Connect with Us

All posts tagged "januzaj"

Seria A 12:26 - 29 Janar, 2020

Fundi i merkatos po afron/ “Mister X” i Milanit do të jetë futbollisti shqiptar

Na ndajnë edhe dy ditë nga fundi i merkatos, ndaj të gjitha ekipet tani janë në aksion për të finalizuar lëvizjet e tyre. Pas largimit të...

Seria A 17:50 - 24 Janar, 2020

Paç fatin e Januzajt/ “Tradhtari” i Shqipërisë do të transferohet tek ekipi i madh

Adnan Januzaj mund të jetë një futbollist i Romës. Lajmi është konfirmuar nga agjenti i mesfushorit belg me origjinë shqiptare, Dirk de Vriese, që për “LaRoma24”...

Seria A 16:14 - 21 Janar, 2020

E bujshme/ Milani në bisedime me shqiptarin që e urrejnë shqiptarët

Milani e ka nisur vitin 2020 me një ritëm për tu admiruar pasi në katër takime përfshirë edhe Kupën e Italisë ka regjistruar 3 fitore dhe...

Sport 21:22 - 10 Korrik, 2019

E mbani mend “tradhtarin” Januzaj?/ Nuk do ta besoni dot se cili ekip e kërkon tani

Pas fitimit të Ligës së Kampionëve, tek Liverpooli tani do mendojnë për përforcimet. Jurgen Klopp, është në kërkim të një mesfushori dhe mesa duket atë e...

Sport 14:24 - 14 Nentor, 2018

Adnan Januzaj e zbulon pas kaq kohësh/ Ja kush e pati fajin që u largova nga Manchester United

Adnan Januzaj ka zbuluar se ai nuk ka dëshiruar kurrë të largohej nga Man. United. Megjithatë, shkaku i largimit të tij ka qenë Jose Mourinho, pasi...

Sport 12:46 - 4 Gusht, 2018

Adnan Januzaj rikthehet në Premier League/ Do të transferohet tek ish-ekipi kampion

Futbollisti kosovar, Adnan Januzaj duket se do të rikthehet sërish në Premier League pas një aventure në La Liga te Real Sociedad. Paraqitjet e tij në...

Sport 22:48 - 25 Janar, 2018

Januzaj larg Spanjës/ Nën radarin e gjigandëve italianë

Sulmuesi nga Kosova iu bashkua skuadrës spanjolle nga Manchester United dhe ka filluar të shkëlqejë në La Liga. Por aventura e tij me Sociedadin mund të...

Sport 19:01 - 26 Shtator, 2017

Pse Januzaj zgjodhi Belgjikën dhe jo Shqipërinë? / Ja përgjigjja e mesfushorit

Adnan Januzaj do të mbahet mend gjithmonë si lojtari i cili la Shqipërinë për të luajtur me Belgjikën. Padiskutim, askush në vendin tonë nuk ka simpati...

Sport 08:36 - 24 Mars, 2017

Tramexani: Përfunduam në fshat, te gjyshi i Januzajt/Kaçe më mbylli tre ditë në hotel

Paolo Tramexani, ish-ndihmësi i De Biazit, u ka treguar italianëve se si është ndërtuar Shqipëria e cila nesër do të përballet me Italinë në Palermo për...

Sport 23:20 - 15 Janar, 2016

Januzaj gati për Liverpoolin

Talenti kosovar, Adnan Januzaj, është gati që të bëjë paraqitjen e parë për Manchester United, pas rikthimit nga Borussia Dortmund. Mediat angleze kanë konfirmuar që gjendja...

Sport 11:06 - 7 Janar, 2016

Januzaj drejt kthimit te Man. United

20-vjeçari, i cili është i huazuar te Borussia Dortmund, ka zhgënjyer me paraqitjet e tij dhe klubi verdhezi nuk ka ndërmend ta bleje kartonin e tij....

Sport 11:03 - 10 Tetor, 2015

Ultimatum për Adnan Januzaj

Adnan Januzaj duhet të dëshmojë aftësitë e tij në Borussia Dortmund nëse dëshiron të ketë të ardhme në Manchester United. Menaxheri i “Red Devils”, Louis van...

Sport 21:53 - 31 Gusht, 2015

Sensacionale, Dortmundi merr Adnan Januzajn

Adnan Januzaj lë Manchester United për Dortmundin. 20-vjecari me origjinë shqiptare po kryen vizitat mjekësore dhe do të vihet menjëherë nën urdhrat e Tuchel. Formula e...

Sport 18:20 - 26 Gusht, 2015

Januzaj “godet” Kosovën (FOTO)

Adnan Januzajt nuk i intereson për rrënjët e tij familjare nga Kosova. Mesfushori i Manchester Unitedit ka postuar një fotografi në rrjetin social Twitter, ku ka...

Sport 17:20 - 20 Gusht, 2015

Borussia Dortmund kërkon të huazojë Adnan Januzajn

Borussia Dortmund është e interesuar të afrojë Adnan Januzaj në formë huazimi për një sezon nga Manchester United. Lajmi është bërë publik nga gjermania “Sport1″. Talenti...