Connect with Us

All posts tagged "KAMPIONAT"

Sport 15:42 - 28 Mars, 2020

“14 ditë pa futboll”/ Tifozi skocez i habit të gjithë me këtë veprim

Mënyra nga më të ndryshmet për të tërhequr vëmendjen. Në rrjetet sociale shikon video nga më të ndryshme, teksa ka njerëz që shfaqen duke kërcyer, të...

Sport 16:53 - 23 Mars, 2020

Bledi Shkëmbi e thotë troç: Kampionati ka kompromise/ Tallet edhe me Kristi Vangjelin

Kategoria Superiore është pezulluar për shkak të përhapjes së Coronavirus ndërsa të gjithë aktorët e sportit qëndrojnë të izoluar në shtëpi derisa jeta normale të rikthehet...

Sport 16:48 - 16 Mars, 2020

“Koronavirus” ka gjunjëzuar botën e futbollit/ Këto janë kampionatet e vetme, ku luhet ende

Koronavirusi ka bërë që futbolli thuajse në të gjithë botën të ndalet. Janë shumë pak kampionate dhe stete që luajnë ende futboll. Telesport ka bërë një...

Sport 15:33 - 16 Mars, 2020

Çfarë do të ndodhë me kampionatin? Duka tregon se kur mund të luhet pjesa e mbetur

UEFA do të marrë nesër në orën 13:00 një vendim shumë të rëndësishëm lidhur me të gjitha aktivitetet futbollistike evropiane për klube dhe gjithashtu ekipet Kombëtare....

Sport 16:44 - 12 Mars, 2020

Ndërprerja e Superiores për shkak të Coronavirus/ Lajm i mirë për Kukësin, Bylisin, Laçin dhe Vllazninë

Gara është ndërprerë dhe nuk dihet nëse do të luhet apo jo futboll zyrtar në javën e ardhshme, ndërprerja e kampionatit, është pritur mirë nga disa...

Sport 20:42 - 11 Mars, 2020

Të burgosurit ftojnë Ronaldinhon në kampionatin e burgut, por vetëm me një kusht

Ronaldinho do të vazhdojë të qëndrojë në burg (Paraguaji) në një kohë të pacaktuar, teksa të burgosurit, që organizojnë edhe një kampionat brenda ambjenteve të rrethuara,...

Sport 18:57 - 5 Mars, 2020

Tirana është super, ja sa kohë ka që nuk njeh humbje në kampionat dhe kupë

Tirana mposhti ditën e djeshme me rezultatin 2-0 Flamurtarin në transfertë, duke vazhduar kështu e qetë në krye të renditjes. 83 ditë ka skuadra e Tiranës...

Sport 16:37 - 27 Shkurt, 2020

Arabia Saudite i habit të gjithë, thyen një tjetër tabu në futboll

Në Arabinë Saudite së shpejti do të organizohet kampionati kombëtar i futbollit të femrave. Krijimi i ligës së futbollit të femrave është një nga reformat e...

Sport 16:49 - 21 Tetor, 2019

Kampionati më interesant në Europë/ Katër ekipe udhëheqin me pikë të njëjta dy javë para fundit

Nëse disa nga kampionatet kryesore të Europës janë në fillimin e tyre, në vendet nordike kampionati është drejt fundit. Në Suedi, këtë sezon po ndodh një...

Sport 09:54 - 24 Gusht, 2019

Sot fillon kampionati më i dashur për shqiptarët/ Ndeshjet që nuk duhen humbur

Sot starton sezoni i ri i Serie A, kampionati më i dashur për tifozët shqiptarë. Ndeshja hapëse është ajo mes Parmës dhe Juventusit. Kampioni në fuqi...

Sport 13:43 - 12 Qershor, 2019

Sport i ri në Rusi/ Kampionati i shpullave në prapanicë! (video)

Në muajin mars të këtij viti, një fermer nga Siberia u bë i famshëm në mbarë botën për shkak të shpullës së tij, që hidhte nokaut...

Sport 16:27 - 23 Prill, 2019

Tirana rrezikon mbijetesën/ “Fanatics” injorojnë Kupën dhe organizohen për…

Ditën e nesërme do të luhen gjysmëfinalet e para të Kupës së Shqipërisë. Në Gjirokastër, Luftëtari do të presë Tiranën. Të dyja skuadrat këtë sezon diskutojnë...

Sport 16:30 - 3 Prill, 2019

Gega reagon pas eliminimit nga Kupa/ Në ndeshjen për kampionat flasim ndryshe

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, ka folur pas ndeshjes së humbur dhe eliminimit nga Luftëtari. Mungesa e golave – “Nuk është mirë të eliminohesh nga Kupa....

Sport 14:49 - 25 Mars, 2019

Pas ndeshjeve eliminatore nis kampionati/ Ja kalendari për javën e 26-të të Superiores

Pas përfundimit të ndeshjeve të kombëtareve, rikthehet kampionati kombëtar i futbollit. Java e 26-të e Superligës do të hapet me supersfidën Kukësi-Partizani, e cila do të...

Sport 14:10 - 14 Mars, 2019

Pasojat e bojkotit/ Shtyhen ndeshjet e Kupës së Shqipërisë dhe kampionatit

Bojkoti i gjyqtarëve pas dhunës në Kamza-Laçi bëri që java e 25-të të mos luhej në datën e caktuar, ndërsa Kupa e Shqipërisë u zhvillua si...