Connect with Us

All posts tagged "Igli Tare"

Seria A 17:38 - 30 Mars, 2020

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës...

Seria A 16:50 - 5 Mars, 2020

Igli Tare “trondit” merkaton, nuk e merrni me mend lëvizjen e radhës

Lazio është pa diskutim skuadra e momentit jo vetëm në futbollin Italian por edhe atë Evropian. Bardhekaltrit janë duke zhvilluar një sezon përtej pritshëmërive në Serie...

Seria A 14:49 - 4 Shkurt, 2020

Igli Tare është një gjeni/ Falë tij, ja sa miliona euro vlen sot ekipi i Lazios

Lazio është një nga skuadrat më në formë në Europë dhe tifozët po fillojnë e besojnë se ekipi i tyre i zemrës mund të shpallet kampion...

Premier Liga 19:01 - 31 Janar, 2020

I shkoi rruga kot/ Tare kthehet duarbosh nga Londra

Igli Tare udhëtoi drejt Londrës për Oliver Giroud, por nuk ia doli të bindë Chelsean. Drejtori sportiv i Lazios kishte arritur akordin me sulmuesin francez, i...

Seria A 21:34 - 29 Dhjetor, 2019

Garonte dhe Tare, ja kush është shpallur drejtori më i mirë i vitit në Itali

Ditën e sotme është zhvilluar edhe ceremonia e ndarjes së çmimeve Golden Soccer Awards që është mbajtur në Dubai. I nominuar në kategorinë e drejtorit sportiv...

Seria A 16:04 - 18 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Igli Tare dhe Cristiano Ronaldo favoritë për më të mirët e vitit

Igli Tare është favorit për t’u shpallur drejtori sportiv më i mirë i vitit nga “Globe Soccer Awards”. Tare është në garë me Andrea Berta (Atletico...

Seria A 11:09 - 17 Dhjetor, 2019

Tërbohet Igli Tare, ofendon ashpër kolegun e tij te Lazio

Igli Tare ka festuar i gëzuar dhe i inatosur njëkohësisht fitoren ndaj Kaljarit 1-2 në 5 minutat e fundit shtesë. Ai ka zbritur në fushën e...

Seria A 15:00 - 30 Tetor, 2019

E bujshme/ Igli Tare nominohet për çmimin e madh në “Globe Soccer Awards”

Puna e shkëlqyer që Igli Tare po bën të Lazio gjatë këtyre vazhdon të vlerësohet. Pasi mori çmimin e drejtorit më të mirë sportiv në Itali...

Sport 10:44 - 27 Prill, 2019

Igli Tare bën zbulimin e radhës/ Mbajeni mend mirë këtë emër!

Kohët e fundit, Igli Tare po kritikohet jo pak në Itali për shkak të mungesës së Lazios në Ligën e Kampionëve dhe tifzoët e drejtuesit kanë...

Sport 21:50 - 19 Janar, 2019

Çfarë po ndodh me Igli Taren?/ Një tjetër lojtar i ikën nga duart

Igli Tare është gjithmonë në kërkim të lojtarëve. Për merkaton e dimrit ai ka thënë se do të ketë pak lëvizje dhe ato do të bëhen,...

Sport 18:00 - 16 Janar, 2019

Mediat e nxjerrin “zbuluar”/ Ja dështimi i madh i Igli Tares

Igli Tare, mbahet si një nga drejtorët sportiv më të mirë në kampionatin italian duke bërë shumë goditje cilësore dhe “low-cost”, në merkato. Ai ka arritur...

Sport 12:00 - 7 Janar, 2019

Ekipet “big” janë të çmendur pas këtij talenti/ Tare i lë të gjithë me gisht në gojë

Real Madrid, Tottenham dhe Lzcio janë në garë më njëri-tjetrin për të marrë shërbimet e talentit maqedonas, Elif Elmas. 19-vjeçari po shkëlqen me Fenerbahçen në Turqi,...

Sport 15:10 - 6 Janar, 2019

Igli Tare çmend ekipet e mëdha të Serisë A/ Gati marrëveshja e vitit me Barcelonën

Malcom është një lojtarët më të kërkuar në merkato teksa hapsirat e pakta të tij tek Barcelona kanë bërë që shumë klube të hidhen në sulm...

Sport 11:40 - 2 Janar, 2019

Igli Tare i lë të gjithë me gisht në gojë/ Talenti i madh zgjedh Lazion para Barcelonës dhe gjithë ekipeve të tjera të mëdha

Igli Tare e ka nisur vitin 2019 me këmbën e duhur. Lazio ka filluar të lëvizë për të ardhmen dhe është shumë afër mbylljes së marrëveshjes...

Sport 17:08 - 31 Dhjetor, 2018

Igli Tare i rrëfen të gjitha/ E shkuara, kërcënimet dhe e tashmja e kopshtarit që u bë mbreti i Serisë A

Igli Tare mbetet një ndër personazhet më interesante të futbollit italian dhe mediat e kërkojnë çdo javë, për të zbuluar lajmet e fundit edhe nga merkatoja...