Connect with Us

All posts tagged "Inter"

Seria A 17:09 - 23 Mars, 2020

A ka ndonjë futbollist të prekur nga koronavirusi? Interi merr përgjigjen përfundimtare

Skuadra e Interit nuk ka shfaqur simptoma të COVID-19. Zikaltrit qëndruan në karantinë prej 8 marsit që pas derbit të luajtur me Juventusin. Stafet mjekësore u...

Kombëtare 16:15 - 19 Mars, 2020

Interi bën çmendurinë për Marash Kumbullën, nuk do ta besoni se kë do të largojë nga ekipi për t’i bërë vend shqiptarit

Inter duket se do të jetë një nga klubet më aktive në merkaton e verës. Siç raporton “Gazzetta dello Sport” zikaltërit po projektojnë disa lëvizje në...

Seria A 15:12 - 12 Mars, 2020

Italia në luftë më Coronavirusin, presidenti i Interit bën gjestin e madh

Interi dhe grupi që ka në pronësi klubin, Suning, u kanë dhuruar institucioneve të kujdesit në Itali 300 mijë maska dhe produkte të tjera sanitare, në...

Seria A 17:28 - 9 Mars, 2020

Propozimi interesant/ “Futbollistët të heqin dorë nga 5% e rrogës, t’ua dhurojnë spitaleve”

Italia është vendi europian më i rrezikuar nga koronavirusi. Shumë persona janë infektuar dhe të tjerë kanë humbur jetën, teksa kjo çështje ka prekur edhe futbollin....

Seria A 19:59 - 8 Mars, 2020

Juve-Inter, zbulohen sa njerëz do të jenë të pranishëm sot në “Allianz Arena”

Juventus-Inter, ose ndryshe “Derbi i Italisë”, do të luhet sonte në orën 20:45 më dyer të mbyllura, pra pa tifozë, edhe pse në total do të...

Seria A 19:04 - 7 Mars, 2020

Nesër Juve-Inter, ja çfarë bëjnë tifozët zikaltër një ditë para ndeshjes

Interi do të luajë ditën e nesërme sfidën e radhës në kampionat ndaj Juventusit. Një takim I cili ishte në program javën e kaluar, por që...

Seria A 17:28 - 5 Mars, 2020

Zyrtare/ Ja data dhe orari kur do të luhet përfundimisht Juve-Inter

Ka një datë dhe orar përfundimtar për supersfidën Juventus-Inter në Serie A. Dueli i madh i titullit u shty për shkak të koronavirusit dhe Liga italiane...

Seria A 18:20 - 4 Mars, 2020

Ndryshon sërish vendimi/ Ja kur do të luhet Juve-Inter

Flitej se të gjithë evenimentet sportive në Itali do të pezulloheshin për 1 muaj, me urdhër të Kryeministrit të Italisë, por sot, ka pasur zhvillime të...

Seria A 16:15 - 4 Mars, 2020

Barcelona do Lautaro Martinez, Interi i kërkon yllin e mesfushës dhe miliona euro

LLautaro Martinez është një nga lojtarët më të mirë te Interi këtë sezon, teksa po shkëlqen nën urdhrat e trajnerit Antonio Conte. Prej kohësh në gjurmët...

Sport 12:45 - 3 Mars, 2020

“Kush vjen me mua në Santorini”/ Ish e dashura e sulmuesit të Interit sfidon Koronavirusin

Teksa Italia po përjeton një moment paniku, për shkak të Koronavirusit, Benedeta Maca, ish e dashura e sulmuesit Daniel Osvaldo, i cili është aktivizuar me Interin,...

La Liga 17:32 - 2 Mars, 2020

E bujshme: Barcelona i dërgon Interit ofertën e parë për yllin e madh, 70 milionë euro dhe dy lojtarë

Barcelona është në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ri. Me dëmtimin e rëndë të Suarez dhe problemet në fazën e sulmit ka bërë që...

Seria A 17:42 - 1 Mars, 2020

Pritej të ishte transferimi i parë i Interit në verë, ylli i madh merr vendimin që nuk e priste njeri

Një nga emrat më të përfolur të merkatos së Interit ka qenë padyshim Dries Mertens. Belgu shihej si përforcimi i madh në merkaton e verës së...

Seria A 15:35 - 29 Shkurt, 2020

Juve-Inter u shty për shkak të coronavirusit/ Zikaltrit të pakënaqur, bëjnë mbledhje urgjente

Drejtori i Interit, Beppe Marotta, është shumë i shqetësuar se se shtyrja e ndeshjes me Juventusin do të çojë në shtyrje të tjera. Pesë ndeshje janë...

Seria A 12:28 - 29 Shkurt, 2020

Zyrtare: Shtyhet Juve-Inter dhe 4 ndeshje të tjera/ Ja kur do të luhen

Janë shtyrë 5 ndeshje të Serie A, të planifikuara për tu luajtur këtë fundjavë. Për shkak të Koronavirus ishte vendosur që të gjitha ndeshjet në Serie...

Seria A 16:38 - 28 Shkurt, 2020

Juve-Inter, frikë nga coronavirus/ Ky është vendimi i fundit i zikaltërve

Juventus-Inter është kryendeshja e kësaj jave të Serie A, por kjo sfidë ka kaluar në plan të dytë dhe shkaku është Coronavirus. Virusi i tmerrshëm ka...