Connect with Us

All posts tagged "kategori superiore"

Sport 18:58 - 9 Mars, 2020

45 minutat e para/ Ja rezultatet dhe golat në Skënderbeu-Kukësi dhe Vllaznia-Partizani

Janë mbyllur pjesët e para në dy takimet e Superiores, Vllaznia-Partizani dhe Skënderbeu-Kukësi. Në Shkodër, Vllaznia e mbylli fraksionin e parë të lojës në avantazh, falë...

Sport 20:32 - 27 Janar, 2019

Mbyllet java e 19-të e Kategorisë Superiore/ Ja si ndryshon renditja

Kategoria Superiore luajti javën e saj të 19-të, e cila ishte edhe e parë për fazën e tretë të kampionatit. Partizani ishte i fituari i madh,...

Sport 09:22 - 15 Dhjetor, 2018

Java e 17-të e Kategorisë Superiore/ Këto janë dy ndeshjet që do të luhen sot

Java e 17-të e Kategorisë Superiore nisi që dje me sfidën mes Partizanit dhe Kukësit që përfundoi në barazim pa gola. Sot do të luhen dy...

Sport 16:04 - 28 Tetor, 2018

Përfundojnë dy ndeshjet e Kategorisë Superiore për sot/ Fitore për Kukësin dhe Luftëtarin

Luftëtari ka arritur një fitore të pastër 0-2 në stadiumin “Redi Maloku” përballë Kastriotit vendas. Heroi i takimit ka qenë padyshim vlonjati Vasil Shkurtaj i cili...

Sport 10:26 - 26 Tetor, 2018

Goditje e rëndë për futbollin shqiptar/ Arbitri i njohur përfundon në burg

Pas arrestimit të Armir Grimës, para disa ditëve, si pjesë e grupit të Bajrajve të Shkodrës, dalë në përgjimet e prokurorisë (gjë e cila mbetet të...

Sport 19:39 - 4 Tetor, 2018

Mbyllet supersfida e javës në Korçë/ Skënderbeu mund Kukësin

Skënderbeu ka fituar mbrëmjen e të enjtes supersfidën e javës së 7-të, pasi ka mundur në Korçë rivalin kryesor të viteve të fundit, Kukësin. Goli i...

Sport 20:57 - 29 Shtator, 2018

Skënderbeu dorëzon kreun/ Flamurtari dhe Teuta rikthehen tek fitorja

Teuta e Blendi Shkëmbit është rikthyer të fitojë pas dy humbjeve radhazi, dhe këtë e ka bërë pikërisht ndaj kampionëve në fuqi të Superligës, Skënderbeut të...

Sport 17:47 - 29 Shtator, 2018

Mbyllen dy sfidat e para të Superiores për sot/ Fitojnë Kukësi & Laçi

Kukësi ka mposhtur Luftëtarin me rezultatin 1-0 në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Goli i Rexhinaldos me 11-metërsh në minutën e 49-të i siguroi fitoren...

Sport 12:02 - 21 Shtator, 2018

Java e 5-të e Superiores nis me një supersfidë/ Nuk duhet humbur kjo ndeshje

Java e 5-të e Kategorisë Superiore nis që këtë të premte, në orën 19:45, me një sfidë tepër interesante për t’u ndjekur, Partizani-Flamurtari. Javën e kaluar...