Connect with Us

All posts tagged "Ibra"

Seria A 17:39 - 15 Mars, 2020

E bujshme/ Ibrahimovic i vë një kusht të fortë Milanit për rinovimin

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, po bën mirë në këtë aventurë të tij të dytë me “Djallin”. Suedezi ka rikthyer entuziazmin në skuadër dhe ka arritur...

Seria A 15:40 - 23 Shkurt, 2020

E thotë Maldini/ Ibra qëndron te Milani vetëm po u plotësua ky kusht

Zlatan Ibrahimovic me kalimin e tij te Milani në merkaton e dimrit i ka ndryshuar fytyrën skuadrës kuqezi pavarsisht se ekipi i Piolit është ende larg...

Seria A 22:18 - 17 Shkurt, 2020

Video: Nuk do t’u besoni dot syve, Ibra bën gafën e muajit

Vitet duket se peshojnë dhe për një si Zlatan Ibrahimovic. Sulmuesi veteran kishte një mundësi të artë për të kaluar ekipin italian në avantazh të dyfishtë,...

Seria A 14:06 - 14 Shkurt, 2020

Video: Pas barazimit ndaj Juves, Ibra godet me shuplakë agjentin e njohur

Mino Raiola u godit edhe njëherë tjetër nga një shuplakë e Zlatan Ibrahimovic, pas barazimit 1-1 të Milanit me Juventusin në Kupën e Italisë mbrëmjen e...

Seria A 21:40 - 9 Shkurt, 2020

Interi në tapet, Milani në festë/ Video: Ibrahimovic shënon golin e dytë

Sapo është mbyllur pjesa e parë e derbit të Madoninës mes Interit dhe Milanit, me rezultatin 0-2. Të dy golat u shënuan në 5 minutat e...

Seria A 13:07 - 6 Shkurt, 2020

Buzëqesh Pioli, Ibra është gati për derbin e madh

Zlatan Ibrahimovic sipas të gjitha gjasave do të jetë në fushë në derbin e të dielës në mbrëmje ndaj Interit. Suedezi nuk ishte në dispozicion ndeshjen...

Seria A 17:37 - 31 Janar, 2020

Ibra mbetet thatë, Ronaldo i tregon vendin në Serie A

Cristiano Ronaldo ashtu siç edhe pritej është zgjedhur lojtari i muajt janar në Serie A. Sulmuesi i Juventusit e fitoi këtë garë pasi në katër takime...

Seria A 19:06 - 26 Janar, 2020

Tifozët e Interit shpërthejnë kundër Ibrahimovicit/ Je një bir k****

Interi nuk ka arritur të rikthehet te fitorja ndaj Cagliari-t në San Siro pasditen e së dielës pas vetëm një barazimi 1-1. Siç raportohet nga MilanNews.it,...

La Liga 12:27 - 25 Janar, 2020

Trajneri i madh lëshon deklaratën e vitit/ “Turp që Ibra nuk e ka fituar “Topin e Artë”, Messi dhe Ronaldo kurrë si ai”

Ish-trajneri i Milanit, Alberto Zaccheroni ka komentuar rikthimin e Zlatan Ibrahimovic në Serie A. 38-vjeçari suedez zgjodhi kuqezinjtë për të vijuar karrierën, teksa Zaccheroni thur elozhe...

Seria A 21:45 - 24 Janar, 2020

Video: E pabesueshme, Ibra bën gafën e vitit

Zlatan Ibrahimovic kishte shansin të zhbllokonte ndeshjen ndaj Brescias. Suedezi ka gabuar nga 5 metra larg duke mos i besuar syve. Gjiganti ishte krejtësisht i lirë...

Seria A 16:53 - 11 Janar, 2020

Video: Milani rikthehet te fitorja, Ibrahimovic është gjigant

Milani ka fituar 0-2 ndaj Cagliarit në transfertë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Serisë A. Në këtë takim debutoi nga minuta e...

Seria A 11:24 - 9 Janar, 2020

Ibra bën ligjin te Milani, zgjedh partnerin e tij të sulmit

I kanë mjaftuar 35 minuta në fushë dhe disa ditë stërvitje për të kuptuar se Milani nuk mund të shkojë askund me skemën 4-3-3 dhe Zlatan...

Seria A 20:45 - 6 Janar, 2020

Ibra flet pas ndeshjes së parë/ Ja çfarë do të bëja nëse do të shënoja

Zlatan Ibrahimovic nuk arriti të linte gjurmë në debutimin e tij me Milanin, me kuqezinjtë që nuk shkuan më shumë se një barazim pa gola ndaj...

Seria A 17:02 - 6 Janar, 2020

Ronaldo dhe Juve e nisin vitin me këmbë të mbarë, Milanit nuk i bën derman as Ibrahimovici

Juventusi e ka nisur me këmbë të mbarë vitin e ri. Bardhezinjtë fituan 4-0 ndaj Calgiarit në “Allianz Stadium”, në ndeshjen e vlefshme për javën e...

Seria A 10:18 - 5 Janar, 2020

Inati ndaj Ibrahimovic nuk ka fund, ja si e kanë shkatërruar statujën e tij

Zlatan Ibrahimovic i ka trazuar ujërat në Suedi, pasi vendosi të bëhej aksioner në klubin e Hammarby. Kjo nuk u prit mirë nga tifozët e Malmo,...