Connect with Us

All posts tagged "kosova"

Sport 15:36 - 28 Mars, 2020

Bajram Jashanica e thotë sërish: Ishte pakujdesi, rrezikova karrierën

Bajram Jashanica, për dy vite qëndroi larg fushave të blerta. Një pakujdesi bëri që ai të dilte pozitiv me doping pas ndeshjes kundër Young Boys. Ajo...

Sport 21:24 - 23 Janar, 2020

A do të donte të drejtonte Kosovën një ditë?/ De Biasi jep përgjigjen e papritur

Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, ka shprehur hapur dëshirën që një ditë të drejtojë kombëtaren e Kosovës… “Kurrë mos thuaj kurrë!”, ka qenë komenti i...

BundesLiga 13:31 - 21 Janar, 2020

Ky po që është patriot/ Ylli shqiptar reklamon këpucët me simbolet tona kombëtare (foto)

Miliot Rashica është duke zhvilluar një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Werder Bremen në Bundesligë. 23-vjeçari gjithmonë e ka treguar dashurinë dhe respektin për kombin...

Kombëtare 15:01 - 16 Janar, 2020

Shqipëria dhe Kosova bëjnë gati Kupën “Nënë Tereza”, pritet përgjigje nga Europa League

Shqipëria dhe Kososva kanë nisur hapat e parë të bashkimit nëpërmjet sportit dhe kjo me antë të krijimit të Kupës “Nënë Tereza”. Në këtë kompeticion do...

Kombëtare 16:30 - 2 Janar, 2020

E ardhmja e Shaland te Kosova në dyshim? Zbulohet vendimi i trajnerit zvicerian

Trajneri i Kosovës Bernard Shaland i pranon të gjitha mundësitë për të vazhduar apo jo me Kosovën pas kampionatit europian të 2020. Në një intervistë për...

Kombëtare 10:30 - 26 Dhjetor, 2019

Kosova dhe Shqipëria bëhen bashkë në futboll

Të gjithë e ëndërrojnë bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës nëpërmjet sportit të futbollit. Mesa duket nuk do të jetë vetëm një ëndërr, pasi po punohet për...

Sport 12:44 - 25 Dhjetor, 2019

Kupa e përbashkët/ Bashkimi i Shqipërisë dhe Kosovës nis nga sporti

Të gjithë tifozët shqiptarë kanë një ëndërr të përbashkët: krijimin e një Lige Kombëtare. Diçka e tillë po gatuhet dhe dy presidentët e Federatave po planifikojnë...

Sport 12:48 - 19 Dhjetor, 2019

Renditja e re e FIFAs/ Ja ku ndodhen këtë muaj Shqipëria dhe Kosova

Shqipëria dhe Kosova nuk ka ndryshuar pozicion, përsa i përket renditjes mujore të FIFA-s, që është bërë publike ditën e sotme. Kështu kuqezinjtë vazhdojnë të ndodhen...

Kombëtare 15:24 - 9 Dhjetor, 2019

Miqësore në Katar, zbulohet ndeshja e radhës për Kosovën para Maqedonisë

Përfaqësuesja e Kosovës, ka zyrtarizuar së fundmi një miqësore për muajin janar. Dardanët do të përballen në datën 12 Suedinë, në takimin që do të zhvillohet...

Sport 19:14 - 30 Nentor, 2019

Kualifikimi i mundshëm në EURO 2020, ja në cilin grup do jetë Kosova

Kosova ka mësuar kundërshtarët e mundshëm në Euro 2020, gjithmonë nëse ia del të fitojë dy finalet e mbetura në Nations League. Dardanët do të përballen...

Kombëtare 19:58 - 28 Nentor, 2019

Shqipëria dhe Kosova bien në rënditjen e FIFA-s, ja klasifikimi i ri

Dy ndeshjet e fundit eliminatore nuk sollën rezultate pozitive, si për Shqipërinë ashtu edhe për Kosovë Kuqezinjtë si fillim barazuan 2-2 ndaj Andorrës në “Elbasan Arena”,...

Sport 15:06 - 26 Nentor, 2019

Yjet e Kosovës luten për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri (foto)

Edhe katër futbollistë të tjerë të Kombëtares së Kosovës janë solidarizuar me të prekurit nga tërmetet që e goditën sot Shqipërinë, përmes fotografive të publikuara në...

Sport 22:38 - 14 Nentor, 2019

Ëndrra merr fund/ Kosova nuk kualifikohet dot nga grupet për në Euro 2020, por ka ende një shans nga Liga e Kombeve

Edhe pse shënoi e para në Plzen kundër çekëve, Kosova nuk arriti ta mbronte dot avantazhin dhe në fund humbi 2-1. Për “Dardanët” shëoi Atdhe Nuhiu...

Sport 21:56 - 14 Nentor, 2019

Goooooooool Kosova/ Dardanët heshtin stadiumin dhe janë shumë pranë historisë

Pjesa e dytë në Plzen në ndeshjen eliminatore mes Çekisë dhe Kosovës ka nisur direkt me gol. Dardanët zhbllokojnë takimin duke kaluar në avantazh me golin...

Sport 21:32 - 14 Nentor, 2019

Çeki-Kosovë: mbyllen 45 minutat e para/ Mungon goli por jo tensionet në stadium (foto)

Pjesa e parë në Plzen në ndeshjen eliminatore mes Çekisë dhe Kosovës është mbyllur në barazim të bardhë. Mungoi goli por ka patur shumë tensione në...