Connect with Us

All posts tagged "Hertha"

BundesLiga 17:27 - 19 Janar, 2020

Video: Bayerni e nis vitin me fitore të bukur, 10 minuta edhe për futbollistin shqiptar

Bayern Munich e ka nisur vitin e ri me këmbë të mbarë, pas fitores së thellë 0-4 në transfertë ndaj Hertha Berlinit. Pjesa e parë u...

Sport 20:36 - 16 Mars, 2019

Përmbysje dramatike / Dortmundi mposht Hertha-n në frymën e fundit

Borussia Dortmund sot një betejë të rëndësishme në luftën për titullin kampion në Bundesligë, pasi ka mundur me përmbysje në transfertë Hetha Berlin me rezultatin 2-3....

Sport 17:19 - 25 Shkurt, 2019

“Lewandowski është mashtrues!” / Plasin akuzat në Gjermani

Bayern fitoi 1-0 ndaj Hertha Berlin të shtunën, me golin e shënuar nga Javi Martinez në minutën e 62-të, por pas ndeshjes u fol gjatë sidomos...

Sport 17:23 - 23 Shkurt, 2019

VIDEO: Bayern fiton minimalisht dhe kap Dortmundin / Hertha e mbyll me të kuq

Bayern sot ka fituar minimalisht 1-0 kundër Hertha Berlinit në Bundesligë, pak ditë pas ndeshjes së madhe që luajti me Liverpool-in në Champions League (0-0). Bavarezët...

Sport 16:53 - 23 Shkurt, 2019

Bayern shënon kundër Hertha-s / Golin e gjen njeriu i ndeshjes kundër Liverpool

Pjesa e parë e ndeshjes Bayern-Hertha Berlin u mbyll pa gola, por e dyta pati krejt ritëm tjetër sot dhe bavarezët sapo shënuan golin e parë...

Sport 18:07 - 13 Shkurt, 2016

Bundesliga/ “Ok” Dortmund e Leverkusen, bie Hertha

Borussia Dortmund zvogëlon përkohësisht në 5 pikë diferencën nga Bayern-i kryesues. Në javën e 21-të të Bundesligës gjermane, verdhezinjve u mjaftoi fitorja minimale përballë Hannover. Sfida...

Sport 12:50 - 25 Prill, 2015

Bundesliga/ Bayern Munich – Hertha. Bayerni luan me 8 mungesa

Bayerni për ndeshjen e sotme ndaj Herthës nuk ka Holger Badstuberin, David Alabën, Franck Riberinë, Arjen Robbenin, Javier Martinezin, Rafinhan, Mehdi Benatian dhe Juan Bernatin. Praktikisht...