Connect with Us

All posts tagged "kritika"

BundesLiga 16:01 - 19 Janar, 2020

19-vjeçari i Dortmundit çuditi botën me tre gola/ Trajneri i tij e kritikon

Erling Braut Haland bëri që e gjithë bota e futbollit mbrëmë të fliste për të, pasi shënoi tre gola në përmbysjen e jashtëzakonshme të Dortmundit ndaj...

Premier Liga 22:34 - 30 Nentor, 2019

Të gjithë kundër Guardiolës/ E ka karrierën falë Messit

Bota e futbollit, dihet, nuk është shumë mirënjohëse. Dhe nuk ka pothuajse kurrë rëndësi fakti që ke fituar, nëse i duhet treguar dera dikujt, tifozët dhe...

Sport 22:56 - 22 Qershor, 2019

Brazili ua mbyll gojën kritikëve/ Shënon 5 gola dhe kualifikohet për në çerekfinale (video)

Brazili ka fituar 5-0 ndaj Perusë në ndeshjen e fundit në grup për Kupën e Amerikës dhe kalon në fazën çerekfinale. Vendasit kaluan në avantazh që...

Sport 21:37 - 20 Qershor, 2019

Kritika pa fund për Buffonin/ Kjo foto e nxjerr zbuluar

Model në fushën e lojës, jo shumë në timon. Gianluigi Buffon ka tradhtuar veten me postimin e një fotografie në Twitter, teksa udhëtonte me 155 km/h...

Sport 10:12 - 24 Prill, 2019

Ish-mbrojtësi i njohur nuk duron dot më/ Boll me Hysajn

Humbja përballë Atalantës ka vendosur në epiqendër të kritikave Napolin e Carlo Ancelottit, skuadër e cila duket shumë larg formës që shfaqi në fillimin e edicionit...

Sport 15:40 - 1 Prill, 2019

Legjenda gjermane lëshon “bombën”/ Futbollistët e Realit e dinin se sivjet nuk do fitonin trofe!

Reali i Madridit vuajti shumë për të mposhtur Huesca-n e vendit të fundit në “Santiago Bernabeu”. Ekipi i Zidane fitoi 3-2, ndërsa ndeshja u vendos nga...

Sport 11:30 - 15 Mars, 2019

Neuer mori shumë kritika për atë që bëri ndaj Liverpoolit/ Trajneri Kovac ka diçka për t’i thënë atij

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, e mbron vendimin e Manuel Neuer për të dalë nga zona e tij e portës në rastin e golit të...

Sport 20:58 - 25 Shkurt, 2019

FOTO: Lojtari i Juventusit zihet me tifozin / E kritikon pse merr kartonë

Mbrojtësi i Juventusit, Joao Cancelo, ka pasur një debat në Instagram me një tifoz, i cili e kritikonte me një mesazh privat. Tifozi, i fiksuar pas...

Sport 20:12 - 25 Shkurt, 2019

LeBron James e tepron me kritikat / Tani sulmon edhe shokët

Humbja që skuadra e Lakers pësoi ndaj New Orleans nuk i ka pëlqyer aspak LeBron James, që ka ngritur zërin karshi shokëve të skuadrës. Një basketbollist...

Sport 16:23 - 25 Shkurt, 2019

Italianët godasin keq Ronaldon/ Duket sikur në fushë po luan vëllai i tij

Cristiano Ronaldo po kalon një moment, ndoshta më të vështirin, që kur ka ardhur te Juventusi. Pas asaj mbrëmjeje të dobët në “Wanda Metropolitano” ndaj Atletiko...

Sport 11:07 - 21 Shkurt, 2019

Ylli i madh italian godet Juventusin/ Nëse ke frikë të luash, nuk e fiton Championsin

Andrea Pirlo, komentatori i rrjetit “Sky Sport”, ka qenë shumë direkt dhe i ashpër me Juventusin pas paraqitjes së parë dje: “Kisha pritshmëri shumë të mëdha,...

Sport 14:16 - 15 Shkurt, 2019

Trajneri i madh fundos Icardin/ Kur kapiteni i vërtetë është gruaja…

Ish-trajneri i famshëm i Milanit, Romës e Real Madridit, Anglisë, Rusisë, etj, Fabio Capello, ka komentuar për Sky situatën delikate të Mauro Icardit tek Interi dhe...

Sport 17:25 - 29 Janar, 2019

Messi zbulon një sekret/ Ja kush është personi i vetëm që më kritikon pas ndeshjeve

Lionel Messi e urren humbjen dhe sa herë pëson një disfatë në futboll mbyllet në shtëpi duke e kaluar në heshtje dhe duke menduar se ku...

Sport 20:30 - 26 Janar, 2019

Trajneri i Barcelonës sulmon hapur Guardiolën/ Nuk bëhet ajo që bën ai

Merkatoja është bërë gjithmonë e më tepër një xhungël. Tratativa, por edhe prapaskena. Një luftë e hapur për të gjithë klubet, ku shpesh rregullat thyhen. Por...

Sport 14:09 - 22 Janar, 2019

Fansat kritikojnë Ronaldon dhe të dashurën e tij/ Pse kështu shkohet në gjykatë?

Tifozët dhe publiku në rrjetet sociale nuk e kanë pëlqyer aspak qëndrimin e Cristiano Ronaldos dhe Georgina Rodriguez në  momentin e hyrjes në gjykatë. Lojtari i...