Connect with Us

All posts tagged "kine"

Sport 17:22 - 22 Mars, 2020

Rritet numri i futbollistëve të prekur nga koronavirusi/ I radhës është ylli belg

Ndërkohë që në Kinë rastet e koronavirusit janë ulur pothuajse në zero, një nga pak infektuarit e rinj është një emër shumë i njohur i futbollit...

Sport 17:19 - 16 Mars, 2020

Kampioni i botës flet nga Kina/ Ju tregoj si mposhtet “koronavirusi”

Ish-kampioni i botës me Italinë në vitin 2006, Fabio Kanavaro, tashmë trajner i ekipit kinez Guangzhu Evergrande, ka treguar se Koronavirusi luftohet vetëm duke respektuar rregullat...

Sport 16:25 - 20 Shkurt, 2020

Të gjithë po largohen nga Kina, ylli portugez transferohet në ekipin e qytetit që është më i prekur nga Coronavirusi

Ndërkohë që shumica e futbollistëve po kërkojnë të largohen nga Azia për shkak të frikës nga përhapja me shpejtësi e Coronavirusit, tërësisht e kundërta ka ndodhur...

Premier Liga 08:54 - 6 Shkurt, 2020

Coronavirusi prish planet e ekipeve të mëdha të Anglisë, ja arsyeja

Coronavirusi ka vënë në rrezik planet e ekipeve të mëdha të Anglisë për turne fitimprurës para-sezonal në Azi, këtë verë. Lindja e Largët, sidomos Kina, është...

Sport 14:39 - 4 Shkurt, 2020

Coronavirusi ka pushtuar Kinën/ Merret vendimi drastik për ndeshjet e Champions League

Konferederata Aziatike ka vendosur që të shtyjë për në prill dhe maj ndeshjet e Champions League Aziatik ku janë të përfshira skuadrat kineze Evergrande Guangzhou, Guoan...

Sport 14:46 - 31 Janar, 2020

U largua nga Serie A për kampionatin kinez/ Zbulohet rroga e majme e futbollistit shqiptar

Në ditën e fundit të merkatos, Blerim Xhemaili u largua nga Bolonja dhe firmosi me kinezët e Shenzen. Një lëvizje e çuditshme e futbollistit me origjinë...

Sport 12:01 - 31 Janar, 2020

E bujshme: Të gjithë po largohen nga Kina, futbollisti i njohur shqiptar transferohet atje

Futbollisti me origjinë shqiptare, Blerim Xhemaili, ka vendosur të largohet nga Europa dhe ta vazhdojë karrierën në Kinë. Pas 92 ndeshjesh me Bolonjën, 13 gola të...

Sport 13:16 - 30 Janar, 2020

Coronavirusi “infekton” edhe futbollin/ Merret vendimi drastik

Coronavirusi “infekton” edhe futbollin. Rreziku i përhapjes së epidemisë së virusit vdekjeprurës ka detyruar Federatën Kineze të Futbollit të marrë vendimin drastik për të pezulluar të...

Të tjera 19:31 - 3 Janar, 2020

Video: Tifozi i ngacmon gruan, trajneri e “zhdëp në dru”

Ka patur momente tensioni gjatë një ndeshje të kampionatit kinez të basketbollit mes Jiangsu Dragons e Liaoning Flying Leopards. Trajneri i të parëve, ish-basketbollisti slloven Mehmed...

Seria A 19:28 - 22 Tetor, 2019

Nuk i do më milionat e Kinës/ Futbollisti i njohur kërkon rikthimin në Europë

Marek Hamsik është lodhur pas vetëm një viti nga aventura e tij në Kinë. Ish-kapiteni i Napolit, aktualisht pjesë e Dalian Yifang, skuadër që drejtohet nga...

Sport 12:51 - 13 Shtator, 2019

Kampionati Botëror i Basketbollit/ Përcaktohet finalisti i parë

Spanja është ekipi i parë finalist i Kampionatit të Botërorit në basketboll për meshkuj, kompeticion që po mbahet në Kinë. “Iberikët” mundën pas dy kohëve shtesë...

Sport 19:15 - 21 Korrik, 2019

I ofrojnë 35 milionë euro në sezon/ Ja kush është klubi i marrosur pas Gareth Bale

Nëse Gareth Bale thotë “po”, brenda pak orësh mund të shndërrohet në një nga 2-3 futbollistët më të paguar në botë. Sigurisht, për ta bërë një...

Sport 14:38 - 20 Korrik, 2019

Juventusi do të luajë në turneun aziatik/ Kina i bllokon lojtarin e afruar së fundi, për arsye politike

Merih Demiral është një nga blerjet e Juventusit për sezonin e ardhshëm, por një episod i pakëndshëm i ka ndodhur atij sot. Juventusi u nis në...

Sport 18:34 - 9 Korrik, 2019

Çmenduri/ Yllit të Realit i ofrojnë 1.35 milionë euro në javë

Gareth Bale ka marrë një ofertë “faraonike” për të lënë Real Madrid dhe për të luajtur në Kinë. Duke mos e zbuluar emrin e klubit, mediat...

Sport 13:42 - 7 Korrik, 2019

I ofrojnë 100 milionë euro/ Mourinho merr vendimin surprizë

Jose Mourinho është ende një trajner i lirë dhe që nga koha kur u shkarkua si trajner i Manchester United, “Special One” nuk ka gjetur ende...