Connect with Us

All posts tagged "Koln"

BundesLiga 21:28 - 16 Shkurt, 2020

Manuel Neuer nuk është portier normal, shihni se çfarë ka bërë gjatë ndeshjes së sotme (video)

Portieri i Bayern-it, Manuel Neuer, konsiderohet si një nga më të mirët në botë jo vetëm për ptitjet që bën, por edhe për daljet e herëpashershme...

BundesLiga 16:01 - 16 Shkurt, 2020

Video/ Bayerni pa frena, ylli i bavarezëve “tallet” me kundërshtarët

Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë në transfertën ndaj Koln. Pas Lewandowskit 3′, Coman 5′, këtë herë ishte radha e Serge Gnabry. Gjermani shmangu dy...

BundesLiga 15:42 - 16 Shkurt, 2020

Video: Bayern i frikshëm, 2 gola në 5 minutat e para

Bayern Munich e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme ndeshjen e sotme në transfertë ndaj Koln, e vlefshme për javën e 22-të të...

BundesLiga 22:32 - 24 Janar, 2020

Fitore e thellë për Dortmundin, 19-vjeçari më i famshëm shënon dy gola

Haland është djaloshi që dashurohet nga e gjithë Europa, pasi nuk ndalet sa i përket golave të shënuara. Këtë herë sulmuesi norvegjez ka arritur të shënojë...

BundesLiga 14:45 - 21 Shtator, 2019

Bayern Munich-Koln/ Formacionet zyrtare

Bayern Munich do të presë Kolnin në “Allianz Arena” në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë të Bundesligës. Kovac ka hedhur në fushë formacionin e...

BundesLiga 21:17 - 23 Gusht, 2019

Koln-Dortmund, mbyllet pjesa e parë/ Rezultat surprizues

Sapo ka përfunduar pjesa e parë në “RheinEnergieStadion” mes Koln dhe Dortmund me rezultatin 1-0. Vendasit gjetën rrjetën në minutën e 29′ me anë të Drexler,...

BundesLiga 12:22 - 3 Gusht, 2019

Mos e beso po deshe/ Klubi gjerman transferon një… dhi

Shumë klube janë besnike ndaj traditave dhe kështu ka ndodhur edhe me Kolnin. Klubi gjerman u rikthye në Bundesligë dhe këtë sezon do të garojë sërish...

Sport 13:11 - 11 Prill, 2019

Tragjedi për trajnerin e skuadrës gjermane/ Nga fusha në spital

Koln dhe Duisburg barazuan 4-4 në ndeshjen e prapambetur të Bundesligës 2, e cila u zhvillua të mërkurën në mbrëmje. Pas kësaj ndeshje spektakolare, trajneri i...

Sport 20:41 - 25 Shtator, 2018

Ndodh çmenduria në Gjermani/ Ja çfarë goli shënohet në minutat e fundit të ndeshjes

Në Gjermani është shënuar një gol i çmendur. Koln ka fituar 2 me 1 ndaj Ingolstadt në ndeshjen e vlefshme për Bundesliga 2. Ishte minuta e 85’...

Sport 20:43 - 2 Shkurt, 2018

Dortmundi ta nisë serinë e fitoreve nga Kolni

Java e 21-të e Bundesliga-s do të hapet me ndeshjen Koln-Borussia Dortmund. Do të jetë një kthim në të kaluarën e afërt për trajnerin e verdhezinjve...

Sport 18:01 - 29 Gusht, 2015

Bundesliga/ Stuttgarti tjetër “ko”, Koln kalon Hamburgun

Zhgënjen sërish Stuttgarti, që në këtë javë të tretë të Bundesligës u mposht 1-4 në fushën e tij nga Frankfurtit. Në të 11-ën një autogol i...

Sport 18:20 - 22 Gusht, 2015

Mërgim Mavraj nis stërvitjen me Koln

Mërgim Mavraj nis fazën e fundit të rehabilitimit. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare i është bashkuar skuadrës së Koln-it në stërvitje. 29-vjeçari ka punuar i diferencuar nga...

Sport 15:34 - 16 Janar, 2015

Humor te Koln me flokët e dikurshëm të Mavrajt

Aventura amerikane me Këln po shkon mjaft mirë për qendërmbrojtësin e kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj, që gjendet bashkë me ekipin e tij në SH.B.A. për fazën...