Munich ka kaluar në avantazh në ndeshjen hapëse të sezonit të ri të Bundesligës ndaj Hertha Berlin, që po luhet në “Allianz Arena”. Ishte Robert...

BundesLiga 19:41 - 16 Gusht, 2019

Bayern M-Hertha B/ Formacionet zyrtare, mungon kampioni i botës

Sot fillon sezoni i ri i Bundesligës me ndeshjen hapëse mes Bayernit dhe Hertha Berlinit në orën 20:30, që luhet në “Allianz Arena”. Dy ekipet kanë...

Sport 21:01 - 30 Qershor, 2019

Zyrtare/ Ylli i Bundesligës prezantohet nesër tek Interi

Pas ardhjes së Conte-s, tek Interi pritet të kemi një merkato të madhe. Sipas asaj që shkruan “SportMediaset”, zikaltërit kanë mbyllur marrëveshjen me Hertha Berlin, për...

Sport 10:32 - 18 Qershor, 2019

Dëshira e Contes bëhet realitet/ Interi transferon yllin e Bundesligës

Interi është mjaft aktiv në merkato, me zikaltrit që përfliten për shumë lojtarë. Duke nisur me Romelu Lukakun e për të përfunduar me Nicolo Barellan të...

Sport 22:27 - 28 Shtator, 2018

Surprizë e madhe në Gjermani/ Humbet Bayern Munchen

Bayern Munich ka pësuar humbjen e parë në këtë edicion të Bundesliga, 2-0 ndaj Hertha Berlin dhe tani ndan vendin e parë në klasifikim me skuadrën...