Connect with Us

All posts tagged "kosove"

Sport 15:06 - 29 Mars, 2020

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të...

Sport 11:32 - 30 Dhjetor, 2019

E turpshme/ Skandali i UEFA-s, e bën Kosovën pjesë të Serbisë (foto)

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA, ka bërë gafën e radhës, duke e bërë Kosovën pjesë të Serbisë. Edhe pse UEFA e ka pranuar...

Sport 14:33 - 26 Dhjetor, 2019

Kupa e përbashkët/ Tërbohen serbët nga projekti i fundit Shqipëri-Kosovë

Serbët, sa herë dëgjojnë të flitet, shkruhet apo mendohet për një bashkim të Shqipërisë më Kosovën, nuk e përjetojnë mirë. Kjo ndodh edhe në botën mediatike...

Sport 13:59 - 21 Dhjetor, 2019

“Kosova është Serbi”/ UEFA dënon kombëtaren e njohur

UEFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Çekisë me 17,750 euro për mesazhe politike provokuese dhe hedhjen e sendeve në fushë gjatë ndeshjes ndaj Kosovës. Më...

Kombëtare 16:07 - 12 Dhjetor, 2019

“Play-Off” Maqedoni-Kosovë, dy presidentët e Federatave bëjnë paktin e papritur

Në muajin mars, Kosova ka mundësinë e artë për të shkuar për herë të parë në Europian dhe përballë do të ketë skuadrën e Maqedonisë së...

Sport 11:22 - 18 Nentor, 2019

Humbja e tifozit anglez në Kosovë, zbulohet çfarë ka ndodhur në të vërtetë

Të shumtë ishin tifozët anglezë që mbështetën skuadrën e tyre të zemrës në ndeshjen kundër Kosovës në Prishtinë. Ishullorët janë ndër tifozët më të zjarrtë dhe...

Sport 22:58 - 17 Nentor, 2019

Vend i bukur, njerëz të mrekullueshëm/ Mbrojtësi më i shtrenjtë në histori me fjalë të mëdha për Kosovën

Harry Maguire u bë mbrojtësi më i shtrenjtë në botë kur u transferua verën e fundit nga Leicester City te Manchester United për 97 milionë dollarë....

Sport 20:36 - 17 Nentor, 2019

Trajneri i Anglisë me fjalë të mëdha për Kosovën/ Nuk e kam përjetuar kurrë një atmosferë të tillë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pa fitores 0-4 të “Tre Luanëve” ndaj Dardanave. Ai ka vlerësuar ekipin e Kosovës, si dhe ka falënderuar tifozët...

Sport 20:20 - 17 Nentor, 2019

Anglia iu shënoi 4 gola/ Trajneri i Kosovës nuk përmbahet pas humbjes

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka folur për Super Sport pas humbjes 0-4 të “Dardanëve” në “Fadil Vokrri” nga Anglia. “Jam i zhgënjyer për rezultatin, kemi...

Sport 20:11 - 17 Nentor, 2019

Kosovë-Angli, notat e lojtarëve/ Ja kush ishte më i miri dhe më i dobëti në fushë

Kosova u mund 0-4 nga Anglia në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020. Një ndeshje pa shumë objektiva, pasi të dy ekipet e kishin mësuar...

Sport 20:02 - 17 Nentor, 2019

Gazetari anglez mbetet pa fjalë, ja çfarë bënë shqiptarët e Kosovës gjatë himnit të Anglisë

Anglia i shënoi 4 gola Kosovës në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020, por vështirë se anglezët të kenë shijuar një mikpritje të tillë në...

Sport 19:55 - 17 Nentor, 2019

Anglia nuk e fal Kosovën, i shënon 4 gola/ Shpresat e Dardanëve janë te Liga e Kombeve

Sapo ka përfunduar në “Fadil Vokrri” ndeshja e fundit eliminatore e Grupit A, mes Kosovës dhe Anglezët. “Tre Luanët” nuk i falën aspak “Dardanët” dhe iu...

Sport 22:17 - 14 Nentor, 2019

Çeki-Kosovë: Gëzimi i Dardanëve zgjat pak, barazojnë vendasit

Pas golit të avantazhit të Kosovës me Atdhe Nuhiun në Plzen kundër Çekisë, ka ardhur reagimi i vendasve që kanë barazuar shifrat pas 20 minutash me...

Sport 19:37 - 14 Nentor, 2019

Çeki-Kosovë, formacionet zyrtare/ Dardanët me shumë mungesa, por me besim të madh

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Çeki-Kosovë, e vlefshme për eliminatoret Euro 2020. Ndeshja e sotme do të jetë shumë vendimtare për kualifikimin në Europian. Në...

Sport 22:39 - 14 Tetor, 2019

Kosova i jep leksione Malit të Zi, ja shanset për kualifikim

Kosova ka fituar 2-0 ndaj Malit të Zi në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e vlefshme eliminatore për Euro 2020. Amir Rrahmani zhbllokoi takimin në minutën e...