Connect with Us

All posts tagged "isco"

La Liga 16:35 - 17 Mars, 2020

Dashuri në kohën e “koronavirusit”, ylli i Realit “masakrohet” nga fansat për këtë foto

Koronavirusi ka futur në karantinë të gjithë futbollistët dhe familjet e tyre, të cilët kanë vendosur të kalojnë kohën edhe duke bërë postime në rrjetet sociale....

Sport 22:23 - 26 Shkurt, 2020

Champions/ Video: Gafë e anglezëve, Isco ngre peshë “Bernabeun” me golin e tij

Real Madrid ka gjetur golin e avantazhit ndaj Manchester City-t në minutën e 60-të. Disa pasime të gabuara nga Otamendi dhe Rodri kanë çuar te goli...

La Liga 15:38 - 24 Dhjetor, 2019

Isco te Chelsea, ylli i londinezëve në Madrid

Merkatoja e janarit po afrohet dhe kështu spekulimet shtohen edhe më shumë. Ditën e sotme, “Mirror” raporton lajmin e bujshëm, teksa shkruan se Chelsea dhe Real...

La Liga 20:06 - 22 Dhjetor, 2019

Real M-Atl.Bilbao, formacionet zyrtare/ Zidane ul në stol dy yjet e mëdhenj për dy adoleshentë

Real Madrid do të presë Atl.Bilbaon në “Bernabeu” për javën e 18-të të La Ligës. Madrilenët do të kërkojnë fitoren për t’iu bashkëngjitur Barcelonës në vend...

La Liga 22:21 - 8 Tetor, 2019

Tronditet Reali/ Pas Bale, edhe fantazisti i ekipit projekton largimin

Gareth Bale dhe Isco do të largohen nga Reali në merkaton e janarit, ose në atë të verës 2020. Dy yjet e Realit kanë qenë shumë...

La Liga 13:51 - 4 Tetor, 2019

Lajm i bujshëm nga Spanja/ Reali dhe Milani fillojnë bisedimet që tani për shkëmbimin e madh

Prestigjozja spanjolle “Don Balon” ka publikuar sot një lajm vërtet të bujshëm, ku thuhet se Reali dhe Milani kanë filluar që tani bisedimet për një shkëmbim...

La Liga 12:26 - 28 Gusht, 2019

Dhimbje koke për Zidane/ Shkon në 9 numri i të dëmtuarve te Reali, lista e plotë

Sikur të mos mjaftonte fillimi i dobët i sezonit në rezultate, Reali po vuan nga një problem vërtet shqetësues siç është numri i lartë i dëmtimeve....

La Liga 15:34 - 4 Gusht, 2019

Guardiola planifikon lëvizjen e fundit për këtë merkato/ Fantazisti i Madridit dhe një qendërmbrojtës

Pep Guardiola mendon për goditjen finale në merkaton e kësaj vere. Pas Rodri që u ble nga Atletico Madrid për 70 milionë euro, “Citiziens” kërkojnë të...

Sport 15:14 - 20 Korrik, 2019

Dortmundi i shokon të gjithë/ Fillon bisedimet me galaktikun e Realit

Borussia e Dortmundit ka bërë një merkato mjaft ambicioze këtë verë, teksa ka afruar emra si Hummels, Brandt, Hazard, etj., por nuk ka ndërmend të ndalet...

Sport 22:29 - 27 Qershor, 2019

Hazard shkakton “viktimën e parë” te Reali/ Fërkon duart Guardiola

Rikthimi i Zinedine Zidane në stolin e Realit të Madridit dukej sikur do të hapte një kapitull mes Iscos dhe klubit. Mesfushori spanjoll me Lopeteguin dhe...

Sport 15:58 - 23 Maj, 2019

Zidane fillon spastrimet/ Pas Bale, ikën edhe ylli tjetër 120 milionë eurosh

Pas zhgënjimit të pësuar në edicionin që lamë pas, Real Madridi pritet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje në arkitekturën e skuadrës, me trajnerin Zidane që projekton ndryshime...

Sport 12:30 - 13 Maj, 2019

Kampioni i botës zbulon problemin e Juventusit/ Transferoni këtë lojtar nëse doni Championsin

Andrea Pirlo është një ndër legjendat e mesfushës italiane, teksa ka luajtur me ekipet më të mëdha në Itali. Milan, Inter dhe Juventus. Pikërisht për këta...

Sport 12:27 - 7 Maj, 2019

Partnerja e yllit të Realit i përlot të gjithë/ Kisha frika se nuk do të bëhesha kurrë nënë

Mesfushori i Realit të Madridit, Isco Alcorcon, së shpejti do të bëhet baba. Bashkëshortja e tij, aktorja spanjolle Sara Sálamo, do të sjellë në jetë fëmijën...

Sport 12:26 - 22 Mars, 2019

Ekipi i madh italian e tepron këtë herë/ Kërkon 3 yjet e Real Madridit

Reali i Madridit pritet të bëjë revolucion në verë dhe duket se shumë klube e shohin si supermarket për të marrë lojtarë që kanë nevojë për...

Sport 11:13 - 21 Mars, 2019

Ylli i Realit refuzon të peshohet/ Ja sa kg është mbi peshë

Sezoni i mesfushorit Isco deri tani ka qenë shumë negativ. Marrëdhënia e spanjollit me trajnerin e Real Madridit, Santiago Solari, ishte mjaft e keqe, ndaj rikthimi...