Connect with Us

All posts tagged "higuain"

La Liga 13:09 - 3 Mars, 2020

Mirupafshim Juve/ Higuain i habit të gjithë me ekipin e ri

Athletic Bilbao mendon goditjen e madhe në sulm. Sipas Tyc Sports, klubi bask synon të përforcojë sulmin për sezonin e ardhshëm, dhe ka piketuar si afrim...

Seria A 16:48 - 11 Nentor, 2019

Nuk e donin në fillim të sezonit, Juventus merr vendimin e papritur për “El Pipitën”

Gonzalo Higuain ka rilindur nën drejtimin e trajnerit Mauricio Sarri. Parqitjet e argjentinasit dhe golat vendimtar kanë bindur drejtuesit e Juventusit ti ofrojnë një kontratë të...

Seria A 19:39 - 26 Tetor, 2019

E rëndë/ Sulmuesi i Juves përfundon në spital pas dëmtimit të pësuar kundër Lecce-s

Juventusi nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 kundër Lecce-s mesditën e sotme. Sikur të mos mjaftonte fakti që Juventusi la dy pikë në këtë...

Seria A 16:49 - 7 Tetor, 2019

Duhet ta rishihni/ Ja pse goli i Higuain mbrëmë kundër Interit përbën rekord

Juventusi fitoi mbrëmë në “San Siro” me shifrat 1-2 pas golit të bukur të Gonzalo Higuain në minutën e 79′. Aksioni që çoi në golin e...

Seria A 22:35 - 6 Tetor, 2019

10 minuta para fundit/ Video: Gonzalo Higuain hesht “San Siron”

Juventusi ka kaluar në avantazh në “San Siro” në minutën e 80′ me Gonzalo Higuain. “El Pipita” i futur në pjesën e dytë, pas pasimit të...

Seria A 21:33 - 1 Tetor, 2019

Gabojnë gjermanët/ Higuain rikthehet te goli në Champions pas 18 muajsh

Juventusi ka kaluar në avantazh në “Allianz Stadium” ndaj Bayer Leverkusen. Ishte Gonzalo Higuain që dërgoi topin në rrjetë pas një gabimi në mbrojtje të gjermanëve....

Seria A 21:55 - 11 Shtator, 2019

“Dështaku” i Juventusit përmbys situatën brenda 2 muajve/ Nga i padëshiruar në partnerin ideal për Ronaldon

Gonzalo Higuain duket se ka rilindur tek Juventus. Argjentinasi ka kaluar në harkun e 70 ditëve nga një i padëshiruar në partnerin ideal në sulm për...

Seria A 18:45 - 6 Gusht, 2019

Higuain refuzon çdo ofertë/ Merr vendimin e bujshëm

Gonzalo Higuain është kthyer në një çështje brenda shtëpisë së Juventusit. Sulmuesi argjentinas nuk dëshiron të largohet nga badhezinjtë, duke refuzuar disa klube të cilat kishin...

Sport 10:22 - 20 Korrik, 2019

Juventusi planifikon goditjen tjetër të madhe/ Nxjerr jashtë loje Higuainin dhe i hap vendin një super lojtari

Juventusi ka qenë mjaft aktiv në këtë merkato duke afruar futbollistë cilësorë, me të cilët synon që të fitojë Ligën e Kampionëve, trofe të cilit i...

Sport 22:41 - 17 Korrik, 2019

Video/ Ronaldo turpëron keq Higuainin në stërvitje

Higuain edhe pse nuk pritet të jetë pjesë e Juventusit sezonin e ardhshëm, po stërvitet në “Continassa”. Si zakonisht, klubi publikon video me fragmente nga stërvitja...

Sport 11:17 - 17 Korrik, 2019

Sulmuesi i Juventusit mban “peng” merkaton në Itali/ Bën me dhimbje koke 4 ekipe

Merkatoja në Itali ka qenë mjaft aktive këtë verë dhe pritet që të ketë edhe të tjera lëvizje, ku Interi, Napoli, Roma dhe Juventusi po kërkojnë...

Sport 10:35 - 11 Korrik, 2019

“Zonjën e Vjetër” e ka “lënë mendja”/ Kërkon një shifër jonormale për Higuain

Tifozët e mirëpritën me entuziazëm të madh dje, duke i kërkuar të qëndronte te Juventusi. Megjithatë, e ardhmja e Gonzalo Higuain tani duket të jetë larg...

Sport 11:19 - 10 Korrik, 2019

Higuain rikthehet te Juventusi/ Ja si e presin tifozët (video)

Presidenca e Juventusit e sheh Gonzalo Higuainin si një lojtar, i cili do të shitet që të sjellë të ardhura për të përforcuar skuadrën, por tifozët...

Sport 21:42 - 30 Qershor, 2019

Vëllai i Higuain i vë vulën të ardhmes së sulmuesit/ Telash serioz për Juventusin

Klubi i Juventusit duhet të gjejë sa më shpejt një sistemim për Gonzalo Higuain jashtë Italisë, përndryshe do të jetë i detyruar të mbajë sulmuesin në...

Sport 23:44 - 13 Qershor, 2019

E bujshme/ Higuain rikthehet në Serie A, por jo te Juventusi

Chelsea nuk do ta blejë Gonzalo Higuain dhe argjentinasi do të kthehet përkohësisht në Torino. Juventusi nuk ka nevojë për të dhe dëshiron ta shesë për...