Connect with Us

All posts tagged "itali"

Seria A 21:05 - 13 Shkurt, 2020

Italia gati të ndryshojë VAR-in, vjen propozimi interesant

Federata Italiane e Futbollit ka shprehur gatishmërinë për të eksperimentuar mënyrën e re të përdorimit të VAR-it, që ka të bëjë me rastet kur e kërkojnë...

Sport 16:44 - 11 Shkurt, 2020

Goditi me kokë futbollistin/ Dënim ekstrem për arbitrin italian

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në fillim të këtij muaji në kategoritë e ulëta të futbollit në Itali. Arbitri Antonio Martiniello ka goditur me kokë...

Sport 16:37 - 5 Shkurt, 2020

Ata që thonë se femrat nuk dinë të shënojnë supergola, e kanë gabim/ Video: Shiheni këtë perlë

Supergola nuk shënohen vetëm nga futbollistët meshkuj. Futbolli i femrave po përparon me shpejtësi dhe po përhapet në shumë vende të ndryshme. Në videon e mëposhtme...

Seria A 18:51 - 6 Janar, 2020

Fitoi Botërorin me Italinë në 2006, sot merr vendimin më të dhimbshëm të jetës

Daniele De Rossi pas aventurës me Boca Juniors pritet të të tërhiqet nga futbolli për arsye personale. Mesfushori “axurr” në karrierën e tij ka fituar Botërorin...

Sport 21:06 - 5 Janar, 2020

De Biasi merr drejtimin e kombëtares së Italisë/ Do të luajë ndaj Shqipërisë

Gianni de Biasi do të jetë trajneri i Italisë. Ish tekniku i kombëtares shqiptare do të drejtojë ekipin në ndeshjen e solidaritetit, programuar për në datën...

Sport 19:40 - 5 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Konfirmohet miqësorja e luksit, ja ku dhe kur do të luhet

Tashmë nuk ka më dilema. Gjermania dhe Italia do të testojnë forcën e tyre në një miqësore që do të luhet në Nuremberg më 31 mars....

Sport 13:29 - 5 Dhjetor, 2019

Lushnja jeton me futbollin, kapiteni i tyre provohet te ekipi i njohur italain

Pas dy javësh stërvitje pa ndeshje kampionati, lushnjarët e rifillojnë garën në Shënkoll. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ilir Gjyla do të përballet me Shënkollin të...

Seria A 16:14 - 19 Nentor, 2019

Salvini “heq” dorë nga politika, bëhet analist sportiv

Humbja në zgjedhjet parlamentare e ka detyruar ish kryeministrin e Italisë, Matteo Salvini që të “heq” dorë nga politika. Ish Ministri i Brendshëm ka zgjedhur që...

Sport 22:27 - 18 Nentor, 2019

Italia është çmendur, shënon 9 gola në ndeshjen e fundit eliminatore

Italia ka rilindur nën drejtimin e Roberto Mancinit dhe kurrë më parë nuk ka qenë në këtë formë. Të kaltrit mbyllin eliminatoret në mënyrën më të...

Seria A 13:31 - 17 Nentor, 2019

Balotelli do që të kthehet në kombëtaren e Italisë?/ Ja kushti i parë që duhet të plotësojë

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka folur gjatë prezantimit të partneritetit mes Federatës Italiane të Futbollit dhe Save, kompania që menaxhon aeroportin “Marco Polo” të Venezia-s:...

Seria A 16:20 - 15 Nentor, 2019

E kërkon e gjithë bota, ish-trajneri zbulon ku do ta mbyllë karrierën Ibrahimovic

Pak ditë më parë përmes një postimi në rrjetet sociale, Zlatan Ibrahimovic njoftoi largimin nga LA Galaxy. 38-vjeçari është në kërkim të një destinacioni të ri,...

Sport 22:15 - 12 Tetor, 2019

Live/ Italia shënon ndaj Greqisë dhe prek Europianin

Pas 63 minutave lojë, Italia ka zhbllokuar rezultatin ndaj Greqisë në “Olimpico”, në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Ishte Jorginho që dërgoi topin në rrjetë nga...

Sport 12:17 - 8 Tetor, 2019

Legjendat e Gjermanisë dhe Italisë dhurojnë spektakël/ Video: Klinsman detyron Panuccin të bëjë autogol

Miqësorja e mbrëmshme mes legjendave të Gjermansië dhe Italisë ka dhuruar spektakël, emocione dhe 6 gola të shënuar. Përsa i përket formacioneve startuese për të dy...

Sport 21:34 - 8 Shtator, 2019

45 minutat e para të eliminatoreve/ Spanja mjaftohet me një gol të dyshimtë, Italia ndahet në paqe

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve eliminatore për Euro 2020, që po luhen aktualisht. Spanja po fiton 1-0 ndaj Ishujve Faroe. Ishte Rodrigo që dërgoi...

Sport 20:02 - 5 Shtator, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Italia bën detyrën dhe merr fitoren e pestë radhazi

Italia duket se ka rilindur nën drejtimin e Roberto Mancinit. “Azurrët” po bindin në lojë dhe në rezultate. Fitorja e radhës në ndeshjet eliminatore Euro 2020...