Connect with Us

All posts tagged "Jorgji"

Sport 10:07 - 17 Dhjetor, 2019

“Na masakrove”, zbulohet debati mes Enea Jorgjit dhe Olsi Ramës në tunel pas derbit

Është zbardhur debati mes drejtorit sportiv të Partizanit, Olsi Rama dhe arbitrit kryesor Enea Jorgji. I ftuar në emisionin “Procesi sportiv”, gazetari sportiv Ylli Aga ka...

Sport 21:53 - 13 Dhjetor, 2019

Tërbohet Olsi Rama, debat me Enea Jorgjin në tunelin e stadiumit

Tirana ka fituar derbin me Partizanin me rezultatin 1-2, në minutat e fundit pas shumë vitesh. Në fund të takimit, kur arbitrat kanë qenë duke dalë...

Sport 10:14 - 7 Dhjetor, 2019

Jorgji gjykon sot ndeshjen e Superigës para se të niset për Inter-Barcelona

Superiorja do të kthehet në ditën e sotme, pas shtyrjes në javën e shkuar për shkak të katastrofës natyrore. Kështu, tre takime do të luhen dhe...

Sport 10:46 - 29 Tetor, 2018

Do të luhet sot supersfida e javës, Partizani-Skënderbeu/ Ky është arbitri i FIFA-s që do të mbajë drejtësinë

6 gjyqtarë për kryesfidën e javës së 10-të të Kategorisë Superiore, Partizani-Skënderbeu. Duke parë rëndësinë e përballjes, ngakesën emocionale në fushë dhe në tribuna, FSHF ka...

Sport 19:43 - 11 Korrik, 2017

U sulmua nga gjithë Shqipëria për Kukësi-Skënderbeu / Jorgji gjykon në BATE-Alashkert

BATE-Alashkert. Kjo është ndeshja ku është caktuar gjyqtari famëkeq shqiptar, Enea Jorgji, bashkë me “trupën e tij”, Ermal Barushi, Ridiger Çokaj e Kridens Meta. Sot në...

Sport 14:17 - 22 Maj, 2017

Koment / Bilbili “i grisur” i Enea Jorgjit, ç’të bëjmë me të?

Enea i Trojës, kushëriri i mbretit Priam, i cili u bë lideri i luftës epike dhe simbol i shpëtimit, kur grekët e dogjën qytetin. Kjo duhet...

Sport 22:45 - 21 Maj, 2017

Koment / “Enea Jorgji, na vure në siklet”

Dje në mbrëmje u mata disa herë që mikut tim Enea Jorgji t’i dërgoja SMS. Jo në “IMO”, por në Whatsapp. Më pas e lashë fare....

Sport 20:45 - 20 Maj, 2017

“Ishte lojtari më i mirë në fushë” / Trajneri Daja sulmon arbitrin Jorgji

Para ndeshjes me Kukësin ai pati dalë hapur duke kërkuar për gjyqtarë ndërkombëtarë, por dëshira nuk iu realizua nga Federata Shqiptare e Futbollit. Trajneri i Skënderbeut,...

Sport 19:39 - 20 Maj, 2017

Jorgji vendos fitoren e Kukësit / “Kamikazi” i Superiores vret kampionatin

Ndeshja e sotme Kukësi-Skënderbeu në “Zeqir Ymeri” qe një skandal i vërtetë. Rrallë herë ka ndodhur që kryesfida e cila vendos praktikisht kampionin e një lige...