Connect with Us

All posts tagged "James Rodriguez"

La Liga 20:38 - 29 Nentor, 2019

Interi planifikon një transferim surprizë, 50 milionë euro për yllin e Realit që ka luajtur vetëm 9 ndeshje

Interi ka filluar që tani të lëvizë për merkaton e janarit. “La Repubblica” shkruan se zikaltrit duan me çdo kush të transferojnë në merkaton e janarit...

La Liga 15:20 - 28 Nentor, 2019

Çmenduri/ Reali i ofron Man. United këta dy lojtarë dhe miliona euro për Paul Pogban

Real Madridi do t’i përdorë të gjitha mënyrat e mundshme për të transferuar Paul Pogban. Sipas asaj që raporton “El Desmarque”, Reali do t’i ofrojë “Djajve...

La Liga 19:38 - 18 Nentor, 2019

Tronditet Reali, ylli kryesor i ekipit humbet “El Clasicon” dhe gjithë vitin

Lajme aspak të mira për Realin vijnë nga James Rodriguez. Kolumbiani ka pësuar një dëmtim të rëndë, probleme në ligamentin e tij të majtë dhe pritet...

BundesLiga 20:57 - 29 Tetor, 2019

James Rodriguez kopjon CR7, bëhet baba me një nënë zëvendësuese

James Roddriguez është bërë baba për herë të dytë, ndërsa nga martesa me Daniela Ospinan, motrën e portierit David Ospina, ka një vajzë që quhet Saloma....

La Liga 11:42 - 16 Tetor, 2019

Çmendet Reali/ 80 milionë euro dhe kartonin e James Rodriguez për futbollistin më të respektuar në botë

Pasi transferoi verën e fundit Eden Hazard nga Chelsea për 100 milionë euro, Reali synon sërish të bëjë merkato te “Blutë e Londrës”. Objektivi i radhës...

La Liga 18:12 - 5 Tetor, 2019

Spektakël në “Bernabeu”/ Reali gjen golat, Hazardin dhe James Rodriguez

Reali ka mundur 4-2 Granadan në “Bernabeu” në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të La Ligës. “Los Blancos” shënon që në 100 sekondat e...

La Liga 22:14 - 30 Shtator, 2019

Vendim i çuditshëm i Zidane/ Francezi lë jashtë Championsit dy yjet e mëdhenj

Reali ka publikuar listën zyrtare me lojtarët e thirrur për takimin e nesërm në Champions League kundër Club Brugge. Zidane ka lënë jashtë listës dy emra...

La Liga 18:28 - 22 Shtator, 2019

Video: James Rodriguez tregon klasin/ Turpëron keq “fenomenin” e Realit

Në prag të ndeshjes së vështirë ndaj Sevillas, situata në stërvitjen e fundit te Reali ka qenë mjaft optimiste dhe nuk kanë munguar as të qeshurat....

La Liga 20:51 - 15 Gusht, 2019

Ndryshon plani/ Reali heq nga merkato “të padëshiruarin” e Zidane

Ndryshe nga sa pritej, sipas lajmeve që vijnë nga Spanja nga “Cadena Cope” thuhet se Real Madrid ka hequr nga lista e shitjeve James Rodriguez. Kolumbiani...

BundesLiga 15:54 - 7 Gusht, 2019

E zbulon legjenda e Gjermanisë/ Ja pse James Rodriguez nuk luan dot te Bayerni apo Reali

James Rodriguez mbetet në qendër të zërave të merkatos. Napoli kërkon të përforcohet dhe kolumbiani është dëshira numër një e klubit italian. Pavarësisht vështirësive për të...

Sport 11:33 - 18 Korrik, 2019

Ancelotti zhgënjehet nga James Rodriguez/ Hedh sytë te objektivi i madh i Bayernit dhe jo vetëm

Duket se merkato e Napolit ka marrë një kthesë të madhe. Të kaltrit ishin një hap larg transferimit të James Rodriguez nga Reali, megjithatë ndërhyrja e...

Sport 12:54 - 14 Korrik, 2019

James Rodriguez “tradhton” Realin dhe Ancelottin/ Zbulohet ekipi i ri

James Rodriguez është ëndrra e madhe e Napolit, por dëshira për të jetuar në Madrid e tundon më shumë se pasioni unik i popullit napolitan. E...

Sport 14:08 - 7 Korrik, 2019

Te Napoli po e presin me padurim/ James Rodriguez preferon transferimin te rivali historik i Realit

James Rodriguez përfundoi huazimin tek Bayern Munich, të cilët nuk aktivizuat të drejtën e blerjes për kolumbianin. Mesfushori tani do të kthehet tek Real Madridi, por...

Sport 17:00 - 18 Qershor, 2019

E zbulojnë mediat kolumbiane/ Ja ku do të transferohet James Rodriguez

James Rodriguez do të jetë një lojtar i Napolit në sezonin e ri. Është ky lajmi i bujshëm që vjen nga mediat kolumbiane, me “ESPN Columbia”...

Sport 21:43 - 14 Qershor, 2019

E zbulon legjenda e Bayernit/ Ai do të transferohet te Juventusi

Merkato e verës po ndizet gjithmonë e më shumë çdo ditë që kalon. Një nga protagonistët pritet të jetë edhe James Rodriguez, i cili kërkohet me...