Connect with Us

All posts tagged "japoni"

Sport 13:30 - 23 Shkurt, 2020

Ish-legjenda e Barcelonës si në kohërat e vjetra, shihni se çfarë magjie ka bërë sot (video)

Mosha kalon, por klasi mbetet gjithnjë! Këtë shprehje e ka vërtetuar mjaft mirë mëngjesin e sotëm Andres Iniesta, i cili nga Japonia e largët ka dhuruar...

Sport 15:40 - 12 Shkurt, 2020

Mosha për të është thjesht një numër/ Ish-legjenda e Barcelonës na lë gojëhapur me pasimin e tij magjik

Andres Iniesta ka dhuruar spektakël në Japoni gjatë ndeshjes që Vissel Kobe i tij ka luajtur në Champions League-ën aziatike kundër Johor DT. Ish-ylli i Bacelona-s...

Sport 18:35 - 8 Shkurt, 2020

Ish-legjenda e Barcelonës fiton Superkupën e Japonisë, trofeu numër 37 në karrierë

Andres Iniesta vazhdon të fitojë trofe edhe në Japoni. Mesfushori i Visel Kobe-s triumfoi në finalen e Superkupës, aty ku ekipi i tij mposhti me penallti...

Sport 14:32 - 8 Shkurt, 2020

Video: Na Japoni nuk marrin vesh nga penalltitë/ 9 penallti të humbura në finalen e Superkupës

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar Superkupa e Japonisë mes Yokohama FM dhe Vissel Kobe. Për të gjetur një fitues nuk mjaftoi koha e rregullt, pasi ajo...

Sport 16:22 - 23 Janar, 2020

Dikur kampion bote me Gjermaninë, sot i habit të gjithë me ekipin e ri

Lukas Podolski i jep fund aventurës në Japoni te Vissel Kobe dhe rikhthet në Turqi, këtë herë tek ekipi i Antalyasporit. Ish-kampioni i botës me Gjermaninë...

Sport 16:15 - 29 Tetor, 2019

Çmenduria e vitit/ Dy gola nga mesi i fushës brenda 90 sekondave

Të shënosh gol nga mesi i fushës ndodh rrallë në futboll, ndërsa të shënosh dy gola nga mesi i fushës brenda 90 sekondave nuk është gjë...

Sport 16:18 - 6 Korrik, 2019

Me të dyja këmbët/ 37-vjeçari spanjoll çmend Japoninë me golin e tij (video)

David Villa vazhdon të tregojë një formë shumë të mirë në Japoni. Në ndeshjen që skuadra e tij Vissel Kobe humbi ndaj Shimizu me rezultatin 2-1,...

Sport 12:28 - 4 Mars, 2019

Zyrtare: Mesfushori i njohur largohet nga Barcelona/ Transferohet në… Japoni

Sergi Samper ka zgjidhur me marrëveshje kontratën me Barcelonën për të vijuar karrierën e tij te Vissel Kobe në Japoni. Aty ku aktivizohet edhe Andres Iniesta,...

Sport 19:55 - 26 Shkurt, 2019

Po vjen ndeshja Juventus-Atletico / “Zonja” me sytë nga… Japonia

Juventusi dhe Atletico e Madridit do të përballen mes tyre me datë 12 mars, në raundin e dytë të këtij turi në Champions Ligë. Bardhezinjtë do...

Sport 19:55 - 29 Janar, 2019

Inter? PSV? Jo, jo!/ Arjen Robben zbulon ekipin e tij të ri

Arjen Robben tashmë ka njoftuar se do të largohet nga Bayern Munich në fund të këtij sezoni. Por 35 vjeçari nuk ka ndermend ti thotë lamtumrë...

Sport 18:08 - 24 Nentor, 2018

Plas “lufta” në Japoni mes futbollistëve/ Ja çfarë bëjnë dy yjet e njohur Iniesta & Podolski

Tension i lartë në ndeshjen e luajtur midis Kashima dhe Vegalta, në kampionatin japonez të futbollit. Leandro e filloi luftën dhe Podolski e humbi toruan. Por,...

Sport 12:30 - 3 Nentor, 2018

Ish-ylli i Barcelonës çmend japonezët/ Asisti i tij po bën xhiron e botës

Ndodhi në ndeshjen Nagoya-Vissel Kobe 1-2, në Japoni. Protagonist ishte Andres Iniesta, kush tjetër. Ish-kapiteni blaugrana kurrë nuk e realizoi një pasim të tillë te Barça....

Sport 11:53 - 27 Tetor, 2018

Atletja përfundon garën me këmbën e thyer/ Momente tronditëse

Një atlete ka përfunduar maratonën duke u zvarritur në pistë pasi iu thye këmba gjatë garës. Rei Iida, një studente në Japoni, u rrëzua papritur dhe...

Sport 09:51 - 20 Gusht, 2018

Masakrohet Andres Iniesta në Japoni/ Ndërhyrje të tilla duhen dënuar me përjashtim nga futbolli

Andres Iniesta ka përjetuar momente tmerri, pasi Mitsuki Saito, lojtari i Shonan Belmares, i ka shkaktuar një ndërhyrje brutale, në ndeshjen që ekipi i spanjollit, Visel...

Sporti Kryesore 14:28 - 15 Gusht, 2018

Iniesta show/ Shijoni perlën e rradhës nga ish-ylli i Barcelonës

Andres Iniesta vazhdon të dhurojë show në Japoni me golat e tij. Pasi u zhbllokua në fundjavë duke shënuar golin e parë me fanellën e Vissel...