Connect with Us

All posts tagged "kombetarja"

Kombëtare 13:28 - 11 Janar, 2020

Veshi për herë të parë fanellën kuqezi, Nexhipi i emocionon të gjithë me fjalët e tij

Nderim Nexhipi ishte një nga futbollistët që veshi fanellën e Shqipërisë në ndeshjen miqësore kundër legjendave të Italisë. Në të shkuarën ai ka luajtur me Maqedoninë...

Kombëtare 14:59 - 10 Janar, 2020

“Nuk e bëjmë për kamerat”, Skela dhe Strakosha i emocionojnë të gjithë: M’u bë mishi kokrra

Pasditen e sotme do të luhet edhe ndeshja e bamirësisë mes legjendave të Shqipërisë, Greqisë, Italisë dhe Turqisë për familjet e prekura nga tërmeti i fuqishëm...

Sport 21:06 - 9 Janar, 2020

Po shkëlqen në Superligë, futbollisti i Kukësit do ftesë nga kombëtarja shqiptare

Vesel Limaj duket se ka vendosur që të mos largohet nga Kukësi, të paktën deri në mbyllje të këtij sezoni. Lojtari është zyrtarisht pa një kontratë...

Kombëtare 09:26 - 7 Janar, 2020

Lila për mungesën e Vatës: Nuk i kërkoj falje asnjeriu, po të ishte për qoka merrja Agollin

Rudi Vata do të mungojë në ndeshjen e Shqipërisë së yjeve, ndërsa kjo çështje ka shkaktuar shumë polemika. Kjo ka sjellë edhe momente debati te “Procesi...

Kombëtare 12:32 - 6 Janar, 2020

500 mijë euro ofertë për mesfushorin e kombëtares shqiptare

Ofertë e bujshme nga Spanja për mesfushorin e kombëtares tonë kuqezi, Keidi Bare. Futbollisti shqiptar me shumë gjasa do të largohet nga Malaga, pasi klubi bardheblu...

Sport 12:16 - 30 Dhjetor, 2019

Zbulohet miqësorja e kombëtares në muajin mars, ja me kë do ndeshen kuqezinjtë

Kombëtarja e drejtuar nga trajneri Edi Reja do të zhvillojë një sfidë miqësore me Slloveninë, në datën 30 mars të vitit 2020. Është Federata Shqiptare e...

Kombëtare 09:41 - 22 Dhjetor, 2019

Kombëtarja shqiptare vlen sot 85 milionë euro, ja kush është futbollisti më i shtrenjtë

Thomas Strakosha është lojtari më i shtrenjtë në Kombëtaren shqiptare. Prej disa kohësh gardiani i portës së Lacios ka fituar vendin e parë duke zbritur në...

Kombëtare 16:38 - 9 Dhjetor, 2019

Reja: Kam ardhur në Shqipëri për rinvimin, ja pse u takuam sot me Dukën dhe trajnerët e tjerë

Edi Reja, do vazhdojë të qëndrojë në stolin e Kombëtares shqiptare të Futbollit. Prej ditësh emri i tij qarkullonte në mediat italiane, për të marrë drejtimin...

Kombëtare 13:19 - 9 Dhjetor, 2019

Nuk ka dyshime/ Edi Reja gati për të hedhur firmën mbi kontratën e re

Edoardo Reja ka zbarkuar në Tiranë dhe duket se vetëm zyrtarizimi nuk e konfirmon atë si trajner të kombëtares shqiptare edhe në vazhdim. Ditët e fundit...

Sport 18:46 - 26 Prill, 2019

Po shkëlqen në Greqi / Benfica e Napoli duan mbrojtësin e kombëtares shqiptare

Po shkëlqen në Greqi me skuadrën e Panetolikosit, por së shpejti mund të hedhë hapin më të madh në karrierë, pasi interesimet kanë nisur të shtohen...

Sport 17:14 - 14 Prill, 2019

Nuk ka më dilema / Trajneri i kombëtares paraqitet të martën

Federata Shqiptare e Futbollit do të prezantojë të martën trajnerin e ri të Kombëtares. Shumë emra janë përfolur që prej momentin të shkarkimit të italianit Christian...

Sporti Kryesore 00:15 - 26 Mars, 2019

Per nje ristartim futbollistik/Nga Roland Luçi

Rezultati te genjen, morem tre pike ndaj principates se Andorres, me ndihmen e amatoreve-lojtare te saj, dhe vetem kaq. Te tjerat jane statistike. Te ishte akoma...

Sport 22:57 - 25 Mars, 2019

“Ne luajmë gjithnjë për fitore” / Sadiku komenton triumfin

Kombëtarja jonë mori një fitore mbrëmjen e sotme ndaj një kundërshtari modest si Andorra. Pas takimit, autori i golit të parë, Armando Sadiku foli për “RTSH”...

Sport 22:55 - 25 Mars, 2019

Hysaj shpreh dëshirën e tij pas fitores / “Dua trajner italian”

Elseid Hysaj, kapiteni i Shqipërisë, ka komentuar fitoren 3-0 të marrë kundër Andorrës në eliminatoret e Euro 2020. Këto kanë qenë fjalët e thëna nga ai...

Sport 23:27 - 22 Mars, 2019

Panucci flet pas humbjes / “Këta lojtarë kam, nuk dimë të bëjmë gola”

Christian Panucci ka analizuar humbjen 2-0 të pësuar kundër Turqisë, i sulmuar nga tifozeria kuqezi. Këto kanë qenë fjalët e italianit për “Supersport”: “Në pjesën e...