Connect with Us

All posts tagged "juve"

Seria A 20:52 - 13 Shtator, 2019

Nuk bën pjesë në planet e Sarrit/ Sulmuesi i Juventusit drejt transferimit në… Katar

Aventurës së Mario Mandzukic te Juventusi i ka ardhur fundi. Sipas mediave italiane, sulmuesi italian po negocion për transferimin drejt Katarit, merkatoja në këtë vend mbyllet...

Seria A 12:44 - 13 Shtator, 2019

Allegri “tradhton” Juventusin/ Kjo skuadër mund të fitojë titullin në Serie A

Disa muaj pas largimit nga Juventusi, Massimiliano Allegri, rimerr sërish vëmendjen e të gjithëve vetëm me anë të një deklarate. Trajneri livornez lavdëron Interin për punën...

Seria A 21:02 - 12 Shtator, 2019

Merr miliona euro në sezon/ Ylli i Juventusit: Bëhem keq kur shpenzoj 300-400 euro

Mbrojtësi brazilian i Juventusit, Alex Sandro, konsiderohet si një nga më të mirët në botë në krahun e tij dhe sigurisht është i mirëpaguar te “Zonja”,...

Seria A 21:55 - 11 Shtator, 2019

“Dështaku” i Juventusit përmbys situatën brenda 2 muajve/ Nga i padëshiruar në partnerin ideal për Ronaldon

Gonzalo Higuain duket se ka rilindur tek Juventus. Argjentinasi ka kaluar në harkun e 70 ditëve nga një i padëshiruar në partnerin ideal në sulm për...

Seria A 21:49 - 11 Shtator, 2019

Deklarata e ditës/ Nëse fitojmë ndaj Juventusit, do hamë biftek falas për një javë

Pas ndeshjeve kombëtare, këtë fundjave do të rikthehen kampionatet. Në Serie A, vëmendja do të jetë në Firence aty ku Fiorentina do të presë Juventusin. Në...

Seria A 11:21 - 10 Shtator, 2019

A do ta arrijë dot?/ Zbulohet premtimi i madh i Sarrit për Cristiano Ronaldon

Në takimin e tyre të parë, Maurizio Sarri i ka shpjeguar idenë e tij të lojës sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo dhe i ka premtuar këtij të...

Seria A 20:47 - 9 Shtator, 2019

Te Juvja e teprojnë/ Blerja e Ribery nga Fiorentina më inteligjente se ajo e Ronaldos

Giovanni Cobolli Gigli, një nga aksionerët historikë të Juves, madje edhe drejtues i bardhezinjve, ka folur sot në prag të ndeshjes Fiorentina-Juventus që do të luhet...

Seria A 11:34 - 6 Shtator, 2019

Ylli i Napolit tregon episodin e veçantë/ Ja çfarë më tha Ronaldo në fund të ndeshjes

Kur kanë kaluar pak ditë nga super ndeshja e fundjavës së kaluar mes Juventusit dhe Napolit, ylli i napolitanëve, Hirvin Lozano, ka zbuluar një moment të...

Seria A 21:50 - 5 Shtator, 2019

PSG e refuzoi/ Zbulohet oferta e frikshme që Juventusi bëri për Neymarin

Në garë për transferimin e Neymar në merkaton që u mbyll pak ditë më parë, nuk ishte vetëm Barcelona & Reali, por edhe Juventusi. Gjatë ditës...

Premier Liga 14:43 - 5 Shtator, 2019

Një hap para të tjerëve/ Ja 3 yjet e mëdhenj që Juventus do t’i transferojë falas

Juventus ka filluar që tani të mendojë për merkaton e verës së ardhshme. “Zonja” synon të marrë tre yje nga Manchester United verën e ardhshme, madjepa...

Seria A 13:18 - 4 Shtator, 2019

E lanë jashtë listës së Champions League/ Ylli i Juventusit: Jam i tronditur

Mesfushori i Juventusit, Emre Can, do ta shohë sezonin e ri të Champions League nga TV. Ai ka mbetur jashtë listës që klubi bardhezi ka dërguar...

Seria A 21:14 - 3 Shtator, 2019

Juventusi merr lajmin e hidhur zyrtarisht/ Ja kur do të rikthehet në fushën e lojës kapiteni

Ashtu siç ishte parashikuar, Giorgio Chiellini do të mungojë për një kohë të gjatë, pas dëmtimit të pësuar javën e kaluar. Kapiteni i bardhezinjve këputi ligamentet...

Seria A 15:24 - 3 Shtator, 2019

Çmenduri/ Video: CR7 i përshkon 94 metra për 10 sekonda

Cristiano Ronaldo mund të jetë 34 vjeç, por ai ende zotëron një ritëm vdekjeprurës, gjë që u duk qartë në ndeshjen e fundit ndaj Napolit. Në...

Seria A 13:38 - 3 Shtator, 2019

Nuk e shiti dot/ Ylli i madh i Juventusit mbetet jashtë Champions-it

Ndryshe nga ekipet e tjera që mund të vuajnë për sulmuesë, Juventusi vuan nga teprica në këtë repart, pasi është i mbipopulluar. Rikthimi i Gonzalo Higuain...

Seria A 15:58 - 2 Shtator, 2019

E thotë Andrea Pirlo/ Ky është klubi i vetëm që mund të rivalizojë Juventusin

Ish-mesfushori i Interit, Milanit dhe Juventusit, Andrea Pirlo, beson se zikaltrit janë i vetmi klub që mund të ndalojnë triumfin e Juventusit në Serie A. “Zonja...