Connect with Us

All posts tagged "ibrahimovic"

Seria A 21:34 - 18 Tetor, 2019

Rikthim te Milan, apo tek Interi?/ Ibrahimovic sqaron të ardhmen e tij

Javën e fundit është përfolur shumë për një rikthim të Zlatan Ibrahimovic në Serie A, te një nga dy ekipet e Milanos. Interi e shikon suedezin...

Seria A 20:37 - 9 Tetor, 2019

Ibrahimovic lëshon perlën e radhës/ Mund të rikthehem sërish atje, jam ende më i miri

Zlatan Ibrahimovic është një nga lojtarët më të shëtitur në botë. Sulmuesi suedez ka luajtur në Itali, Francë, Angli, Spanjë dhe së fundmi në Amerikë, me...

Sport 22:26 - 5 Tetor, 2019

Kishte ditëlindjen/ Ibrahimovic i bën vetës dhuratë një makinë 1.5 milionë euro

Pak ditë më parë, Zlatan Ibrahimovic mbushi 38 vjeç dhe përveç shumë dhuratave që mori nga të tjerët, suedezi mendoi t’i bënte vetes një dhuratë “simbolike”...

Sport 16:36 - 25 Shtator, 2019

Këtë nuk e prisnim/ Ibrahimovic do ta mbyllë karrierën te një ekip gjigant

Edhe pse 37-vjeçar, Zlatan Ibrahimovic nuk ka ndër mend të ndalet. Suedezi po përgatit largimin nga MLS-ja, për t’u transferuar te një kampionat i ri, te...

Sport 09:55 - 16 Shtator, 2019

Ibrahimovic çmend gjithë stadiumin/ Ja çfarë ka bërë në ndeshjen e fundit (video)

Zlatan Ibrahimovic nuk njeh moshë, suedezi është si puna e verës, sa më e vjetër aq më e mirë. LAGgalaxy fitoi në mëngjesin e sotëm 7-2...

Seria A 17:39 - 1 Shtator, 2019

E bujshme/ Trajneri i klubit të madh të Serie A fton Ibrahimovicin

Prestigjozja “The Sun” ka publikuar gjatë ditës së sotmë një lajm sensacional. Zlatan Ibrahimovic mund të rikthehet në Serie A. Mësohet se trajneri i Napolit, Carlo...

Sport 11:40 - 28 Gusht, 2019

Ibrahimovic lëshon perlën e radhës/ “Nëse më kërkon ky klub, kthehem menjëherë në Europë”

Nëse ka një futbollist që sa herë jep deklarata, ato bëjnë xhiron e botës, padyshim ai është Zlatan Ibrahimovic. Së fundi, edhe pse 38 vjeç, ylli...

Sport 16:16 - 22 Gusht, 2019

“Ata burra kanë familje”/ Rivali i Ibrahimovic turpëron amerikanët (video)

Carlos Vela realizoi një gol spektakolar në ndeshjen Los Angeles FC-San Jose, e vlefshme për kampionatin amerikan të futbollit, që u fitua 4-0 nga vendasit. Meksikani...

Sport 12:49 - 9 Gusht, 2019

Ibrahimovic e lëshon sërish gojën/ “Këtu është një sistem m…”

Zlatan Ibrahimovic nuk mund të qëndrojë jashtë deklaratave polemizuese. Këtë herë suedezi e ka me mënyrën se si funksionon sistemi në kampionatin amerikan. Sipas sulmuesit gara...

Sport 12:26 - 10 Korrik, 2019

Ibrahimovic rrëfen çmenduritë e tij/ Njëherë shkatërrova dhomat e zhveshjes

Zlatan Ibrahimovic është unik. Bomberi suedez mbush 38 vjeç në tetor, por dëshira për të fituar është njësoj sikur ishte i ri. Zlatan nuk e pranon...

Sport 12:08 - 6 Korrik, 2019

Ibra e sfidoi publikisht/ Pogba i kundërpërgjigjet në mënyrë spektakolare (video)

Sfida që po bën namin së fundi në rrjetet sociale është të hapësh tapën e shishes me një goditje të kalibruar me këmbë. Edhe kjo sfidë...

Sport 21:38 - 13 Maj, 2019

Ibrahimovic del kundër VAR/ Më mirë ta heqim fare!

Që kur ka filluar kampionati në MLS, Zlatan Ibrahimovic është vënë në disa raste në qendër të sulmeve nga lojtarët kundërshtarë, por kundërpërgjigja e suedezit nuk...

Sport 10:31 - 29 Prill, 2019

Ibrahimovic hero në Amerikë/ Shihni se çfarë i bën kundërshtarit (video)

Zlatan Ibrahimovic nuk ndalet në Amerikë. Në fakt për suedezin shënimi i golave nuk është një gjë e re pasi sulmuesi është mësuar të jetë një...

Sport 09:27 - 27 Mars, 2019

Ylli i Barçës tradhton Messin/ Ja kush është më i miri me të cilin kam luajtur

Kevin-Prince Boateng thotë se Zlatan Ibrahimovic është lojtari më i mirë me të cilin ka luajtur, edhe pse tani është shok ekipi me Lionel Messin te...

Sport 18:13 - 20 Mars, 2019

Ibra zbulon trajnerin nr. 1 / Nuk zgjedh Mourinhon, por një italian

Zlatan Ibrahimovic ka rrëfyer se ka punuar me shumë trajnerë të mëdhenj në karrierën e tij dhe se per Fabio Capello ka respekt të veçantë. Suedezi...