Connect with Us

All posts tagged "kontrate"

Seria A 13:51 - 6 Nentor, 2019

Donnarumma e tepron/ I kërkon Milanit shifrën e çmendur për të rinovuar kontratën

Sikur të mos mjaftonin rezultatet e dobëta, ndërrimi i shpeshtë i trajnerëve, problemet brenda grupit, te Milani ka lindur një çështje e re. Yllit kryesor të...

La Liga 11:09 - 8 Tetor, 2019

E kryer/ Reali rinovon me liderin e ekipit, zbulohet paga

Karim Benzema është kthyer në liderin e sulmit te Reali, pas largimit të Cristiano Ronaldos. Francezi shënoi 21 gola në 36 ndeshje sezonin e jaluar, më...

Seria A 15:56 - 7 Tetor, 2019

Spalletti është ende në kontratë me Interin, por i thotë “po” Milanit

Luciano Spalletti pritet të jetë trajneri i ri i Milanit. Kuqezinjtë do të shkarkojnë Giampaolon edhe pse fitoi në ndeshjen e fundit dhe do t’ia besojnë...

Premier Liga 12:48 - 7 Tetor, 2019

A është penduar që u transferua te Liverpooli?/ Shaqiri jep përgjigjen e papritur

Në verën e vitit 2018, Xherdan Shaqiri u transferua nga Stoke City te Liverpooli për 15 milionë euro. Shqiptari e nisi aventurën e re me këmbë...

Premier Liga 16:53 - 16 Shtator, 2019

Zyrtare/ De Gea merr vendimin e bujshëm për karrierën e tij

David de Gea iu ka dhënë fund dilemave për të ardhmen e tij, pasi ka rinovuar me Man. United deri në vitin 2023, me opsion rinovimi...

Seria A 12:42 - 7 Shtator, 2019

“Football Leaks” zbulon marrëveshjen e majme të Ronaldos/ Nuk e dinte njeri deri më sot

“Football Leaks” ka publikuar përmes revistës gjermane “Der Spiegel” shifrat e majme që Cristiano Ronaldo përfiton nga marrëveshja me Nike. 35-vjeçari ka lidhur një marrëveshje 10-vjeçare...

La Liga 10:09 - 6 Shtator, 2019

E konfirmon edhe ylli tjetër i Barcelonës/ Po, Messi mund të largohet falas

Lajmi më i bujshëm i ditës së djeshme ishte ai i publikuar nga “El Pais” ku thuhej se Leo Messi mund të largohet nga Barcelona kur...

Sport 16:09 - 4 Shtator, 2019

Dje “yll” i futbollit, sot rri rrugëve/ Ofertat e klubeve janë si gratë…

Ka shkëlqyer me Marseille, Lyon dhe Newcastle, dy vite më parë luante me PSG, numëron 15 ndeshje të luajtura në Kombëtare, talenti nuk diskutohet por ai...

BundesLiga 16:39 - 29 Gusht, 2019

Zyrtare/ Futbollisti më i mirë i Bayernit nënshkruan kontratën e re

Ajo që pritej, tashmë është zyrtare. Robert Lewandowski zgjat kontratën e tij me Bayern Munich nga viti 2021 deri në vitin 2023. Edhe pse kohët e...

La Liga 21:08 - 23 Gusht, 2019

Neymar, seriozisht e ke?/ Zbulohet kushti i frikshëm që braziliani ka për klubin e ri

Telenovela më e madhe e merkatos së kësaj vere është padyshim ajo që mban emrin “Neymar”. Ylli brazilian ka kohë që kërkon largimin nga Parisi, ndërsa...

Sport 08:29 - 3 Gusht, 2019

Ngo firmos kontratë të re me Tiranën/ Rrogë e frikshme dhe kushte të rrepta

Nga dashuria në urrejtje dhe sërish dashuri. Majkëll Ngo dhe Tirana janë zyrtarisht bashkë. Lojtari dhe klubi kanë firmosur kontratën e bashkëpunimit dhe të hënën futbollisti...

Seria A 20:41 - 2 Gusht, 2019

Bomberi i njohur refuzon publikisht Interin/ Respektoj kontratën deri në fund

Edinson Cavani hedh poshtë çdo mundësi për transferimin e tij tek Interi në Serinë A. Në një intervistë për “Le Parisien”, “Matador” ka sqaruar një herë...

Sport 15:52 - 23 Korrik, 2019

Harrojeni humbjen ndaj Chelseas/ Barcelona përgatit dhuratën e madhe për tifozët

Barcelona humbi sot 2-1 ndaj Chelseas në miqësoren e luajtur në Japoni, por tifozët katalanas nuk kanë pse të mërziten. Të paktën nisur nga lajmi i...

Sport 13:20 - 21 Korrik, 2019

Pranon rinovimin/ Ky është portieri më i paguar në botë, shifra të frikshme

Ishte me valixhet gati për t’u larguar nga Manchesteri, por një ofertë stratosferike e “Djajve të Kuq”, bëri që portieri spanjoll David De Gea të ndërrojë...

Sport 12:20 - 19 Korrik, 2019

Klopp, seriozisht e ke?/ Trajneri gjerman surprizon Liverpoolin me vendimin e fundit

Jurgen Klopp ka befasuar jo pak me zgjedhjen e tij për të mos rinovuar kontratën me Liverpoolin, të paktën për momentin. Tekniku gjerman është në krye...