Connect with Us

All posts tagged "hetim"

Të tjera 14:23 - 21 Nentor, 2019

Hetohet për mashtrim, Ferrari në telashe

Si të mos mjaftonin rezultatet negative, Ferrari përfshihet tani në valën e një skandali mashtrimi që, nëse do të faktohet si i tillë, do të ketë...

Sport 17:00 - 4 Dhjetor, 2018

Hetimi i UEFA-s/ Klubi i madh rrezikon përjashtimin nga Champions League

Një klub i madh mund të përjashtohet nga pjesëmarrja në Champions. Siç citon “Football Leaks”, UEFA po përmbyll një hetim dhe mund të marrë masa drastike...

Sport 12:51 - 15 Nentor, 2018

Hetoi Juventusin/ Ja çfarë i ndodh gazetarit të njohur italian

Gazetari i cili ishte target i një përpjekje me armë zjarri ka thënë se ai ka qenë target edhe i një “fushate të urrejtjes” pasi ka bërë...

Sport 19:53 - 24 Shtator, 2018

E bujshme nga Franca/ PSG-ja në telashe të mëdha

Një hetim për financat dhe shpenzimet e klubit gjigant të Francës, Paris Saint-Germain është rihapur së fundmi nga UEFA. Kampionët në fuqi të Ligue 1, PSG...

Sport 15:57 - 10 Prill, 2018

Prokuroria pezullon hetimet për Skënderbeun

Skuadra korçare e Skënderbeut është dënuar me vendim të UEFA-s, me 10 vite mospjesëmarrje në kompeticionet e saj si dhe me një gjobë prej 1 milionë...

Sport 17:35 - 18 Prill, 2017

Hetim tjetër në Superligë / Nga Austria vjen lajmi i hidhur për trukim

Teuta rrezikon dënim? Ky është lajmi i bujshëm i ditës! Klubi durrsak raportohet se është nën hetim nga organet e drejtësisë të Austrisë për trukim të rezultatit...

Sport 19:08 - 8 Korrik, 2016

Mediat Austriake: Teuta nën hetim

Mediat austriake njoftojnë për një hetim të nisur nga organet vendase në lidhje me Teutën. Sic bën të ditur portali “News.at”, ndaj klubit durrsak është hapur...

Sport 15:21 - 20 Qershor, 2016

UEFA nis hetimin për ndeshjen Shqipëri – Rumani

UEFA ka nisur hetimin për Shqipërinë dhe Rumaninë lidhur me ndeshjen e djeshme. Hetimi ka të bëjë me sjelljen e tifozëve në stadium, të cilët sipas...

Sport 09:41 - 26 Maj, 2016

“Daily Mail” shkruan për hetimin e Skenderbeut nga UEFA

Tabloidi Daily Mail i ka bërë jehonë lajmit të një hetimi ndaj Skenderbeut lidhur me dyshimet për trukime ndeshjesh. Në lajmin e publikuar nga Daily Mail,...

Sport 11:20 - 12 Nentor, 2015

Dopingu, Putin: Jemi të hapur për hetim nga jashtë

Raporti i Agjencisë Ndërkombëtare Antidoping që e akuzon Rusinë për “Doping Shtetëror” nuk e pengon presidentin Vladimir Putin të sfidojë botën e sportit me një vizitë...

Sport 17:02 - 3 Tetor, 2015

UEFA, hetim për koret raciste në Rusi

UEFA do të hetojë thirrjet raciste dhe me sfond politik të tifozëve të Lokomotivës së Moskës, në ndeshjen e së enjtes në Europa League kundër Skënderbeut....

Sport 10:51 - 3 Qershor, 2015

Sepp Blatter, nën hetim në Shtetet e Bashkuara

Presidenti i FIFA-s Sepp Blatter është vendosur nën hetim nga zyrtarët amerikanë si pjesë e procesit për korrupsion në trupën e futbollit botëror, njoftoi media amerikane....