Connect with Us

All posts tagged "Klopp"

Premier Liga 14:30 - 16 Shkurt, 2020

Man. City u dënua me dy vite jashtë Champions League/ Klopp habit me përgjigjen e tij

Përjashtimi i Manchester City nga Champions League për dy vite i ka surprizuar të gjithë. Reagimet kanë qenë të shumta dhe nuk ka munguar edhe një...

Sport 14:01 - 15 Shkurt, 2020

Liverpool? Jo, jo!/ Klopp tregon ekipin më favorit në Champions League

Ditën e martë rikthehet kompeticioni më i rëndësishëm europian, Champions League. ‘Trofeu me vëshë’ do të vijë me dy ndeshje të vlefshme për raundin e 1/16....

Premier Liga 16:55 - 13 Shkurt, 2020

Klopp “zbraz” arkën e Liverpool-it/ 120 milionë euro për… një 19-vjeçar

Sezoni i rekordeve duket se nuk mjafton për Liverpool-in. Skuadra e Jurgen Klopp, në fakt, po punon për të përforcuar akoma më shumë skuadrën për vitet...

Premier Liga 17:15 - 12 Shkurt, 2020

Klopp zbraz arkën, 75 milionë euro për bomberin gjerman

Liverpooli po zhvillon një sezon ëndrrash deri tani. “Të Kuqtë” kanë marrë 24 fitore dhe 1 barazim në 25 ndeshjet e para të Premier League, duke...

Premier Liga 14:11 - 12 Shkurt, 2020

Klopp jep 60 milionë euro për “trurin” e Interit

Shtohen pretendentët për mesfushorin kroat të Interit, Marcelo Brozovic. Sipas mediave italiane, në ndeshjen derbi Milan-Inter, në “San Siro” kanë qenë përfaqësues të Liverpool, që kanë...

Premier Liga 18:17 - 8 Shkurt, 2020

Klopp e quajti “talenti i shekullit”, ylli i ri kthen përgjigjen epike

Sulmuesi i Arsenalit Gabriel Martinelli thotë se është shumë krenar pasi trajneri i Liverpool Jurgen Klopp e ka cilësuar si talentin e shekullit. Martinelli ka shpërthyer...

Premier Liga 09:56 - 6 Shkurt, 2020

Klopp merr vendimin e çuditshëm/ Lë jashtë Championsit futbollistin e njohur për blerjen e janarit

Takumi Minamino ishte blerja e vetme e Liverpool në merkaton e janarit dhe ardhja e fantazistit japonez, ka ndryshuar disi planet e Jurgen Klopp në Champions...

Premier Liga 17:51 - 4 Shkurt, 2020

Plasin akuzat ndaj Klopp/ Për fajin e tij humbëm 500 mijë paundë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka vendosur të braktisë ndeshjen e sotme kundër Shrewsbury Town që luhet për FA Cup. Ashtu si në Carabao Cup, “Redat”...

Premier Liga 19:32 - 1 Shkurt, 2020

Flet Klopp/ “Kam shumë vite në futboll, kurrë nuk kam parë ekip si ai”

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, i thuri elozhet më të mira skuadrës së tij pas fitores 4-0 kundër Southampton, por dhe kundërshtarit, duke i komplimentuar për...

Premier Liga 16:32 - 29 Janar, 2020

E fundit/ Klopp merr vendimin e papritur për Shaqirin

Edhe pse emri i tij është përfolur shumë, Xherdan Shaqiri nuk do të largohet nga Liverpooli këtë merkato, që mbyllet në darkën e 31 janarit. 28-vjeçari...

Premier Liga 13:28 - 25 Janar, 2020

Klopp me deklaratë të fortë për Shaqirin/ Muskujt e tij janë të pabesueshëm, më vjen keq për të…

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, është i befasuar nga fiziku i Xherdan Shaqirit. Tekniku gjerman shprehet se shqiptari ka një fizik të veçantë dhe i vjen...

Premier Liga 16:45 - 24 Janar, 2020

Liverpooli nuk rresht së fituari/ Klopp i habit të gjithë: Më vjen për të vjellë kur…

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka dashur të frenojë entuziazmin pas fitores 2-1 kundër Wolves, që ka lejuar Të Kuqtë të thellojnë me 16 pikë diferencën...

Premier Liga 20:06 - 21 Janar, 2020

Liverpooli pranon largimin e Shaqirit, por kërkon një shifër të frikshme

Liverpooli ka refuzuar dy oferta për ta huazuar Xherdan Shaqirin te Roma dhe Sevilla, pasi Jurgen Klopp është i bindur në vendimin për ta mbajtur përfaqësuesin...

Premier Liga 21:11 - 19 Janar, 2020

Habit Klopp pas fitores ndaj Man. United/ Nuk jam budalla…

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, foli menjëherë pas ndeshjes së fituar 2-0 kundër Manchester United. Kjo fitore e afron ekipin e tij edhe më shumë me...

La Liga 13:54 - 12 Janar, 2020

Klopp i çudit të gjithë/ Kërkon problematikun e Barcelonës

Jurgen Klopp po mendon të nënshkruajë me Ousmane Dembelen. Sulmuesi francez ka dështuar te kampionët e Spanjës, pasi nuk ka arritur të bëjë diferencën. Ai ka...