Connect with Us

All posts tagged "kontrata"

Sport 16:47 - 17 Mars, 2020

Tirana zbrazet në fund të sezonit/ 10 titullarë dhe Egbo… pa kontratë

Tirana po shkon drejt titullit, por ndonëse kampionati është ndalur, më shumë se çështja e Koronavirusit, problem te bardheblutë mbeten kontratat e lojtarëve me klubin. Me...

Kombëtare 15:25 - 10 Dhjetor, 2019

Edi Reja zgjat kontratën me Shqipërinë, zbulohet objektivi që i ka vendosur FSHF-ja

Edi Reja do të vijojë të jetë trajner i Kombëtares shqiptare. Italiani jo vetëm që ka arritur marrëveshjen me presidentin, por edhe ka hedhur firmën e...

Sport 15:03 - 2 Dhjetor, 2019

Kaos te Kukësi, 16 lojtarëve iu mbaron kontrata në verë

Kukësi pësoi një revolucion gjatë merkatos së verës. U larguan 14 lojtarë dhe u afruan po kaq. “Katarsis” pati kryesisht në fazën mbrojtëse, ku ikën emblema...

Sport 20:40 - 13 Mars, 2019

Lojtari i Guardiolës rinovon kontratën / Sivjet ka shkëlqyer

Bernardo Silva, i mbërritur te skuadra e Manchester City 18 muaj më parë, ka shtyrë deri në vitin 2025 kontratën e tij me kampionët e Anglisë....

Sport 19:53 - 18 Shkurt, 2019

Verratti rinovon kontratën / Rroga e tij e re është një nivel krejt tjetër

Marco Verratti së shpejti do të rinovojë me PSG-në. Mesfushorit i përfundon kontrata me kampionët e Francës në verën e vitit 2021, por drejtuesit parisienë po...

Sport 19:28 - 20 Dhjetor, 2018

Ish-futbollisti i Interit tregon vesin e çuditshëm/ Nuk i lexoja kurrë kontratat, një herë desh i vura flakën…

Shumë pak mund ta besojnë por është e vërtetë. Ish- lojtari i Interit dhe Nigerisë, Taribo Uest, kishte një ves shumë të çuditshëm dhe të padëgjuar...

Sport 21:30 - 9 Nentor, 2018

Ronaldo i lë gojëhapur të gjithë/ Ja çfarë kushti duhet të plotësojnë ata që duan të punojnë në shtëpinë e yllit portugez

Gazeta gjermane “Der Spiegel” pas shumë artikujve në lidhje me kontratat e futbollistëve, sot ka ka zbuluar edhe një detaj sa interesant, aq edhe të çuditshëm,...

Sport 20:18 - 9 Prill, 2018

Vllaznia mendon për të ardhmen/ Firmosin 2 talente

Vllaznia mendon për të tashmen por edhe për të ardhmen. Në klubin shkodran po hedhin bazat për të ndërtuar një skuadër shumë herë më të fortë...

Sport 15:45 - 6 Shtator, 2017

Iniesta nxjerr blof presidentin e Barçës / Ai nuk ka asnjë marrëveshje

Andres Iniesta duket gjithnjë e më larg Barcelonës. Mesfushori me shumë gjasa do të largohet verën e ardhshme, pasi krisja me klubin është gjithnjë e më e...

Sport 11:45 - 13 Korrik, 2017

“Marca” zbulon prapaskenën / Reali i rinovoi kontratën Rodriguez-it…

Gazeta “Marca” shkruan se Real Madrid fillimisht i ka rinovuar me një vit kontratën yllit James Rodriguez, para se ta huazonte te Bayern. Meqë mesfushori ka...

Sport 11:53 - 5 Korrik, 2017

Barcelona e bën zyrtare / Messi rinovon, klauzola e tij është UAU!

Tani është zyrtare! Lionel Messi do të rinovojë me Barcelonën! Sulmuesi argjentinas i Barcelonës do të jetë të paktën deri në vitin 2021 në “Camp Nou”....

Sport 12:45 - 4 Prill, 2017

Çështja e kontratës kuqezi / De Biasi befason me deklaratën e tij

Pavarësisht katër humbjeve radhazi që ka pësuar së fundmi, trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, është shprehur se do të respektojë kontratën, duke lënë gjithsesi hapur...

Sport 22:58 - 29 Mars, 2017

De Biasi jep super-lajmin/A do e vazhdojë kontratën me kuqezinjtë?

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, foli publikisht për vijimin e kontratës me kuqezinjtë. Në emisionin Opinion të Blendi Fevziut, De Biasi tha se nëse besojnë...

Sport 15:28 - 15 Mars, 2017

Nuk ka rinovim/ De Biazi: Ja kur do ik nga Shqipëria

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Xhani De Biazi, ka dhënë një intervistë për të përditshmen italiane “Il Corriere Dello Sport”, ku ka pranuar se tani po mendon...

Sport 14:55 - 30 Nentor, 2016

Çmenden kinezët/ Ja sa ofrojnë për Alexis Sanchez

Një kontratë milionere për të bindur Alexis Sanchez të lerë Arsenalin dhe Premier League. Sulmuesi nga Kili nuk e ka rinovuar ende kontratën me klubin londinez...