Connect with Us

All posts tagged "kerkese"

Sport 16:23 - 31 Mars, 2020

“Tirana e meriton titullin”/ Albi Doka ka një kërkesë për FSHF-në

Albi Doka është një lojtar tjetër i Tiranës, i izoluar në shtëpi. Futbollisti prej kohësh është aktiv në rrjetet sociale, duke postuar plot foto, video e...

Sport 15:30 - 30 Mars, 2020

Kohë krize për shkak të koronavirusit/ Vllaznia i bën kërkesë Qeverisë

Vjen edhe reagimi i Vllaznisë. Klubet shqiptare po kërkojnë ndihmë nga shteti shqiptar për të përballuar krizën e shkaktuar nga koronavirusi. Bylis dhe Laçi i kërkuan...

Sport 17:37 - 17 Mars, 2020

Tirana me “dorë të hekurt” ndaj futbollistëve rebelë, ja çfarë u është kërkuar

Klubi i Tiranës ka shpjeguar për tifozët se si është situate aktuale sa i përket vijimësisë së sezonit nën kushtet e rrezikut të koronavirusit. Bardheblutë, nëpërmjet...

La Liga 17:30 - 16 Mars, 2020

Barcelona do titullin, nuk pyet për “koronavirusin”/ Bën kërkesën zyrtare

Ashtu si në ligat e tjera edhe në kampionatin spanjoll duhet të shpallet një fitues. Ndryshe nga Premier Liga në Spanjë diferenca është e vogël, me...

La Liga 16:38 - 15 Mars, 2020

E gjithë bota në luftë ndaj Coronavirusit/ Barcelona bën kërkesën e çuditshme

E bujshme nga Spanja. Sipas gazetës katalanase Sport, Barcelona do t’i kërkojë ligës spanjolle të futbollit t’i dorëzojë titullin kampion nëse kampionati nuk rifillon më për...

Sport 16:43 - 2 Mars, 2020

“Tirona Fanatics” ka një kërkesë për ndeshjen e radhës ndaj Flamurtarit/ “Mos e le…”

Të mërkurën, Tirana do të luajë në transfertë kundër Flamurtarit, në kuadër të javës së 25-të të Superiores. Ky takim do të zhvillohet në Vlorë dhe...

Premier Liga 20:37 - 25 Shkurt, 2020

Të gjithë kundër Cityt, klubet e Anglisë habisin me kërkesën e tyre

Klubet e Premier League janë bashkuar kundër Manchester City-t. Pas përjashtimit nga Champions League për dy sezonet e ardhshme dhe një gjobe prej 30 milionë euro,...

Sport 13:02 - 1 Shkurt, 2020

Ish-futbollisti i Milanit firmosi me klubin e ri, vetëm pasi i plotësuan kërkesën e veçantë

Keisuke Honda është transferuar te Botafogo në këtë merkato janari. Ish-lojtari i Milanit i vetëdijshëm që do të transferohet në një qytet të frikshëm, ku vriten...

La Liga 13:28 - 23 Janar, 2020

Video: I shënoi gol historik Realit, futbollisti habit me kërkesën e tij pas ndeshjes

Real Madrid vuajti të shënonte golin e parë, në fitoren 3-1 të Kupës së Mbretit, ndaj Unionistas. Pa ndonjë shkëlqim të madh, megjithatë të bardhët shijuan...

Seria A 16:49 - 5 Janar, 2020

Ibrahimovic bën kërkesën e veçantë/ Nuk luaj nesër nëse…

Zlatan Ibrahimoviç është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Milanit. Sulmuesi suedez do të jetë i gatshëm që për ndeshjen e radhës që do të...

Seria A 18:03 - 28 Nentor, 2019

Befason ish-partnerja, ka një kërkesë interesante për Balotellin

Prej kohësh ata kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në mediat Europiane dhe më gjerë. Raffaella Fico, ish-partnerja e Mario Balotellit dhe mamaja e...

BundesLiga 11:10 - 9 Tetor, 2019

Askush nuk e mendonte këtë/ Ylli i madh i kërkon Bayernit të largohet në merkaton e janarit

Të gjithë prisnin që Thomas Muller ta përfundonte karrierën te Bayern Munich, por mesa duket nuk do të ndodhë kështu. Thomas e nisi rrugëtëmin e tij...

Seria A 15:49 - 27 Gusht, 2019

Interi fitoi 4-0/ Tifozët e Juves bëjnë kërkesën e veçantë për Conte-n

Interi e nisi me këmbë të mbarë sezonin e ri duke fituar në ndeshjen e parë 4-0 ndaj Lecces në “San Siro”. Gëzimi te tifozët ishte...

Sport 13:18 - 13 Maj, 2019

Federata italiane tërbon Milanin/ Ia hedhë poshtë kërkesën

Kur duhen edhe dy javë nga fundi i këtij sezoni në Serie A, dilema e vetme është për kualifikimin në zonën Champions. Në garë të fortë...

Sport 09:50 - 18 Prill, 2019

Tirana bën kërkesën e veçantë/ Pritet vendimi i Komisionit të Disiplinës

Fitorja me Teutën ka rikthyer frymëmarrjen te Tirana. Ekipi bardheblu duket më i qetë, por tashmë ka përpara një ndeshje mjaft delikate si ajo ndaj Kukësit....