Connect with Us

All posts tagged "Jordi Alba"

La Liga 15:19 - 28 Shkurt, 2020

E fundit/ Barcelona rikuperon një super lojtar, gati për “El Clasicon”

Barcelona po përgatitet për “El Clasicon” që luhet të dielën ndaj Real Madrid, me katalanasit që në kuadër të ndeshjes kanë marrë një lajm të shkëlqyer....

La Liga 16:08 - 16 Shkurt, 2020

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit...

La Liga 17:22 - 15 Shkurt, 2020

Tronditet Barcelona/ Humbet një tjetër titullar, ai shpërthen në lot

Barcelona po fiton 2-1 në “Camp Nou” ndaj Getafes, por ka marrë një ljam jo të mirë. Jordi Alba i shtohet listës së lojatërve të dëmtuar...

La Liga 15:11 - 7 Shkurt, 2020

E bujshme/ Mbrojtësi i Barcelonës lë nam pas eliminimit nga Kupa e Spanjës

Barcelona është eleminuar në mënyrë surprizuese mbrëmjen e djeshme nga kompeticioni i Kupës së Mbretit, ku ka humbur me rezultatin 1-0 ndaj Atletico Bilbao. Por kjo...

La Liga 10:01 - 30 Nentor, 2019

Video e rrallë, ylli i Barcelonës shpërthen në lot pas humbjes në Champions

Barcelona i ka habitur të gjithë një vit më parë, kur pas fitores 3-0 në shtëpi me Liverpool u eliminua për shkak të humbjes me rezultatin...

Sport 14:48 - 11 Mars, 2019

Barcelona bën goditjen e madhe/ Nënshkruan me super futbollistin që vlen 500 milionë euro

Jordi Alba ka rinovuar kontratë me Barcelonën deri më 30 qershor të vitit 2024, kohë në të cilën mbrojtësi do të jetë 35 vjeç dhe me...

Sport 15:42 - 28 Shkurt, 2019

Zyrtare/ Barcelona arrin mërrëveshje me yllin e madh deri në vitin 2024

Më në fund ka një marrëveshje mes dy palëve. Jordi Alba, siç njofton katalanasja “Sport”, ka rënë dakord për të gjitha detajet e rinovimit të kontratës...

Sport 09:45 - 25 Shkurt, 2019

Ylli i Barcelonës ia “bën me sy” Juventusit/ Gëzohen tifozët e Realit

Juventusi është shumë afër të bëjë një transferim të madh nga Barcelona. “Zonja e Vjetër” po tenton të transferojë Jordi Alban nga skuadra katalanase. Spanjolli ka...

Sport 18:00 - 6 Janar, 2019

Ylli i Barcelonës nuk rinovon kontratën/ Juventusi bëhet gati për transferimin e madh

Mbrojtësi i majtë i Barcelonës, Jordi Alba, po mendon të mos firmosë rinovimin e kontratës me skuadrën “blaugrana” e cila skadon në vitin 2020. Ka kohë...

Sport 18:55 - 25 Nentor, 2018

Ylli i madh lëshon bombën e radhës/ Është e çuditshme ajo që po bën Barcelona me mua

Barcelona u largua nga “Wanda Metropolitano” vetëm me një pikë pas barazimit 1-1 të marrë mbrëmjen e së shtunës, por Jordi Alba ishte më shumë i...

Sport 16:17 - 6 Nentor, 2018

Ylli i Barcelonës ndodhet në Itali për ndeshjen kundër Interit/ I vjedhin shtëpinë në Spanjë

Kur sot pritet me shumë interes takimi mes Interit dhe Barcelonës, Jordi Alba e ka mendjen në Spanjë, duke qenë se mbrëmjen e kaluar grabitësit kanë...

Sport 17:30 - 29 Tetor, 2018

Shkëlqeu në “El Clasico”/ Ylli i Barcelonës tallet keq me Realin

“El Clasico është ndeshje e veçantë për të gjithë katalanasit dhe unë kam qenë këtu që në moshë të vogël”, ka thënë Alba. “Nuk është po...

Sport 20:11 - 17 Shkurt, 2018

Barça kalon lehtësisht sfidën me Eibarin

Një gol i shënuar nga Luis Suarez, pas çerekore lojë, dhe goli i Jordi Alba, dy minuta para fundit, i kanë mjaftuar skuadrës së Barcelonës për...