Connect with Us

All posts tagged "Iker Casillas"

Sport 15:52 - 17 Shkurt, 2020

E fundit/ Iker Casillas merr vendimin e bujshëm, gati për të bërë hapin e madh në karrierë

Iker Casillas nuk ka lajmëruar ende zyrtarisht tërheqjen nga futbolli i luajtur, por është duke programuar jetën e re. Portieri i Portos, në fakt, ka komunikuar...

La Liga 18:51 - 12 Shkurt, 2020

U bë legjendë te Reali/ Tani hedh kandidaturën për president

Iker Casillas mesa duket i ka vënë syrin postit më të lartë të futbollit spanjoll. Sipas Cadena Ser, kampioni i botës me Spanjën kërkon të kandidojë...

La Liga 12:38 - 29 Gusht, 2019

Neymar, Pogba, apo rikthimin e Ronaldos?/ Tifozët e Realit befasojnë me zgjedhjen e tyre

Iker Casillas edhe pse tani është pjesë e Portos, nuk i shkëput dot lidhjet me ekipin e tij të zemrës, Real Madridin. Së fundi, portieri spanjoll...

Sport 15:48 - 25 Qershor, 2019

Iker Casillas çudit tifozët me postimin e tij/ Mesazh enigmatik për Juventusin

Iker Casillas tashmë është duke u rikuperuar nga sulmi që pësoi në zemër teksa ishte në stërvitjen e Portos. Për portierin ka kaluar frika, ndërsa ende...

Sport 09:36 - 22 Maj, 2019

Tre javë më parë ai pësoi atak kardiak/ Gruaja e Iker Casillas konfirmon lajmin tjetër të rëndë

Familja e portierit të famshëm Iker Casillas, po përjeton disa ngjarje tepër të rënda. “Gardiani” i njohur pësoi një atak kardiak gjatë stërvitjes me Porton tre...

Sport 11:17 - 17 Maj, 2019

Kampioni i botës tërhiqet nga futbolli i luajtur/ Për shkak të problemeve në zemër

Iker Casillas sapo ka konfirmuar lajmin se në fund të sezonit do të tërhiqet përfundimisht nga futbolli i luajtur, për shkak të problemeve në zemër. Portieri...

Sport 16:35 - 6 Maj, 2019

Iker Casillas lë spitalin pas infarktit që pësoi/ Zbulon të ardhmen

Iker Casillas ka dalë nga spitali, ku u shtrua me urgjencë të mërkurën e kaluar, pas një infarkti që pësoi gjatë stërvitjes. Në deklaratën e tij...

Sport 15:32 - 5 Maj, 2019

Pak ditë më parë pësoi infarkt/ Reali bën gjestin e madh për kampionin e botës

Pak ditë më parë, kampioni i botës me Spanjën dhe kapiteni legjendar i Real Madridit, Iker Casillas, pësoi infrakt në zemër në një nga stërvitjet rutinë...

Sport 16:39 - 2 Maj, 2019

Iker Casillas pësoi infarkt/ Ky është mesazhi prekës i gruas së tij

Gjatë paradites së 1 majit, Iker Casillas pësoi një infarkt akut të miokardit gjatë stërvitjes me Porton. Portieri spanjoll ishte shembur papritur në tokë e menjëherë...

Sport 10:23 - 2 Maj, 2019

Mjeku tregon të vërtetën e infarktit të Casillas/ A do të luajë më futboll?

Iker Casillas tronditi dje gjithë botën e futbollit, pasi u shtrua me urgjencë në spital. Spanjolli pësoi një sulm në zemër dhe iu nënshtrua një ndërhyrje...

Sport 16:49 - 1 Maj, 2019

Tronditet bota e futbollit/ Iker Casillas pëson infarkt, dërgohet me urgjencë në spital

Një ndër portierët më të mirë në historinë e futbollit, Iker Casillas, ka pësuar sulm në zemër, sipas raportimeve nga mediat portugeze. Legjenda e Real Madridit...

Sport 12:28 - 20 Mars, 2019

“Idhulli” i tifozëve të Realit godet me deklaratën e tij/ Messi më bëri lojtar më të mirë

Iker Casillas ishte shumë kategorik, kur iu referua dueleve të tij të vjetra me Leo Messin, kur mbronte portën e Real Madridit. “Gardiani” aktual i Porto...

Sport 11:22 - 7 Mars, 2019

Rekord i ri/ Ja kush është futbollisti me më shumë fitore në Champions League

Iker Casillas ka hyrë në histori të Champions League. Portieri veteran i Spanjës vazhdon të luajë në nivele të larta në futboll. Me fitoren e Portos...

Sport 23:10 - 16 Nentor, 2018

A do të rikthehej te Reali?/ Ylli i madh i befason të gjithë me përgjigjen e tij

Legjendari i portës së Real Madrid, Iker Casillas duke komunikuar me gazetarin argjentinas, Jorge Valdano në lidhje me një rikthim të mundshëm të tij te Los...

Sport 17:15 - 20 Janar, 2015

Alvaro Arbeloa bën “paqe” me Iker Casillas

Alvaro Arbeloa bën paqe me Iker Casillas. Mbrojtësi dhe portieri i Realit të Madridit, nuk flisnin me njëri-tjetrin prej shumë kohësh dhe shkak prishjen e miqësisë...