Connect with Us

All posts tagged "kallaku"

Sport 19:07 - 4 Mars, 2020

Partizani zhytet në krizë, durrsakëve iu mjafton një gol (video)

Teuta zhyt në krizë Partizanin, falë një goli të shënuar nga Sherif Kallaku. Durrsakët triumfuan 1-0 në kryeqytet dhe të kuqtë marrin një tjetër goditje pas...

Sport 17:34 - 29 Shkurt, 2020

Video: Penallti dhe gol, zhbllokohet rezultati në “Niko Dovana”

Po luhet në “Niko Dovana” ndeshja e fundit e javës së 24-të, Teuta-Kukësi. Kronologjia e ndeshjes 15’ Vila kontrollon topin e ardhur nga Todorovski. Godet, por...

Sport 17:32 - 22 Shkurt, 2020

Video: Shënohet goli i dytë në Korçë, Kallaku barazon shifrat

Është duke u luajtur në Korçë, ndeshja mes Skënderbeut dhe Teutës, e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Kronologjia e ndeshjes: 10′ Mensah tenton...

Sport 09:18 - 1 Qershor, 2019

Shkëlqeu këtë sezon në Superiore/ Gjiganti turk ofertë zyrtare për yllin e Teutës

Në sezonin e fundit të Superligës që u mbyll pak ditë më parë, një nga futbollistët që spikati më shumë është djaloshi i Teutës, Sherif Kallaku....

Sport 19:02 - 22 Dhjetor, 2018

Barazim në Durrës/ Teutën e nderon super goli i këtij 20-vjeçari

Është mbyllur në barazim 1-1 sfida mes Teutës dhe Laçit e vlefshme për javën e 18-të të Kategorisë Superiore. Një përballje tepër e luftuar nga të dyja...

Sport 20:10 - 8 Dhjetor, 2018

Andres Iniesta? Jo, jo!/ 20-vjeçari i Teutës i lë të gjithë gojëhapur me lëvizjen e tij

Sherif Kallaku, mund të quhet padyshim një nga ato talente të ekipit të Teutës, që po i lë të gjithë gojë hapur. Mesfushori i durrsakëve, në...

Sport 18:06 - 14 Shkurt, 2018

Kupa e Shqipërisë / Laçi eleminon Luftëtarin

Në Gjirokastër nuk ka pasur shumë histori. Kjo, për shkak se Luftëtari e kishte humbur thellë, 3-0, çerekfinalen e parë në fushën e kurbinasve. Këta të...