Connect with Us

All posts tagged "koronavirus"

Seria A 17:15 - 30 Mars, 2020

Koronavirusi ka gjunjëzuar botën/ Cristiano Ronaldo ka një mesazh

Cristiano Ronaldo ka dhënë një mesazh ditën e sotme në lidhje me situatën që po kalon e gjithë Bota për shkak të pandemisë së Coronavirusit. Portugezi...

Sport 16:25 - 30 Mars, 2020

Futbollisti shqiptar flet pasi mposhti koronavirusin/ Tani jam mirë, më kishte marrë malli për…

Valdrin Mustafa ishte futbollisti i parë shqiptar që rezultoi me Koronavirus, duke vënë kështu në ankth shumë sportdashës. Për fat të mirë, ai tashmë e ka...

Sport 15:35 - 29 Mars, 2020

Lajm i dhimbshëm/ Futbollisti shqiptar ndërron jetë nga koronavirusi

Koronavirus ka marrë një tjetër jetë sot. Në Amerikë, saktësisht në New York, shqiptaro-amerikani, Andre Ljujovic, është ndarë nga jeta, për shkak të këtij virusi famëkeq....

Seria A 17:12 - 28 Mars, 2020

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e...

Sport 16:10 - 28 Mars, 2020

Bëri testin e koronavirusit, del përgjigjja e analizave për ish-futbollistin shqiptar

Ish-futbollisti, Florian Riza, ka rezultuar negativ, pas testit të parë që ka bërë për COVID-19. Mësohet se prej disa ditësh, ai ndodhet i shtruar në spitalin...

Sport 15:01 - 28 Mars, 2020

Kristal Abzaj mbetet pa rrogë, klubi i tregon derën

Situata e krijuar nga Coronavirusi ka krijuar kaos edhe në botën e futbollit. Ekonomia dhe buxheti i shumë klubeve është reduktuar. Një gjë e tillë ka...

La Liga 17:26 - 26 Mars, 2020

Koronavirusit nuk i shpëton as Barcelona, zbulohet rasti i parë

Zbulohet rasti i parë i pozitivitetit me Koronavirus në shtëpinë e Barcelonës. Në fakt, nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist, por për Ramon Canal, menaxherin e...

Kombëtare 16:59 - 25 Mars, 2020

Sadiku flet nga izolimi/ “Nuk e mora seriozisht koronavirusin, tallesha në dhomën e zhveshjes”

Spanja është duke përjetuar një situatë tejet të vështirë nga Koronavirusi. Pas Italisë, spanjollët janë kthyer në vatrën më të madhe në Europë, e këtë duket...

Sport 16:45 - 25 Mars, 2020

Lufta ndaj koronavirusit/ Stadiumi legjendar kthehet në spital

Covid-19 ka nënshtruar rruzullin, ndërsa mijëra jetë kanë humbur si shkak i këtij virusi vdekjeprurës. Qeveritë e shumë vendeve i kanë shpallur luftë këtij armiku të...

Sport 16:39 - 25 Mars, 2020

Flet më i miri i Tiranës/ “Do e kalojmë këtë koronavirus idiot, ditë më të mira na presin”

Winful Cobbinah është izoluar i vetëm në shtëpinë e tij dhe po pret kalimin e këtyre ditëve shumë të vështira. 28-vjeçari i Tiranës, i cili po...

Sport 15:30 - 25 Mars, 2020

Spanja është vendi më i prekur nga koronavirusi pas Italisë/ Sergio Ramos bën gjestin e madh

Spanja është vendi më i prekur në Europë nga koronavirusi pas Italisë. Rastet e personave të infektuar dhe atyre të vdekur po shtohen për fat të...

La Liga 15:02 - 25 Mars, 2020

Njësoj siç bëjnë shqiptarët/ Legjenda e Barcelonës ia ka gjetur “ilaçin” Koronavirusit

Hristo Stoichkov, legjenda e Barcelonës, fitues i “Topit të Artë” në vitin 1994, jeton në Shtetet e bashkuara të Amerikës dhe si të gjithë të tjerët...

Seria A 17:09 - 23 Mars, 2020

A ka ndonjë futbollist të prekur nga koronavirusi? Interi merr përgjigjen përfundimtare

Skuadra e Interit nuk ka shfaqur simptoma të COVID-19. Zikaltrit qëndruan në karantinë prej 8 marsit që pas derbit të luajtur me Juventusin. Stafet mjekësore u...

Sport 19:38 - 22 Mars, 2020

Doli pozitiv me koronavirus/ Sulmuesi shqiptar jep lajmin e mirë

Valdrin Mustafa duket se ka kaluar më të keqen sa i përket infeksionit të tij nga koronavirus. Sulmuesi shqiptar i cili luan me Kosovën U21, është...

Sport 18:09 - 22 Mars, 2020

Ishte duke festuar në pub me shoqërinë, futbollisti merr lajmin që ishte pozitiv me koronavirus

Mbrojtësi i Portsmouth, Sean Raggett rezultoi pozitiv me testin e koronavirusit. Lajmi i hidhur erdhi pasi kishte dalë në pub për të konsumuar ndonjë birrë dhe...