Connect with Us

All posts tagged "Janar"

Seria A 14:35 - 26 Janar, 2020

Efekti i janarit/ Interi fillon avazin, ngec në shtëpi ndaj Cagliarit

Inter nuk ia del të fitojë as kundër Cagliarit dhe regjistron barazimin e tretë radhazi në kampionat. Ndeshja nisi keq për ekipin e Contes. Milan Skriniar...

Kombëtare 14:09 - 6 Janar, 2020

E ardhmja e Hysajt merr një kthesë të papritur/ Kjo nuk pritej

Napoli nuk ka ndërmend të lejojë largimin e Elseid Hysajt në janar, edhe pse vetë mbrojtësi shqiptar dhe menaxheri i tij Giuffredi që gjatë merkatos së...

Sport 19:01 - 25 Dhjetor, 2019

Merkato e janarit: 11 emrat “big” që do të ndryshojnë ekip

Po i afrohemi 1 janarit, që korrespondon me hapjen e merkatos dimërore. Si çdo vit, rreth kësaj kohe, klubet në të gjithë Europën janë vënë në...

La Liga 14:49 - 6 Dhjetor, 2019

A do të bëjë Reali përforcime në merkaton e janarit/ Zidane jep përgjigjen e papritur

Zinedine Zidane ka dalë sot në konferencë shtypi në prag të sfidës së radhës në La Liga ndaj Espanyol. Ndër shumë tema, Zidane u ngacmua nga...

BundesLiga 21:06 - 1 Dhjetor, 2019

A do të largohet në janar?/ Rashica e thotë troç

Milot Rashica është në radarin e disa skuadrave, si Schalke dhe Milan, por sulmuesi shqiptar duket mëse i fokusuar tek ekipi i Werder Bremen. Në takimin...

Seria A 10:28 - 14 Nentor, 2019

Interi përgatit bombën e janarit, ja dy emrat e mëdhenj që kërkon Conte

Merkato e janarit po afron dhe drejtuesit e Interit janë vënë që tani në lëvizje për të plotësuar dëshirat e Conte-s. Trajneri zikaltër iu ka kërkuar...

Seria A 22:22 - 31 Tetor, 2019

U ble me shumë bujë gjatë verës, do largohet në janar nga Interi

Sipas burimeve të ndryshme që vijnë nga Italia, Matteo Politano do të largohet nga Interi në merkaton e janarit. Trajneri Antonio Conte nuk e vlerëson lojtarin...

Seria A 14:33 - 30 Tetor, 2019

Milani përgatit bombën e merkatos së janarit/ Në listë janë dy yjet e Barcelonës dhe “Topi i Artë”

Milani e ka nisur këtë sezon në mënyrën më të keqe të mundshme, duke pësuar 5 humbje në 9 javë. Duke qenë se lojtarët aktual nuk...

Seria A 11:46 - 13 Shtator, 2019

Zyrtare: Do largohen nga Juventusi në janar/ Zbulohen emrat e dy futbollistëve

Mattia Perin & Marko Pjaca do të largohen nga Juventusi, gjatë merkatos së janarit. Aktualisht, të dy janë të dëmtuar dhe janë në fazën e rikuperimit,...

Sport 12:38 - 3 Shkurt, 2019

Lorik Cana i rikthehet futbollit?/ Jam i lirë për ekipet e pakënaqura…

Lorik Cana është larguar nga futbolli i luajtur, duke iu përkushtuar tashmë fondacionit me emrin e tij, e njëkohësisht në planet e tij është dhe marrja...

Sport 13:58 - 1 Shkurt, 2019

Ky është bilanci i merkatos së janarit/ Klubet shqiptare janë për “Guiness”

Ky ishte një janar “i çmendur”. Jo sepse pati transferime të jashtëzakonshme, por sepse ato qenë nga më të çuditshmet dhe gati-gati të pabesueshme. Nisi me...

Sport 15:46 - 31 Dhjetor, 2018

Këto janë 10 transferimet më të shtrenjta të janarit/ Goditje të zgjuara apo të nxituara?

Po afron merkatoja e janarit dhe si zakonisht priten goditje të rëndësishme, me disa prej klubeve të mëdhenj që kërkojnë përforcime pas zhgënjimit në pjesën e...

Sport 15:15 - 31 Dhjetor, 2018

Merkato e “nxehtë”/ Këta janë 10 futbollistët që pritet të ndryshojnë ekip në janar

Afati kalimtar i janarit mund t’iu ndryshoj skuadër shumë nga futbollistëve të famshëm. Vitin e kaluar janari ishte shumë i nxehtë me Sanchez, Coutinho dhe Van...

Sport 20:27 - 3 Dhjetor, 2018

Ylli i madh e konfirmon/ Në Janar do të luaj për Interin

Dashuria mes talentit brazilian të futbollit Gabigol dhe skuadrës së Interit nuk lindi asnjëherë edhe pse ai erdhi në Milano me shumë bujë dy vite më...

Sport 19:45 - 21 Nentor, 2018

E çuditshme / U transferua në verë me shumë bujë te Interi, por do të largohet në janar

Ai u transferua nga Monaco tek Interi gjatë verës dhe u konsiderua si një nga transferimet e mëdha por mesa duket do të largohet në merkaton...