Connect with Us

All posts tagged "kampion bote"

Seria A 12:24 - 8 Nentor, 2019

Plotësohet dëshira e Contes/ Një kampion botë për Interin

Me ardhjen e Frank Lampard në krye të Chelseas, Oliver Giroud ka ngrohur vetëm stolin. Trajneri anglez nuk ka besim te kampioni i botës, ndaj dhe...

Të tjera 09:48 - 3 Nentor, 2019

Meksikani rreh keq “bishën” ruse dhe shpallet kampion i botës

Saul ‘Canelo’ Alvarez e ka fituar titullin WBO në kategorinë e lehtë të boksit profesionist, pasi rrahu brutalisht Sergey Kovalevin me një nokaut shkatërrues në rundin...

Sport 12:43 - 2 Nentor, 2019

I vdiq djali në një moshë fare të re/ Kampioni i botës i përlot të gjithë: Qaj përditë…

Cafu foli për herë të parë për humbjen e Danilo Feliciano de Moraes, djalit të tij të madh, që vdiq në moshën 30-vjeçare, nga një atakt...

BundesLiga 21:38 - 30 Tetor, 2019

E bujshme/ Kampioni i botës mendon tërheqjen nga futbolli në moshën 28-vjeçare

Andre Schurrle nuk po kalon një moment të mirë. Ish-kampioni i botës me Gjermaninë në 2014-ën po mendon seriozisht të tërhiqet nga futbolli në moshën 28-vjeçare....

Sport 21:45 - 27 Tetor, 2019

Në minutën e fundit/ Video: Kampioni i botës godet kundërshtarin në testikuj

Ish-portieri i Manchester United dhe kampioni i botës Ron-Robert Zieler ka kaluar një të shtunë për t’u harruar në kategorinë e dytë gjermane me ekipin e...

Sport 22:58 - 30 Gusht, 2019

Festë në shtëpinë e kampionit të botës me Gjermaninë/ “Mirëserdhe në këtë botë djalosh”

Bastian Schweinsteiger dhe Ana Ivanovic kanë lajmëruar lindjen e fëmijës së dytë. Ish-tenistja dhe ish-kampioni i botës me Gjermaninë kanë shkruar në Instagram: “Jemi mbushur me...

Sport 11:22 - 28 Gusht, 2019

Messi, apo Ronaldo?/ Kampioni i botës tregon kush është më i miri

Kampioni i botës me Brazilin në vitin 2002 dhe fituesi i “Topit të Artë” në vitin 1999, nuk ka dilema se kush është futbollisti më i...

Sport 14:39 - 27 Gusht, 2019

U zu me Pamela Anderson/ Kampioni i botës bën lëvizjen surprizë, transferohet në Turqi

Gjiganti turk i Fenerbahces ka prezantuar pak më parë lojtarin më të ri, që është Adil Rami, kampion bote me Francën në vitin 2018. Ai ka...

BundesLiga 21:28 - 24 Gusht, 2019

Kovac nuk e ka në plane/ Kampioni i botës i befason të gjithë me destinacionin e ri

Mbrojtësi i Bayern Mynih, Jerome Boateng, mund të përfundojë në Turqi këtë sezon. Skuadra e Fenerbahce i ka bërë një kërkesë zyrtare skuadrës bavareze për të...

Sport 21:34 - 20 Gusht, 2019

Deshte t’i vidhte celularin/ Kampioni i botës bën për spital hajdutin

Luftëtari belg Youssef Boughanem, 6 herë kampion bote në peshat e mesme në muay thai, përdori aftësitë e tij për të mos rënë viktimë e një...

BundesLiga 20:42 - 13 Gusht, 2019

Bayerni nuk mjaftohet vetëm me Perisic/ Gati transferimi i kampionit të botës

Paraditen e sotme, Bayerni zyrtarizoi transferimin e kroatit Ivan Perisic nga Interi. Nënkampioni i botës do të huazohet për një vit me të drejtë blerje në...

Sport 14:58 - 18 Korrik, 2019

Ish-kampioni i botës “tapë” në makinë/ Mbetet pa patentë

Të shpejtë në fushën e bletë, të papërmbajtshëm edhe në timon. Manisë për ta ngarë makinën me shpejtësi, por ç’është më e rëndësishmja nën efektin e...

Sport 19:33 - 16 Korrik, 2019

Bota e sportit në zi/ Ndërron jetë ish-kampioni i botës, 36 vjeç

Ish-kampioni i Botës në xhudo, Craig Fallon, ka vdekur në moshën 36-vjeçare. Xhudisti anglez është gjetur i vdekur në ditën e sotme, raportojnë mediat britanike. Ende...

Sport 10:44 - 16 Korrik, 2019

Bota e boksit në zi/ Aksidentohet për vdekje “Bizelja e ëmbël”

Ndahet nga jeta krejt papritur për shkak të një aksidenti automobilistik, Pernell Whitaker, një prej boksierëve më të mirë të të gjitha kohërave. 55-vjeçari ndërroi jetë...

Sport 10:29 - 6 Korrik, 2019

Rikthehet kampioni i botës/ Zbulohet data e duelit të shumëpritur

Deontay Wilder do të rikthehet në ring për të mbrojtur titullin e tij kampion bote të konfederatës WBC. Së fundmi është zbuluar se data e duelit...