Connect with Us

All posts tagged "karton i kuq"

Seria A 22:21 - 13 Shkurt, 2020

Video: Milan-Juve, live/ Futbollisti më i mirë i këtij sezoni “tradhton” kuqezinjtë

Kur duhen edhe 15 minuta nga përfundimi, Milani ka mbetur me 10 lojtarë në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë ndaj Juventusit. Kuqezinjtë po udhëheqin 1-0, falë...

La Liga 23:00 - 9 Shkurt, 2020

5 gola, penallti dhe dy kartona të kuq/ Barcelona merr fitoren e vështirë ndaj Betis

Barcelona ka marrë një fitore të vështirë në transfertë 2-3 ndaj Betis. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Clement Lenglet, pa harruar edhe Messin, i cili...

Sport 21:37 - 1 Shkurt, 2020

Çmenduri në Francë/ Video: Nuk janë dakord me vendimin, lojtarët e teprojnë ndaj arbitrit

Çmenduri në Francë! Takimi mes Nimes dhe Monaco, që është aktualisht në shifrat 1-1, ka parë dy kartonë të kuq të shpejtë, të dy për Monacon....

Seria A 15:24 - 26 Janar, 2020

Video: Sulmuesi i Interit del me karton të kuq, tifozi i vogël shpërthen në lot

E diela e sotme ka qenë e mallkuar për Interin. Sikur të mos mjaftonte barazimi 1-1 i marrë në shtëpi kundër Cagliarit, zikaltrit nuk do ta...

Seria A 17:41 - 21 Janar, 2020

I tha arbitrit “shko pirdhu”/ Mario Balotelli e pëson keq

Në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Cagliarit, Mario Balotelli u ndëshkua me karton të kuq pasi kishte hyrë në lojë vetëm 8 minuta më parë....

Sport 20:12 - 18 Janar, 2020

Fenerbahce merr 3 pikët/ Muriqi i bën të gjitha: asist, gol dhe karton të kuq

Fenerbahce ka marrë një fitore tejet të rëndësishme në transfertë 0-2 ndaj Gaziantep, për javën e 18-të të Superligës turke. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte...

Sport 15:50 - 6 Dhjetor, 2019

E frikshme/ Ndërhyrje kafshërore ndaj kundërshtarit, por i habit të gjithë me reagimin e tij (video)

Në Azi është duke u zhvilluar këto ditë një turne i rëndësishëm madhor si Kupa e Gulfit. Në ndeshjen Irak-Jemen ka ndodhur një episod vërtetë i...

Sport 19:57 - 21 Tetor, 2019

Portierit i “ikën mendja”/ Merr karton të kuq pas 13 sekondash lojë

Një episod i rrallë ka ndodhur në superligën turke në ndeshjen Konyaspor dhe Yeni Melatyspor. Portieri i vendasve, Serkan Kirintili, ka dalë nga fusha me karton...

Sport 21:11 - 13 Tetor, 2019

Gjermania me 10 lojtarë pas 13 minutash lojë, gafë e rëndë e mesfushorit të Juventusit

Në Tallinn, Estonia dhe Gjermania po përballen në grupin C, në ndeshjen e vlefshme eliminatore për Euro 2020. Pas 13 minutash lojë, gjermanët kanë mbetur me...

La Liga 14:31 - 9 Tetor, 2019

Shau arbitrin/ E pëson keq ylli i Barcelonës, do të mungojë në “El Clasico”

Ylli i Barcelonës, Ousmane Dembele është dënuar me dy ndeshje pezullim, gjë që do të thotë se ai nuk do të jetë në fushë më 26...

Seria A 22:51 - 5 Tetor, 2019

Gafa, penallti dhe kartona të kuq/ Milani fiton me shumë vuajtje ndaj Genoas

Pas 3 humbjeve rresht, Milani është rikthyer te fitorja në Serie A. Kuqezinjtë kanë fitur 1-2 ndaj Genoa në “Luigi Ferraris”. Një ndeshje ku pati gafa,...

Seria A 19:16 - 28 Shtator, 2019

Blerja e bujshme “tradhton” Interin, merr karton të kuq

Interi e mbylli pjesën e parë në avantazhin e dy golave ndaj Sampdorias. Protagonist në të dy golat ishte Alexis Sanchez. Tek i pari devijoi në...

Seria A 21:43 - 15 Shtator, 2019

Direkt karton i kuq/ Sulmuesi i Veronës me ndërhyrje horror ndaj mbrojtësit të Milanit

Pjesa e parë mes Veronës dhe Milanit është mbyllur në barazim pa gola. Që nga minuta e 21′, vendasit janë me 10 lojtarë, pasi sulmuesi Mariusz...

La Liga 22:58 - 1 Shtator, 2019

Video/ Gareth Bale shpëton Realin, por skuqet në fund

Real Madridi nuk ka marrë më shumë se 1 pikë nga ndeshja me Villarealin, e fundit për javën e dytë të La Ligas. “Los Blancos” u...

Sport 10:48 - 22 Gusht, 2019

Rooney, a je në vete?/ Sulmuesi anglez godet me bërryl kundërshtarin (video)

Wayne Rooney nuk është përmbajtur dot në ndeshjen e fundit mes DC United dhe New York Red Bulls, pasi ka goditur me bërryl kundërshtarin dhe më...