Connect with Us

All posts tagged "Kovaç"

BundesLiga 13:51 - 10 Nentor, 2019

Zbulohet e vërteta/ Ja kush e kërkoi shkarkimin e Kovac nga Bayerni

Presidenti i Bayern Munich, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman shkarkoi trajnerin Niko Kovac pasi lojtarët e skuadrës ishin kundër tij dhe dëshironin largimin e...

BundesLiga 22:37 - 3 Nentor, 2019

U shkarkua nga Bayerni/ Kovac fiton respektin e të gjithëve me fjalët e lamtumirës

Bayern Munich i dha fund zyrtarisht mbrëmjen e të dielës bashkëpunimit me Niko Kovac. Trajneri kroat u shkarkua pas humbjes së rëndë që pësuan dje bavarezët...

BundesLiga 22:26 - 3 Nentor, 2019

U shkarkua Kovac/ Zbulohet kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Bayernit, një super trajner

Pak minuta më parë, Bayern Munich komunikoi zyrtarisht shkarkimin e Niko Kovac, pas humbjes së djeshme 5-1 ndaj Frankfurt. Sipas ‘Bild’, kandidati kryesor për të pasuar...

BundesLiga 14:40 - 3 Nentor, 2019

Bayern i vendos kushte Kovac/ Fito këto dy ndeshje, ndryshe do të largohesh

Humbja e djeshme e Bayernit në transfertë 5-1 ndaj Eintracht Frankfurt i ka përforcuar akoma edhe më shuëm zërat për largimin e Niko Kovac nga drejtimi...

BundesLiga 11:01 - 3 Nentor, 2019

E ardhmja e Kovac varet nga këto dy ndeshje/ Bayerni ka dy emra në listë për pasuesin e kroatit

Një karton i kuq në minutën e 9 ndaj Jerome Boateng dhe më pas 5 gola të pësuar e vetëm një i shënuar, bënë që Bayerni...

BundesLiga 20:19 - 2 Nentor, 2019

Bayerni pësoi 5 gola/ Kovac acaron tifozët: Nuk kam pse jap llogari

Eintracht Frankfurt “shpartalloi” 5-1 Bayern Munchen duke i “dhuruar” një rikthim aspak të këndshëm ish-trajnerit Niko Kovac. Kovac, i cili ka fituar dhe kupën e Gjermanisë...

BundesLiga 17:18 - 2 Nentor, 2019

Frankfurti turpëron Bayernin, i shënon 5 gola/ Kovac drejt shkarkimit

Bayern Munich është mundur 4-1 në transfertë nga Eintracht Frankfurt për javën e 10-të të Bundesligës. Bavarezët e nisën mjaft keq takimin, pasi mbetën me 10...

BundesLiga 10:19 - 31 Tetor, 2019

Kovac drejt largimit/ Bayern gati të nisë kontaktet me trajnerin e ri

Me luhatjet e shumta të këtij fillim sezoni, duket se shkarkimi i Niko Kovac nga Bayerni është vetëm çështje kohe. Sipas Sport1, Bayern Mauricio ka identifikuar...

BundesLiga 20:19 - 20 Tetor, 2019

Neuer i pakënaqur me Kovac/ Ja kush është problemi i këtij Bayerni

Lëkunden pozitat e trajnerit të Bayernit të Mynihut, Niko Kovac. Kroati, i cili i shpëtoi shkarkimit vitin e kaluar pasi arriti të fitonte në fund Bundesligën,...

BundesLiga 20:21 - 17 Tetor, 2019

Kovac bën “prapakthehu”/ Gabova me deklaratën për Muller

Para ndeshjes së fundit të Bayern në Bundesligë kundër Hoffenheim, trajneri Kovac bëri një deklaratë të fortë për një nga yjet e ekipit, që shkaktoi mjaft...

BundesLiga 11:10 - 9 Tetor, 2019

Askush nuk e mendonte këtë/ Ylli i madh i kërkon Bayernit të largohet në merkaton e janarit

Të gjithë prisnin që Thomas Muller ta përfundonte karrierën te Bayern Munich, por mesa duket nuk do të ndodhë kështu. Thomas e nisi rrugëtëmin e tij...

BundesLiga 20:24 - 20 Shtator, 2019

Kovac e thotë troç/ Ata dy lojtarë nuk luajnë dot së bashku te Bayerni

Ashtu siç edhe pritej, ardhja e brazilianit Coutinho i ka prishur punë Thomas Mullerit, që deri në fund të sezonit të kaluar e kishte vendin të...

BundesLiga 20:46 - 14 Gusht, 2019

Kovac i marrosur pas Perisic, zbulon pikën e tij më të fortë/ E kishit vënë re?

Ivan Perisic është prezantuar sot në një konferencë për shtyp si lojtar i Bayernit. Përkrah tij ishte dhe trajneri i bavarezëve që dukej i “marrosur” pas...

Sport 22:06 - 20 Korrik, 2019

Gareth Bale te Bayerni?/ Kovac tregohet i sinqertë

Bayern Munich ka qenë një ndër klubet më të përfolura si destinacioni i ardhshëm i Gareth Bale. Uellsiani nuk është më në planet e Zinedine Zidane...

Sport 12:57 - 20 Korrik, 2019

Kovac del kundër drejtuesve të Bayernit/ “Ata dy i dua në ekip”

Bayern Munchen ka nisur fazën përgatitore në SHBA. Trajneri Niko Kovac ka folur për mediet para ndeshjes miqësore që do të zhvillohet me Real Madrid-in dhe...