Connect with Us

All posts tagged "Juventus"

La Liga 18:47 - 7 Mars, 2020

Juventusi i ofron stolin, ja si përgjigjet Zidane

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, hodhi poshtë zërat se Juventusi i ka ofruar stolin e skuadrës bardhezi për sezonin e ardhshëm. Në konferencën për shtyp...

Seria A 17:02 - 9 Shkurt, 2020

E transferoi verën e kaluar me shumë bujë, Juventusi nxjerr në shitje yllin prej kristali

“Tuttosport” raporton se Juventus po planifikon të shesë Aaron Ramsey, vetëm një vit pasi e transferoi si lojtar tw lirw nga Arsenali. Uellsiani ka luajtur 19...

Seria A 16:22 - 5 Shkurt, 2020

Video: Ka ditëlindjen sot, por nuk do ta besoni si e ka festuar Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka mbushur 35 vjeç ditën e sotme dhe e ka festuar ditëlindjen në fushë me shokët e skuadrës gjatë seancës së sotme stërvitore. Klubi...

Seria A 19:50 - 12 Janar, 2020

Merkato/ Zyrtare: Juventusi mendon për të ardhmen, bën një goditje surprizë

Juventus mendon edhe për të ardhmen dhe për këtë arsye ka nënshkruar me futbollistin 17-vjeçar argjentinas Mattias Soule, që është rritur në akademinë e skuadrës së...

Sport 09:45 - 8 Janar, 2020

E bujshme/ Valeri Bojinov pranë akordit me Partizanin

Partizani kreu një merkato të zgjeruar në verë, ku për sulmin afroi 3 alternativa, por ata nuk “shkrepën” në 17 javët e para. Kështu që drejtuesit...

Seria A 16:27 - 30 Dhjetor, 2019

Hysaj te Juventusi? Fatin e shqiptarit e ka në dorë PSG-ja

Elseid Hysaj sërish në merkato dhe këtë herë me një emër të madh. Juventusi mund të jetë destinacioni i mbrojtësit të Kombëtares në merkaton e janarit,...

Seria A 11:36 - 12 Dhjetor, 2019

Kapitenin e Juventusit e ka zënë frika/ “Nuk dua të përballem këtë ekip në Champions”

Tashmë janë mësuar 16 ekipet e kualifikuara për fazën tjetër të Championsit. Pikërisht në lidhje me këtë ka folur edhe kapiteni i Juventusit, Leonardo Bonucci, i...

Seria A 20:16 - 8 Dhjetor, 2019

Pas humbjes ndaj Lazios, Juventusi merr goditjen tjetër të radhës

Kur të vjen e keqja, hapi derën. Kështu po ndodh edhe me Juventusin. Pas humbjes së djeshme 3-1 në “Olimpicos” ndaj Lazios, bardhezinjtë kanë marrë sot...

Seria A 11:28 - 30 Nentor, 2019

Juventusi nuk është në “vete”, gati për transferimin më të shtrenjtë në historinë e klubit

Sipas medieve italiane, Juventusi ka filluar që tani bisedimet me Man. United për të sjellë në Torino në merkaton e janarit Paul Pogban. Gjatë merkatos së...

Seria A 15:10 - 29 Nentor, 2019

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, ja lojtari më i mirë i sezonit në Serie A

“Corriere Dello Sport” i paraprin verdiktit final që do të jepet të hënën në mbrëmje. Cristiano Ronaldo do të shpallet lojtari më i mirë i sezonit...

Seria A 13:10 - 19 Nentor, 2019

Platini këshillon Juventusin që të blejë këtë lojtar/ Ai është i përsosur

Kylian Mbappe do të ishte transferimi i përsosur për Juventusit sipas Michel Platinit, mirëpo legjenda e bardhezinjtë dyshon se kampioni i Serisë A do të mundë...

Kombëtare 15:40 - 1 Nentor, 2019

Lum Shqipëria që e ka/ Juventusi fiksohet keq me yllin e kombëtares tonë, e ka shumë seriozisht

Marash Kumbulla tashmë është kthyer në një realitet të bukur për futbollin italian. Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë ka shkëlqyer me Veronën edhe pse në moshën...

Seria A 20:20 - 15 Tetor, 2019

Plas te Juventusi, tifozët kërkojnë përjashtimin e futbollistit turk

Kombëtarja e Turqisë është më e përfolura momentalisht në botën e futbollit. Shumë prej yjeve turq kanë dalë në mbështetje të hapur pro sulmeve turke ndaj...

Seria A 12:36 - 16 Shtator, 2019

Sarri me dhimbje koke/ Merr lajmin e hidhur për Champions League

Lajme aspak të mira për Sarrin dhe Juventusin, në prag të ndeshjes së parë në Champions League ndaj Atletico Madrid. Sikur të mos mjaftone mungesa e...

Seria A 17:06 - 14 Shtator, 2019

Kjo nuk pritej, Juventusi ngec në Firence/ Merr lajmin e hidhur për Champions-in

Juventusi nuk ka shkuar më shumë se një barazim i bardhë në Firence, ndaj Fiorentinës, në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të Serisë A....