Connect with Us

All posts tagged "holande"

Sport 22:52 - 27 Shkurt, 2020

Ekipi i tyre ka harruar fitoren, tifozët holandezë bëjnë veprimin epik

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Holandë. ADO Den Haag po kalon një moment të keq dhe nuk fiton prej një muaji. Skuadra e njohur...

Sport 16:31 - 26 Shkurt, 2020

Video: Provoi të shënonte si Messi, topi përfundon atje ku nuk e priste akush

Konsiderohej si Messi i ardhshëm, por ky epitet e ngarkoi më shumë seç duhet kroatin Alen Halilovic. Mesfushori me tipare sulmuese kaloi te Barcelona në verën...

Sport 18:27 - 8 Shkurt, 2020

Situatë kaotike në Holandë/ Ndalon futbolli për një arsye të pazakontë

Kampionati holandez është shtyrë për shkak të stuhisë Ciara që ka pushtuar vendin e ulët. Holanda po përballet me shumë vështirësi, pasi erëra të forta që...

Sport 15:20 - 8 Shkurt, 2020

Video: Ju prezantojmë më golin më të bukur të këtij viti/ Shijojeni këtë perlë

Mrekulli e Antoine Rabillard, sulmuesit francez që luan në Holandë. Një emër jo i njohur, edhe pse në të shkuarën është aktivizuar me Marseille. Futbollisti 25-vjeçar,...

Sport 13:48 - 21 Dhjetor, 2019

E rëndë/ Futbollisti i njohur detyrohet të lërë menjëherë futbollin, ka probleme me zemrën

Tronditet Ajaxi dhe e gjithë Holanda. Mbrojtësi holandez, Daley Blind, shtyllë e Ajaxit dhe e kombëtares së “Tulipanëve”, detyrohet të heq dorë nga futbolli për shkak...

Sport 11:20 - 18 Dhjetor, 2019

Video: Autogol si ky që është shënuar në Holandë nuk keni parë asnjëherë

Në ndeshjen e kategorisë së dytë të kampionatit holandez mes Fortuna Sittard dhe Zwolle është shënuar një autogol spektakolar, që rrallëherë ndodh të shohim si ky....

Sport 22:44 - 16 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Gjermania kualifikohet me spektakël, Holanda kënaqet me barazim

Janë mbyllur ndeshjet eliminatore të darkës për Euro 2020. Në Grupin C, Gjermania fitoi 4-0 ndaj Bjellorusisë, duke prerë kështu zyrtarisht biletën për në Europian. Njeriu...

Seria A 10:39 - 11 Tetor, 2019

75 milionëshi i Juventusit bën dy gafa në 10 sekonda/ Tërbohen tifozët

Matthijs de Ligt ishte një nga mbrotësit më të mirë në Europë gjatë sezonit të kaluar, duke ngjallur kështu interesimin e shumë klubeve të mëdha. Në...

Sport 22:39 - 9 Shtator, 2019

Gjermania rikthehet te fitorja, poker golash për Holandën/ Luftë e fortë për dy vendet e para

Gjermania ka fituar 0-2 në Belfast, ndaj vendasve të Irlandës së Veriut, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020. Të dy golat u shënuan...

Sport 22:01 - 9 Shtator, 2019

Video: Gjermania shënon super gol/ Dyfishon Holanda

Me fillimin e pjesës së dytë, Gjermania ka kaluar në avantazh ndaj Irlandës së Veriut, në ndeshjen që po luhet në Belfast. Goli për “Panzerat” u...

Sport 21:34 - 9 Shtator, 2019

45 minutat e para/ Belgjika është super, ngec Gjermania, Holanda në avantazh

Sapo kanë përfunduar pjesët e para në ndeshjet eliminatore për Euro 2020, për mbrëmjen e sotme. Belgjika është duke fituar 0-3 ndaj Skocisë me golat e...

Sport 17:07 - 8 Shtator, 2019

Bëmë baba të të ngjaj/ Djali i legjendës holandeze grumbullohet me kombëtaren

Në botën e futbollit janë të shumta rastet kur një fëmijë ndjek gjurmët e babait të tij. Rasti më i fundit është ai i Maxim Gullit,...

Sport 15:05 - 7 Shtator, 2019

Shkaktoi penallti ndaj Gjermanisë/ Ylli i Holandës: Nuk më besohet…

Gjermania dhe Holanda na dhuruan mbrëmë një ndeshje emocionuese dhe me shumë gola. Në fund, “Tulipanët” fituan me shifrat 2-4, supersfida u luajt në Hamburg. Një...

Sport 22:42 - 6 Shtator, 2019

6 gola në Gjermani-Holandë/ “Tulipanët” bëjnë për ujë të ftohtë “Panzerat”

Ashtu siç edhe pritej, supersfida mes Gjermanisë dhe Holandës na dhuroi gola, spektakël dhe emocione të shumta. Në fund, ata që festuan ishin holandezët. Kombëtarja portokalli...

Sport 22:13 - 6 Shtator, 2019

“Tërmet” në Hamburg/ Video: Holandezët bëjnë përmbysjen e madhe

Holanda ka shënuar golin e dytë në Hamburg në supersfidën që po luhet momentalisht ndaj Gjermanisë. Fillimisht, miqtë barazuan shifrat në minutën e 60′ me golin...